bugün

bundan 10 sene önce en çok ne istiyorsun? sorusuna 'şehit olmak istiyorum?' diyen şahsımın, şimdi 'bir yolunu bulsak da yurt dışına kaçsak' dememe sebebiyet veren durumlar dizisi.
yolda yürürken yere tüküren, niye bakıyosun diye milletle kavga eden, kızlara kadınlara tecavüz eden, dövlöt bizö bakmiyy diye dağa çıkan insanların olduğu bir ülkeden nefret etmektir. bu olayların akp ile ilgisi yok bence yavşaklık yapmayın.
içinde yaşadığı toplumun aksak yönlerine tanık olan (her gün) pek çok Türk'ün ara ara ya da sürekli hissettiği nefrettir.
(bkz: gitsem gidemem kalsam kalamam)
(bkz: yalnız olmadığını bilmek güzel bir duygu)

edit: dibine kadar türküm ama yapacak bir şey yok. a.k. parti si sağolsun
son 10 yılın birikimiyle ustalık seviyesine ulaştığımız bu günlerde dillerden düşürmediğimiz sözdür.
türkiyeden değil türkiyeyi bu hale getirenlerden nefret ediyorum. ülkenin ne suçu var eğer üstünde bu kadar çok hain yaşıyorsa.
babam gitarını aldığında 15 yaşındaymış.

sonra inşaat mühendisliği fakültesini kazanmış. gitmemiş.

çünkü toplumun o doğmadan ona verdiği "erkek adam masa başı iş yapar" rolünü oynamak istememiş. müzik okumayı seçmiş.

annem ise sesinin güzelliğini keşfettiğinde 8 yaşındaymış. o da müzik bölümünü kazanmış. annesi ona "iş çıkardın kendine, ne güzel geziyorduk" dediğinde gülmüş sadece, vazgeçmemiş okuldan.

toplumun ona verdiği "kadın evde oturur, çocuk bakar" rolünü oynamayı reddetmiş.

bölüme girer girmez sevmişler birbirlerini. çünkü babamın depresif, annemin neşeli duruşunun altında aynıydılar.

özgür ruhlu.

toplumun kendilerine verdiği rolleri kabul etmediler.

babam yıllarca fakirlik çekme pahasına müzisyenlikten hiç vazgeçmedi.

serdar ortaç parayı kırdı, babam ise yıllarca hiçbir şey yapamadı.

oysa her zaman özel bir adamdı. mükemmel altyapılara imza atardı.

annem ise güçlüydü. gittikçe kaybolan kadınlığa inat savurdu kırmızı saçlarını.

bu ülke onları sevmedi.

onlardan aldığım müzik yeteneğini harcadı. beni babamın kaçırdığı inşaat mühendisliğine zorladı.

bu ülke bizi harcadı.

her santimetrekaresinden nefret ediyorum ve edeceğim.
yemyeşil ağaçlarla kaplı, içinden şırıl şırıl şerbet tadında ırmaklar akan, hastalığın hiç olmadığı, insanların kolkola girip akşama kadar şarkı söylediği ve dans ettiği, hiç kimsenin kavga etmediği ve birbirine öpücükler gönderdiği..böyle bir ülke varmı panpalarım? elbetteki yok. bizim ülkemizdede sorunlar var elbette. çözüm çekip gitmek değildir veya nefret kusmak hiç değildir. savaşmak gerekir. cehaletle ve tüm olumsuzluklarla. elimizden gelenin en iyisini yapmaya gayret ederek. bu ülkenin tarihini elbette hepiniz biliyorsunuz. hiç de kolay kurulmadı bu ülke ve çok büyük bedeller ödendi. senin istikbalin ve hür yaşaman için dedelerin çok büyük sıkıntılar ve acılar çekti bunları asla unutma! şimdi azcık bir sorunla karşılaştığında "nefret ve çekip gitme" triplerine girme! bu gün senin "sorun" dediğin şeylere bir bak birde ecdadının çektiği sıkıntılara bir bak. savaşacağız panpa! hiç bir sorun karşısında boynumuzu eğmeyeceğiz! gücümüz yettiğince bireylere ve topluma doğru olanı empoze edeceğiz. bu gün bir kişiyi etkileyeceğiz yarın bin kişiyi..önce kendimizi düzeltip ondan sonra tüm dünyaya "biz de varız" diyeceğiz. o zaman ülkenle gurur duyacaksın...
rise of the türban olmasından dolayı ciddi ciddi artık taraflı olan ülkedir. boştur.
türk olanın yapamayacağıdır.

insan memleketinden nefret edemez.

benim memleketim değil ama türk yurdudur, canımdır, kanımdır.

(bkz: canımızdır kanımızdır her şeyimiz bu vatan)
bir ülkeyi ülke yapan içinde yaşayanlardır.
Türkiyeden nefret edenlerden nefret ediyorum.
artan suriyeli , arap ,kürtler ve akp iktidarlığıyla oldukça normaldir.
yemekleri ve birkaç doğal güzelliği dışında çöp olan ülkeden nefret etme durumudur.

yıllardır ısınamadım, ısınamayacağım bu ülkeye.
klasik avrupa amerika özentisi gençlerdir genelde.orası daha özgürdür,justin bieber rihanna hep orada yaşamaktadır filan diye sevmezler yaşadıkları ülkeyi.
gecenin trend başlıkları arasına girecektir. chplilerin ağlama sözüdür fakat bunu buraya açık edemezler onların yürekleri kaldırmaz.
sonuçlar açıklandı vatan sevdası bitti öyle mi ? sizin derdiniz ne devlet ne millet, sizin derdiniz iktidara muhalefet olmak. hamdolsun rabbim sizin gibilere fırsat vermedi vermeyecek de. inceden ayarlara selam olsun biz şükür namazına.
Başka çaresi olmayan kişilerin yapamadığı eylem.
nefret etmezsen göt sün .

gerçi etsen de göt sün .

çünkü göt bildiğimiz gibi göt tür .

yalan dan sevmekle olmaz vatan sevgisi .

canını vereceksin canını . kanın bu toprak için bu toprağa karışacak .

türkiye den nefret etmiş miş miş bak bak bak .

lafa bak .

gavur bozmasına bak hele yahu .
Türkiye'den değil ama yaşam şartlarının zorluğundan, çalışarak birşey elde edememekten, insanların hoşgörüsüzlüğünden, yerkililerin sorumsuzluluğundan, toplumun boşvermişliğinden nefret ediyorum. Vatanımı hala seviyorum ama.
Türkiye'den değil de içinde yaşayan at kafalarından nefretlik geldi.
Türklerin Atatürk ilke ve inkilaplarını yaşadığı zaman Cennet olacak da ülkemiz işte Arap ve Arap sevdalısı çok. Adam gelmiş şeriat istiyor musun? diye soruyor. Hayır diyorsun. Sen müslüman değil misin? diyor. Ulan Laiklik ile islam bağdaşması tezi kadar doğru bir tez yok. Ne anlatıyorsun?
(bkz: nefret suçu)