bugün

türkiye'ye karşı bir lobinin oluşması en büyük nedeni.
gezi eylemcileridir (!) *
cevabı ülkedeki hainler kadar dışarda düşmanı var.
istanbul hakediyordu ama tokyo daha cok hakediyordu!
müslüman bir ülkede olduğu içindir.
(bkz: 500t)

bak yemin ediyorum.
Tokyo gibi spor alanında mabetleri olan bir şehir varken bize verilmesi saÇma olurdu zaten.
görsel

nedenlerden birisi.
türkçe olimpiyatları yok mu? o da yeter bize. şimdiki düzenle şimdiki yöneticilerle anca bu kadar. ortada tesis yok olimpiyata aday oluyosun. elin adamı hazırı dururken neyin riskini alsın. bangledeş den gelen 2 tane bebe gesi bağlarını falan söyler türkçe olimpiyatlarında o bize yeter şimdilik.
eğer adamların sorduğu sorulara düzgün bir cevap verememişsek birinci sebep budur.
akdeniz olimpiyatlarında patlak veren doping skandalı, sporda şike, ve bu yıl yaşanan yüz kızartıcı suç oranlarında ki artış büyük etken olmalı diye dedirten başlık.
Sebebi basit.

Cunku turkiye riskli bir cografyanin kotu yonetilen bir ulkesi.

Muslumanlik diye tutturan hayalperestlere soylemek lazim..

Olimpiyatlari isteyen dubai olsa, secimsiz verirlerdi.
umut sattık.

gezi olayları, doping skandalları, şike olayı gibi konular bahane olacaktır elbette.

ama biz sadece projelerimizi, yani sadece umut sattık.

not: buna bile "iyi ki akp döneminde olmadı" diye sevinecek kadar pislikler var elbette.
en başta müslüman olması yer alıyor tabi ama bircok iç ve dış sebep mevcut, alt yapı ve çok fazla sporla ilgili bir ülke olmamamızın da etkisi azımsanamaz.
O değilde, Olimpiyatları alamadık diye sevinenleri görünce ne kadar ruhsuz bir millet haline geldiğimizi anladım birkez daha.
olimpos dağının çocukları Hira dağının evlatlarını asla kabul etmeyeceklerdir bunun için.
kimse gezi, mezi saçmalamasın göz var izan var...
Neden mi kaybetti;
* spor ülkesi değiliz (sadece futbol değil spor, gerçi futbol ülkesl de değiliz).
* adamların tesisleri ve imkanlarıyla seninkiler arasında çok fark var.
* amatör sporlara çok fazla özen göstermiyoruz.
(yanılmıyorsam eşref apak idi galiba otopark gibi bir yerde çalışıyordu)
*amatörü bırak bu sene u20 düzenlendi ülkede, seyirci sayıları malum (lan bi de bunu alırken ne yaygara koparmıştı federasyon, dünya kupasının bi alt seviyesi diye, gerçi doğru öyle de) statların 3'te 1'i bile dolmadı (ben antepteki maçlara komblne almıştım)...
* geleneksel doping şenlikleri vs. vs. vs.
devlet bahçeli tarafından matematiksel olarak hesaplanmıştır.

2020
ayır ortadan bunları
20 20
şimdi topla bunları
etti mi 40
hah işte bu yüzden.
mehmet şimşek'in yüzünden.
koştuk durum koşmayın dediler , durduk aman durmayın dediler ali ismaillere ethemlere abdocanlara aman yaşamayın dediler bunların sağı solu belli olmaz yarın aman yüzmeyin koşmayın ok atmayın tenis oynamayın ciritle atlamayın derler.sebep tam olarak budur...
ülkenin en büyük takımlarından biriyiz diye geçinen takımın şike yapması ve diğer sporcuları geçtim olimpiyat şampiyonumuzun bile dopingli çıkması yeterli sanıyorum.
(bkz: faiz lobisi)
(bkz: dış mihraklar)
(bkz: çünkü eşşeğin zikinden dolayı)

türkiyenin japonyanın patlayan nükleer santrallerinin n'si bile olamadıgını gostren hadisenin asıl sebebi gelisemedigimiz olsaydı finalde bizim adimiz olmazdı bu bir.
ikincisi, japonya kaybetseydi onlar gelisememis biz übergüç mü olacaktık, yooo.
bir kazanan olacak bir de kaybeden. biz kaybettik. öküzün altında buzağı aramayin daha fazla hadi yatın geç oldu.
meydanında halka faşizm uygulanan şehrin kazanmasını beklemek başlı başına hayalperestlikti zaten, sebep aramaya gerek yok.
Dopingli sporcu sayısındaki dramatik artış.
insan hakları ihlalleri.