(bkz: karıncayiyenyiyen)
aynı doğrultuda gidersek insanlardan insanlar diye bahseden kişi de insanlık düşmanı olacaktır. lavabodaki su kadar sığ düşününce böyle oluyor tabi.
(bkz: öyle bir tespit yaptım ki yer yerinden oynayacak)*
(bkz: maldanadam)
(bkz: mal)
ne içindedir zamanın ne de büsbütün dışında.
(bkz: iisigi da kapatalim)
aslında bu davranış biçimi hemen hemen tüm toplumlarda var. Avustralyalılar bile dünyanın en iyi ordusunun kendilerinde olduğunu söylüyorlar.

bir milletin kendini üstün görmesi normal ancak diğer milletleri sürekli beceriksiz türkleri üstün gösterirken, başka millet insanından bahsederken abiii adamlaaar disiplinli yeaaaa diye çift taraflı davranılması gariptir.

yani özet olarak, türkiye ve türkler dışında her yer yetenekli insanlardan oluşan korkak ve aptal ülkelerdir.
Yabancılığı kendini aşmış beşinci kol olarakta adlandırılabilecek gaflette olanlar güruhu.
Bazı arkadaşlarıma tarih anlatırken benim de yaptığım olay. Bizzat oğuz/Kayı boyundanım ancak anlatıcı olurken böyle anlatmak daha tarafsız ve doğru gibi geliyor insana.

hatta kavimler göçünü anlatırken "pezevenk türkler ukrayna'dan bi girmiş bütün avrupa karışmış" demiştim. sonrasında "ne diyon lan sen!?" gibi bir tepki aldım.