bugün

güzide ülkemizin içinde yoğrulduğu en acı gerçeklerin bütünüdür.

insanımız hiçbir şekilde bilgiyi ve kültürü ön plana almadan kulaktan dolma ve araştırma gereksinimi duymadan edindiği bilgilerle kendini bir şey sanar.

maalesef ki kendisine iyi nimetler sunanları çok kısa sürede unutur, balık hafızalıdır; zira balıktan beter de oynaktır.

her düşünen kendini haklı görür ve bu da bencillik travmasının oluşturduğu kaos'a davetiye çıkarır.
kanımca budur:

"Kimse sözde "Evet, öldürebilirsin" demiyor; ama sessizliklerin de bir anlamı var."
beyni ile cinsel organı yer değiştirmiş vatandaşlara sahip olması.
(bkz: bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak)
insanların giyim tarzı ile siyasi ideolojilerini karşılaştırma yapan hep cenin olarak kalmasını umduğum varlıklarla birlikte yaşamak zorunda olmamız keşke sadece bu olsaydı.
ikide bir 'Üreyin' telkininde bulunan başbakana sahip olmasıdır.
bu memlekette kadın olmak zordur, okumak zordur, okuduktan sonra iş bulmak zordur, iş bulduktan sonra emekli olmak zordur. vardır babam vardır bu memleketin bi ton acı gerçeği vardır.
gücü ve dolayısıyla parayı elde edenin bir daha arkasına bakmamadan diğerleri gibi olması.
Mesleki egitim. Sunu anlayin artik anne ve babalar: hepinizin cocugu üniversite okuyamaz, okumamali da. Artik liselerde "bak okumazsan boyaci-kaportaci... olursun" denilmemeli. Nitekim bu memlekete memurdan cok, kaportaci-boyaci gerek.
"kemalist" diye ötekileştirdiği ve zamanında kendinin ötekileştirildiğinden dert yanan malak zümrenin kendini ve fikir hayatlarını bir bok zannetmesi hepsinin üstünde olandır.
insanların dayatılan her halta eyvallah demesi ve protesto kültürünün olmaması...düzen ve sistemi pek seven halkımız vardır.
çiğköftedir lan.
bu başlık üzerine hangisini yazarak başlasam diye düşünüyor olmam. o kadar çok yani. bundan daha acı bir gerçek olabilir mi?
(bkz: #13109597)
insanların adaleti sadece kendileri için istemesi.
budur. bundan daha acı bir gerçek yoktur benim için.

(bkz: türkiye nin en büyük utanç günü/#18296186)
Türkiye'nin şamar oğlanı haline gelmesi ve terörle mücadele eden insanların vatan haini,teröristin baş tacı edilmesi.
asgari ücreti 700 tl olarak belirleyip 3 çocuk yapın diyen yöneticilere sahip olmasıdır.
kirli bilgi ve vatandaşın kafasının karışık olması. Bu da insanı üzmüyor değil. Kim ne yapıyor belli değil. Okumak zor, para kazanmak zor... Bu gayretle abd de olaydım ohooo. Ve benim gibi bir çok insan.
hiç mutlu bir gerçeği olmaması.
türkiye'nin en acı gerçeği yoktur. Çünkü şu anda yaşadığımız her türlü acı birbirinden büyüktür. 'en' bu konuda göreceli kalmıştır. Bu güzel ülkenin başında rte diye birisi var. Ülkeyi soğana çevirdi. Teröristi baş tacı yaptı. Amına koyduğumun şakirtleri, trolleri hala daha akp savunma peşinde. Ulan sen nasıl bir insansın be kahpenin evladı, senin onurunu ve haysiyetini ayaklar altına alıyorlar. Hadi şakirtleri anlıyorum; onlar zaten başka boyutta. Ama arkadaş sen trollük yapacağım derken bu ülkeyi ayaklar altına alırsan, şakirt kafaları desteklersen, istersen git chp'ye ya da tkp'ye oy at, bir şey değişmez. Bu mal troller kendini biliyor. Ulan, kemalist, laikçi diye azarladığın kesim senin hala dolaylı yoldan da olsa hakkını, özgürlüğünü savunuyor mu? Savunuyor. Şeriat, bilmem ne diyorsun. Sende zerre akıl yok mu şeriat gelse sen şu an ananın vajinasına dönmek için uğraşacaksın. Her neyse... Arkadaşım bu ülkenin en büyük sorunu akp ve destekçileridir. Her sorunun kökü akp'den çıkar.
kuşkusuz ; kürtler.
türkiye' nin birden çok acısı vardır ve bu acı kavramı değişkenlik gösterebilir.
isotu yerken iyi de, çıkarken çok acıtıyor.
(bkz: arka sokaklar)