bugün

pentagram'ın 1998 yılında çıkardığı konser albümünün ismi.

1.intro
2.before the veil
3.behind the veil
4.welcome the end
5.no one wins the fight
6.give me something to kill the pain
7.vita es morte
8.gündüz gece
9.black magic
10.rotten dogs
11.999
12.1000 in the eastland
13.anatolia
Pentagramın efsane konser albümü,black magic çalınmıştır.Albüme adı harbiye açık hava tiyatrosunda pentagram hayranlarının konseri izlemeye gelen sertab erener,levent yüksel gibi popçulara bağırması ile oluşmuştur.
albümlerinde özellikle aşık veyselden parça taşıyan türk rock müziğinin kamyon grubu. işleri sadece müzik yapmak olmayan elemanlarıyla istenildiğinde her şartta bu işin yapılabileceğini gösteren "anadolu rock" kavramından sonra "rock müzik" kavramının oluşmasındaki temel yapı taşlarından biridir
pentagram'ın albümdeki şarkıları kadar albüm kapağında da yaratıcılık sınırlarını aştığının bir kanıtıdır.*
--spoiler--
1999 yılında çıkan bu Canlı Performans albümünün adı konserdeki coşkulu Pentagram hayranlarının hep birlikte Popçular Dışarı diye ettikleri tezahüratlardan alan Popçular Dışarı oldu. Bu albüm, Pentagram'ın söylemiyle, Türkiye'de 4. bir kuvvet haline gelen "medya" ya ithaf ediliyordu... Albümün kapağına da, bolluk ve bereketi simgeleyen "Bereket Tanrısı" heykelinin bir resmi konulmuştu.
--spoiler--
yıllar once bir gazetenin yanında verdikleri bu ne ki deyyip dinlemeden attığım tabi ne olduğunu sonradan anladığım albüm.
97 deki pentagram konserindeki tezahurattan esinlenerek konser albümünün adı olmuştur.popçılar dışarı diyerek aslında farkında varmadan konserin sahibi pentagramın bazı elemanlarıda dışarı davet eder bu tezahuratın sahipleri. tarkan gözübüyük birçok pop sanatçasının prodüktörlüğünü yapmıştır.eskilerden ogün sanlısoy zaten kendisi popçu olmuştur.bu esnada demir demirkanda pop şarkıları yazmak için kendini evine kapamıştır..tarkan gözübüyük aslında bu tezahuratın popüler kültüre karşı olduğunu söylesede konser alanındaki gençlerin bunun farkında olmadığını kanatindeyim.yeaaah metal müzik ölmedi yüreğimizde yaşıyor popçular gelmeyin buraya burada pentagram dinleyip kafa sallıyacaz biz edalarında hep bir ağızdan söylenir. pentagramı çok severim. ama ben bu tezahurata karşıyım kardeşim.
kapaktaki bereket tanrısının çok şey ifade ettiği albüm.
(bkz: doğru söze ne denir)
albüm olarak tırt* slogan olarak iyidir.
(bkz: topçular buraya)
kapağında bereket tanrısı resmi bulunan pentagram konser albümü.
faşist görüşe sahip bir düşünce. ayrıca madem ogün popçu. sizin gitarist metin şebnemin yanında çalıyor. şebnem neci ogün popçuysa?
ogün sanlısoy'a kibarca siktir çekilen albüm olmuştur, verilen mesajı anlayamayıp hala faşist düşünce olduğunu ileri sürenlerin, albüm adından ve şarkılardan nasıl bir anlam çıkardıkları merak konusudur.
pentagramım kaynağı olduğu slogan. müthiş bir slogan. bu sloganı ne zaman dinlesem götünü göğüsünü açan popçuları linç etmek geliyor içimden. sanki beni sikiiler. * *
çok sağlam bir albümdür. şuna karşıyım yok ogün popçu şebnem popçu bilmem kim popçu, bırakın artık şu yabancı hayranlığını babalar gibi gruplarımız çıkıyor,en çok tanınan sevilen rockçılara ve gruplara yok popçu yok metallica çakması yok iron maiden çakması denmesini, siz böyle dedikçe türkçe rock daha çok yerinde sayar.
lütfen diye devam etse harika olacak pentagram sloganı. doğru söze ne denir. popçular güle güle.
doğru bir sözdür.
albüm adını, konsere gelen levent yüksel ve sertab erener'e pentagram dinleyicisinin "popçular dışarı" diye bağırmasından alır. ayrıca ilk aldığım pentagram kasedi.*
http://www.youtube.com/watch?v=gCHOpZDLlVE
zemanında repçi ve dahi hard core'cular yokken hangi grubun düşman edildiğine delalet bir slogandır.

long live heavy metal'dir.
bu slogandan sonra levent yüksel senelerce belini doğrultamamıştır. aşk mümkün müdür hala?
demir demirkan üzerinden sertap erener teslim edilen albüm.
Daha düne kadar Bu sloganı atarken \m/ hareketi çizerek Popçulara artislik yapıyordum. Düştüğümz hallere bak pop dinliyorum lan. Yuh bana.

Sıkıyor bazen rock, metal, jazz, blues ve klasik müzik falan.
Evet bunu kabullenelim artık gotik arkadaşlar.

itiraf ediyorum şu anda power fm dinliyorum.
Ve yavaşça dışarıya doğru çıkıp hava alıp geliyorum.
hayat mottumuz! arabesk bile dinleriz, hakan altun'a bayılırız, ama pop hayır, zeynep bastık hayır. biz rock ve metalle büyüdük. strat çaldık. ibanez'e döndük.