bugün

Yönetmenliğini Murat Aslan'ın yaptığı ve başrollerinde Burhan Öçal, Zeynep beşerler ve peker Açıkalın'ın yer aldığı önümüzdeki aylarda vizyona girecek türk filmi.
olası bi' "türkiye - xx" maçı sonrasında almanyadan herhangi bi' gazete haberinin başlığı gibi duruyor.

(bkz: klişe timi)
türk telekom masal servisinde dinlediğim bir hikayenin adıdır...

türklerle düşman birlikler bir harbin ardından* dinlenmektedirler... nehrin karşısında düşmanlar vardır ve türkleri abdest alırken çalılıkların ardından izlemektedirler... bizimkiler abdestlerinin ardından misvakla dişlerini temizlemektedirler... bunu gören düşmanların başı birliklerini toplayarak geri çekilirler ve telaşla sehirlerine döner ve haber verirler... "türkler çıldırmış olmalı" derler... böyle düşünmelerine sebep olan şeyi soranlara "türkler bizi yiyecek, nehrin kenarında dişlerini biliyorlar" şeklinde cevap verirler...

(bkz: ee sonra)
(bkz: the end)
Sinemaya sağlayacağı katkı olarak pek bişey vadetmese de güldürecek, en azından 5 lira bilet parası verdiğimize pişman etmeyecek gibi duran film.
4 milyon dolar gibi büyük bir bütçeyle çekilmiş gişe filmidir. he gerçekten gişe yapar mı orası bir muamma. 4 milyon doları böylesi bir filme veren yapım şirketleri 1 milyon dolardan daha az bütçeli kaliteli senaryoya sahip filmleri ellerinin tersiyle itmektedirler. neden ? çünkü gişe filmi yapmak gerekir para kazanmak için. peki gişe filmi yapan bütün şirketler para kazandı mı ? elbette hayır. gel gelelim, ezelden beridir bu iş bu biçimde yürümekte. tekel altında olan sinema sektörü böyle filmler doğurmakta. elbette gişe filmleri de olacak. onlar olmazsa sektör nasıl kalkınsın ama her şeyin bir tadı var. hoş türk seyircisinin sinemada hangi filmleri görmek istediği de ortada.
her ne kadar otoriteler tarafından sert elestirilere maruz kalmışsa da, benim gibi orta direk kesimin stres atmak ve gülmek için gidebiceği güzel bir film.

ayrıca konusu da güzel, hep amerikalıların mı operasyonlarını izleyeceğiz, işte size Türk usulu askeri operasyon.
beklenenden cok daha güldüren filmdir. küçük kardeşimin zoruyla gittiğimi de göz önünde bulundurarak 'zevk alamayacağım filmden, boşuna izleyeceğim' diyordum lakin daha ilk dakikalardan bir kahkaha tufanı başlamıştır, sonuna kadar devam etmiştir. izlenesi, görülesi bir filmdir.
belirgin senaryo hataları, gerçekçilikle uzaktan yakından alakası olmayan oyunculuklar, bırak güldürmeyi, yüz ifademi bile değiştiremeyecek derecede berbat bir film.
(bkz: mal gibi)
bir film nasıl kötü olurun güzel bir örneği, sadece başında elemanların yakalanma sahneleri ve filmin sonuna doğru işkence gördükleri sahneleri komiktir. son söz avşar filme bir daha böyle bir film yapma zahmetine girmesinler harcadıkları paraya yazık.
izleyenlerin çoğunu çıldırtmayı başarmış vasat film. bu kadro ile bu kadar kötü bir film nasıl çekilir anlamak gerçekten zor.
çok kötü olmakla beraber izlenebilir bir film. çerez niyetine gider işte. fakat o son sahne neden öyle onu anlamadım. komediyi beceremiyoruz. komedi filminin sonunda o ne mevzuydu öle...
film basit ve güzel, timur acar yine sahnede.
o mükemmel oyuncu kadrosuna yazık etmiş film.
kadir çöpdemir inde konuk oyuncu modunda kabile tanrısı olarak oynadığı film.
şehirlerarası bir yolculuk sırasında otobüste izlemeye maruz kaldığım,yarısına gelindiğinde bitmesi için dua ettiğim film.hele bir de burhan öçal'ın o muhteşem oyunculuğu yok mu..çok dertliyim sözlük..
kısaca tanımlarsak : saçma sapan bir film.
atalarımızın onurlu savaşına çağrı yapan bu cümleye ihanet etmiş 5 para etmez filmdir.
an itibariyle kanal d ekranlarında, "tv'de ilk kez" bandıyla yayınlanmakta olan komedi filmi....çok eğlenceli bişeye benziyor tavsiye edilir...
bu filmi sinemada falan seyreden var mı acaba. hayır, varsa özel mesaj atsın, psikolog masrafları benden...
berbat film.
Adamın Amına koyan film. Kim çekti nasıl çekti kaç günde çekti bunu ? Yapimci böyle bi şeye nasıl ikna olur anlamiyorum.

-Abi bi fikrim var.
-söyle canım.
-bir film konusu buldum böyle türkler askere gidiyor ama böyle tam türk tipi askerlik yapıyorlar ışte klasik davranışlar felan olacak bi de seksi kız olacak abi filmde nasıl fikir ?
-çok iyi fikir lan orijinal çekelim bunu!
sıfır bütçeyle, çamlıca tepesine çıkıp ben çeksen, daha güzel bir film çekerdim.
Dün izledim. Epey vasat bir film. Yüz üzerinden 45 puan verdim not olarak. o da bu filmi çekmek için emek verdikleri ve para harcadıkları için.
izlediğim güne lanet olsun filmidir.

zaman kaybı, izlemeyin, izlettirmeyin. ikinci kez izleyenin de beynini sikiyim. hadi birincide bilmiyosun.
eğlenceli ve güzel bir komedi filmi. hafif amerikan filmlerine benzemiş, türklük kavramı ön planda tutulmuş gayet güzel ve eğlenceli bir yapım olmuş tebrikler...

oyuncu kadrosu da fena sayılmaz şu isimler mevcut kadroda;
burhan öçal
zeynep beşerler
peker açıkalın
erdem akakçe
timur acar
durul bazan
önder açıkbaş
ruhi sarı
oya aydoğan
tuba ünsal
levent özdilek