bugün

tabi ki 90'lı yıllarda altın yıllarını yaşadığı dönemden gelen bir parçadır. gerek kılibi gerek müzik ve yorumu ile zamanından çok ileri bir şarkıdır:

http://www.youtube.com/watch?v=jLVTkVRQMnQ
gelmiş geçmiş ve gelecek yılların en klas şarkısıdır. 90lı yıllara vole vurup hala havada asılı kalan başka bir şarkı olduğunu sanmıyorum. Sözleri, müziği ve seslendireni bunu kanıtlar niteliktedir. Her zaman tek geçerim:

"azar coşar deli gönül, bu gözler ah neler görür, özlemin içimde yine seni büyütür."

Kış güneşi-tarkan
Söz: Sabahattin Ali
Beste: Ali Kocatepe
Şarkıyı inleten: Nükhet Duru; Ben gene sana vurgunum.
para para para açık ara öndedir. boş kulakla dinlememek gerekir. anlattığı çok ciddi ve önemli bir mesele.
barış manço'nun anlıyorsun değil mi şarkısı ile liderliği kimseye bırakmadığı listedir.

edit:bu şarkı rock türündeymiş.verdiği bilgiler için expert'e sonsuz teşekkürler.
(bkz: yalnızlık ömür boyu)
hem türkiyeye hemde başta kuzey avrupa olmak üzere bütün dünyaya mal olmuş bir şarkıdır.

tarkan-şımarık. yakalarsam muck muck.
(bkz: ebabil bir kuştur sözünden dönen puşttur)
Petrol. - ajda pekkan. Galiba ismi buydu.
çelik - dilberim
sözler: murathan mungan
müzik: manos loizos
solist: derya köroğlu

olmasa mektubun
tabi ki ahmet şafak'ın cümle pop'cu sanatçı bozuntularına giydirdiği müthiş eserdir.

söz-müzik: ahmet şafak
adı : sahte patlıcan

http://www.youtube.com/watch?v=pBx3C2bATMA

--spoiler--
Ey ruhu maskeli süslü borazan,
Ey notası bozuk detone sazan,
Ey nefsine tapan şöhretle azan,
Değilsin değilsin adam değilsin,
Adam olan namerde niye eğilsin?!...
--spoiler--
Sezen aksu-rakkassss.
tam da sertab erener'den "unutursun" ve nazan öncel'den "beni hatırla" arasında gidip gelmeme sebep olmuştur diyeceğim sırada sezen aksu gelip "tutuklu" diyince, noktayı koymuştur.
yok lan valla hepsinin damar olmasının bi sebebi yok, denk geldi..
çotur ama biri de çıkıp, anlasana diyebilir.

bi başkası, sevda çiçeği, gönül, bu kalp seni unutur mu, zaman zaman...

sonra anlıyorsun değil mi var tabi, alla beni pulla beni var, sultan süleyman var, arnavut kaldırımı var...

kınalı bebek var, kördüğüm, böyle gelmiş böyle geçer var, bu ne dünya kardeşim var...

var da var akla gelemeyen bi dünya şarkı var, en iyisi hangisi bilinmez ama 70'ler ve 80'ler arasından çıkacağı kesin...
kesinlikle bir serdar ortaç ya da demet akalın şarkısı değildir.
tarkan - şımarık.
rock şarkılarını pop zanneden aptalları göstermiştir.

teoman duman yazmış herif vay arkadaş ya.
Nazan öncel - gidelim buralardan.
mehmet güreli kimse bilmez
pop'a girmez aslında ama baya güzel şarkıdır.
halil sezai - duyanlara duymayanlara,
duman - senden daha güzel.