bugün

zeka olarak diğer ülkelerden geride kalmamıza neden olan üç salak ilin hangileri olduğudur.

görsel
iç anadolunun geneli.
izmirli krsimi yolla gitsin adamların beyni yok fikri var.
yozgat , rize , kayseri.
Üçten kat ve kat fazla ilimizin olduğu durum. Eğer ki üçtane seçmek gerekirse orta Anadolu'yu komple kapatın gitsin.
Lan kayseri insanını ben de sevmem ama iq su kesinlikle düşük falan değil. Sezarin hakki sezara. Seni beni yer bitirir bunlar.
Yunanlılara 97 verdikleri için buda yetmezmiş gibi bize 88 vermeleri sebebiyle kendilerine müsadenizle hassiktir bok diyorum.
Adana değildir.

Adana il mi lan, orası bildiğimiz ülke.
bayburt?
Yozgat, konya ve ??? Dir.
Avrupa'nın yaptığı hiçbir listeye inanmıyorum inanmayacağım da. Siz inanmaya devam edin size de gerizekalı desinler, devam.

Hiçbir ilimizin spesifik bir düşüş yaşattığını düşünmediğimdir.
Zeka seviyesi ile medeniyet seviyesini karıştıran yazarları göstermiştir.
hakkari, şırnak, diyarbakır.
Konya
Konya
Konya.
ağbi diğer ikisini bilemem de biri kesinlikle rize'dir. diğeri de trabzon olabilir.
zeka ortalamasini dusuren degil de acaba arttiran uc ilimiz varmi ki ?
iç Anadolu'nun hepsini almayıp yenisini alın alacaksanız. Eski nesil tamamen tarım vb. işlerle uğraşmış, kendi makinelerini kendileri tasarlamış, okumadan kendi işlerine uygun mühendislik harikası ürünler çıkarmışlardır. Eğer olur da Anadolu'nun bir köyüne giderseniz eski toprağa sorun, tarımsa tarım veya başka bir işle nasıl uğraşırdınız, ne gibi çözümler ürettiniz diye.
3 değil 15 il'de çıkarsak zeka seviyemiz yükselmez. Memleketin potansiyeli belli, Bu ülkede aydın geçinen insanların bir çoğu Türkiye sınırları dışına çıktığı an iş bulamayacak seviyede. Ben yeni nesil öğretmenler arasında bu işi sevdiği için yapanı henüz görmedim diğer yandan herkesin çevresinde illa bir polis tanıdığı vardır sorun bakalım ne mezunu ? ben anlamıyorum zaten bu işi madem tekstil mezununu polis vb. atayacaksın e arkadaş açın üniversitelere memuriyet diye bir bölüm insanlar kurtulsun yahu herkes bunun peşinde zaten.
Tek başına esenyurt'tur.
Bu haritaya göre Avrupa'nın en salak 3. Ülkesiyiz , çok mu mantıklı geliyor kulağa bilmem ama 80 milyona ayıp etmişler o bir gerçek.
trabzonun açık ara önde olduğuna yürekten inanıyorum. son 2 yılda tanıştığım bütün trabzonlularda b durumu destekler nitelikte. bir millette hiç mi beyin olmaz yahu? 2. manisalılar hem gerizekalı hem de ağır kişilik ve gurur yoksunu çıkıyorlar dikkat edin.
trabzonlular alınmasın ama 1) trabzon 2) trabzon 3) trabzon.
(bkz: Türkiye nin zeka ortalamasını yükselten üç ilimiz)
hatay. net.
izmir eskişehir kayseri.