bugün

Bir zamanların ingilteresi gibi üzerinde güneş batmayan bir otobüs hattıdır ve istanbul'un bir ucundan diğer ucuna tüm görkemiyle uzanır.
in 500t we trust.
Ne aşklar başlamış ne aşklar son bulmuştur bu otobüste.
iki bilete tüm istanbul'u gezdirir.
Binmeden önce yanınıza yemeğinizi, suyunuzu almayı unutmayın.
iett otobüsü.
anadolu yakasındaki güzergahı metrobüse de dahil edilebilir ama yine de kalkmasın dediğim özel halk otobüsü.
arabada e-5 trafiginde bitmek bilmeyen dur kalk eziyetini cekmek yoksa 500t deki kalabaligi mi bazen karar veremedigim heryerden gecen efsane hat.
istanbul'a ilk geldiğim zamanlarda Tuzla'da otobüs durağında gördüğüm iett hattı. "Anaa buradan Cevizlibağa direkt araba varmış, arkadaş da bana iki aktarma tarif etmişti ne gerek var. Dur şuna bineyim" diyerek hayatımın en kötü yol tecrübelerinden birini yaşadığım hat.
sabah hava aydınlanmadan hareket edip yolcularını gidecekleri yerde öğle yemeğine yetiştirdiği rivayet edilen otobüstür. kıta değiştirmek budur oğlum işte.
500t de ayakta gitmek diye bir dram da var tabi, allah düşmanımın başına vermesin.
Ucuza istanbul turudur.
Şehre gelen gezginlerin metrobüste hayatta kalma tecrübesinden sonra mutlaka yaşaması gereken ikinci tecrübedir.
Tek yön sefer süresi 120 dakikadır. Ölmeden önce yapılacaklar listemde eklidir bu hat. Yanıma yolluk olarak 2 sandviç,su ve biraz şekerleme alsam yeter diye düşünüyorum.
Merak edenler için:
https://lokeskuyrugu.blog...m-grubu-500t-otobusu.html
Oradaki t, "Türkiye"dir. Bütün Türkiyeyi taşıyan otobüstür zira bu 500 t.
valla 500t ne ara dolup boşalıyor bilemem ama 252 251 hatları 30 dakikada bir geçerken

bu hatları 5 10 dakikada bir yaptılar. eskisi gibi değil. gayet boş geliyorlar *

en azından kozyatağına kadar boşalıyor araba bundan eminim.
izmirde ünlü olan iett hattı.
Sanırım buna binmeyen istanbulu görmüş olmuyor ve çok tutunca belediye extra sefer koymuş * )
izmirin ünlü bi otobüs hattı var mı? Belki 63 *
Du bi araştıriim.

Araştırdım da geldim editi: evet 63 bir çok listede kendine yer bulmuş hatta bir tanesinde ilk sırada, diğer taraftan son yılların listelerinde bi ikisi hariç benim kullandığım hatlar çoğunlukta, demek ki ben ya fas fakirim ya da toplu ulaşımın yılmaz savunucuyum. Bu durumda ben de efsane otobüs hattı yolcusu oluyorum..
Evet.
nirvanaya ulaşmak için ödenmesi gereken bir bedel.

indiğinizde bir daha asla o eski halinize dönemiyorsunuz.
hakkında bu kadar geyik dönmesi nedeniyle merak ettiğim, muhtemelen bir istanbul seyahatinde denemek için bineceğim otobüs hattı.
içerisinde bolca kan emiciler bulunduran, otobüs hattı. tuzladan binmek yürek ister. leventten bostancıya gitmenin en hızlı yoludur.
Bindiği zaman hamile kalıp inerken doğuranı var diyorlar.
seyahat esnasında yanınıza yolluk almanızda fayda bulununan iett hattı.
Adına itiraf sayfası bile açıldığını gördüğüm ünlü bir seyehat aracıdır.
70'in üzerinde durağı olan bir otobüsten dah fazlası. istanbul'u gezmek isteyen bir insanı 500t'ye bindirseniz yeter çünkü istanbul'un %2'si bu otobüsün içindedir ve yaklaşık 2,5 saat bu otobüsün içinde kalırlar dolayısıyla istanbul'un belli bir kısmını gezerler. Otururlar mı onun garantisi yok büyük ihtimalle fortçulardan nasibini alabilirler ama selamlaşmayla başlayan konuşmalar el ele kol kola olarak tamamlanır. Özledim 500t'yi.
Hindistan trenlerini animsatmakta. 500t insanı ayri bi suratsız!
(bkz: 500t evreni)
güncel Önemli Başlıklar