bugün

entry'ler (944)

ups

Hayatimda tanidigim acik ara en boktan kargo firmasi; ekspres hizmeti kullandim evragi getirmedikleri yetmedigi gibi, birde gidip ana depolarindan aldim, ustune para iadesi de yapmadilar.
Bir baska seferde de konsolosluk evrak gonderecek; adamlar eve ugramadi, ugramis gibi mesaj attilar, 1 gun boyunca zilim bile calmadi, asiri boktan guvensiz bir firma.
Bir baska seferde de, Antalyadan teslim ettim evragi tam 6 gunde Ankaraya ulatirdilar, o kadar kotusun ki UPS keske hic var olmasan demek istiyorum, nedir senden cektigim benim.

Berbat ve otesi, kalite felan beklemeyin, kesinlikle kapisindan gecmeyin derim, PTT nin eline su dokemez o kadar diyorum.

Konsolosluklarla calisiyorum, o yuzden bu lanet firma kullaniliyor, elden baska bir sey gelmiyor, bana kalsa kesinlikle teslim etmem.

fifa online 4

Merhaba sevgili sözlük uzun zamandan sonra bir göz atayım dedim ve bir başlık açıyorum:

Ucretsiz oynayabileceginiz fifa 21-22 yandan yemis hali olan online fifa4, free to play ama gelde icerde sana paket satalim kafasinda olan bir yer, 101xp diye adi sani bilinmeyen bir launcheri var, yine de icinde ki modlar baya zevkli, bir cok tur var, en guzelide volta olabilir;

Volta live: 4v4 formatında gerçek oyuncularla online olarak oynanabilen Volta Live modu, 11v11 modunda gerçek oyuncularla takım veya rakip olma imkanı sunuyor.

1 v 1, T.D modu... gibi bir cok mod mevcut, oynayanlar dm atabilir, belki volta atariz.

hadi kolay gelsin.

50 yada 100 milyon liranız olsa ne yapardınız

direk tüyerim buradan.

bir ülkeniz olsaydı ne gibi kanunlar koyardınız

yobazlar giremez.

Yeterli herhalde.

30 mart 2020 erdoğan ın halktan para istemesi

Dünya para dağıtıyor, bizimkiler de tıpkı Elazığ depremi misali para topluyor, harbiden ne oldu Elazığ'da ki paralar ?
cukka ?
cukka cukka ?
cukka cukka cukka ?

yok yok, kesin sahiplerine yetişmiştir (kendim bile inanmadım, o kadar yani).

Merkel bacı senden bir dene de bize gerek , bir yol biz tarafada uğra olur mu ?

taksicilerin korona yüzünden eylem yapması

istanbulun has be has trafik katilleri:

1-) Taksi şoförleri
2-) dolmuş şoförleri
3-) kuryeler

bu adamlar trafikte hayatta kural dinlemiyor, önüne gelen deliğe girip insanlara yol vermiyor ve ezme pahasına bunu yapıyorlar.

taksiciler: şehrin gerçek mafyası ve kasapları. sizi dövme, tartaklama ve bir ıslıkla çakal sürüsü gibi çoğalma özellikleri mevcuttur.

dolmuşcular: olur olmadık yerde frene basıyorlar, hamile ve küçük çocuğu olan kadınlardan resmi olarak para almaması gerekirken para almayı bırak araca almıyorlar. adamlar için liseye kadar öğrencisin , sonrasın da yok. dünyanın en saçma ve en kaba ortamlarıdır.

kuryeler: bir gün kaldırımdan hızlıcana motorları ile geçerken bir tekme savuracağım, kırmızı da durmaz aracı küçük diye her deliğe girip çıkarken insanlara hayatı yaşanmaz hale getirirler.

bu meslek grubuna dahil çok nezih insanlarda mevcuttur ancak bu kişileri bu benzetmelerimden tenzih ederim.
trafiği hor gören herkese ve yayaya yol vermeyen bütün öküzlere burdan sesleniyorum; öküzsünüz.

gerdek odası paylaşımı yapan yeni evli çift

burada bir kaç tane kendini bilmez yırtık prezervatifden fırlama var, onlar kendini iyi biliyor.
laikliği, Mustafa Kemali ottan boktan konulara dahil ederek insanların bilinç altında ancak ne kadar zavallı, gelişmemiş hücreler topluluğu olduğunuzu belirtirsiniz.

rolls royce nin mini nükleer santraller projesi

ne de şirin göstermişler, insanın yaptırası geliyor.
Japonlar bir kınama haberi yayınlar, yapmayın etmeyin diye. Dünya'nın da umrunda olmaz.

hdp den elektrik faturası ödemeyin çağrısı

o bu değilde bütçenin yarısı orduya gidiyorsa o zaman ikinci Rusya olmuşuz.
onlarda böyle.
Mardin de sadece Kürtler ve Araplar yoktur aklınızdan çıkarmayın. her doğulu Kürt değildir ve her doğulu Türk de değildir, olayı bir millete bağlamak çözüm değildir. bence de elektrik faturaları çok yüksek miktarlarda gelmektedir ama buna milletçe bir çözüm bulmak gerek.

2 kadının kalçasını tokatlayıp avuçlayan türbanlı

malçik erkek çocuklarına denir.
tam anlamıyla şunu diyor: "Erkekler kıskanıyor musunuz ?".

ünal karaman

ne olursa olsun yazık ettiler, bulamazlar öylesine Trabzon sevdalısını, zor işin Trabzon.

asgari ücretin 2 bin 324 tl olması

görünmeyen enflasyon (birileri kendini kandırıyor bunu yaparak) %50 üstü; para değerin çok kötü, IMF kapıda ama sen %14-15 zam yapıyorsun.
her şey en az %50 daha pahalı ve gelen zam kâfi değil, ne anladım bu s2şten?

ağrı çeşitleri

baş ağrısı,
diş ağrısı,
karın ağrısı...
bunlardan uzak durmak şart.

manevi ağrıları da katarsak bu kategoriye bir psikiyatriste görünmek gerekir.

yeni yıl sana ne getirsin

bir şey getireceği yok, ama bol para ve saadete hayır demem.

karadenizin 47 yerinde orman yangını çıkması

otel mi yapıyorsunuz len ? yine neyi sattınız, gerçi sata sata ne kaldı ki ?

hayatınızda anlamlı bir şey var mı

var, yakın çevrem ve ailem. yalnız şerefsiz akrabalarım değil, baba tarafı hakkımı helal etmiyorum size.

sevişirken cinsel organa bakmak insanı kör eder

adam hadis de böyle yazıyor demiş ve kaynak bırakmış, millette cinsi fantezilerini anlatmış.
Türkiye harbiden cinselliğin Afrikası.

(bkz: cinselliğin Afrikası Türkiye)

yerli otomobile isim önerileri

Yerli Otomobil.

kütahya da 150 askerin yemekten zehirlenmesi

tez zamanda sağlıklarına kavuşmasını dilediğim vatan evlatları. her ne olursa olsun her erkeğin askerlik yapması bilincindeyim.
bir memleketimiz var.

insan ne zaman özgürdür

kendini özgür hissettiği zaman.