madem öyle bir kere daha yazalım; kör zihinler algılasın, zihinlerindeki önyargı duvarlarını yıkabilsinler diye milyon kere tekrar edelim. bunun olmayacağına dair tek cümlelik fikir belirtenlerin hangi toplumsal dinamiklere, hangi olguya dayanarak bunu söylüyorlar? bunu söylemekten uzak, dayandırdığı temelleri zayıf olanların "nasıl olsa olmaycak ki?" serzenişleri aptalca bir kehanetten öteye gitmeyecektir. hiç değilse kendine güvenen biri varsa bunun üzerine iki kelam etmelidir. ama yok "türkiye'de insanlar müslümandır." şeklinde uyumsuz bir önermeyi komünistlerin karşısına çıkaracaksınız, komik olacaksınız demektir. zira toplumsal tarihe değinmeyen, ondan gücünü almayan bir açıklamanın ne gerçeklikle ilgisi vardır ne de tespitle. benden söylemesi.
--spoiler--
hala daha ideolojilerin öldüğüne dair derin inancınız mı var? kendinizi "ideolojiler öldü, sosyalizm tarihe karıştı." söyleminden kendinizi geri alamıyor, günde 20 kere tekrar etmezseniz kalbinize ağrılar mı giriyor? artık dertleriniz çaresi bulundu. msdx-2000 ile artık zamanda yolculuk yapabilir, ideolojilerin öldüğünün her yerde bas bas bağırıldığı 2008 yılı öncesine geri dönebilirsiniz. ister kendinizi berlin duvarı'nın yıkıldığı yılda, ister kendinizi yeltsin tanklarının yanında sosyalizmin çözülüşünü çılgınlar gibi kutlayabilirsiniz. artık dertlerinize son, sigmund theodor marka msdx-2000 türü zaman makinası yalnızca 2500 dolar. telefonlarımız 0567....
--spoiler--

şimdi yukarıdaki gibi bir reklamın ancak bir parodide yer alacağını düşünecek olursanız, uykularınız kaçmasına bir son henüz bulunamadı. toplumsal bir tespitiniz gene toplumun dinamiklerine dayanmuyor, herhangi bir saikle kendini meşrulaştırmıyorsa ya zırvadır ya da bir karayüzün ifadesidir. bu reklam gerçek oluncaya kadar şimdilik sizlere hoşçakal!
Hicbir sey imkansız degildir.günübirlik düsünürseniz evet su an yok ama hayat statik degil dinamiktir.
sesli güldüm
böyle bir devrim yakın zaman için söz konusu değildir. ancak her devlet sosyalist devrimi tadacak ayrıca düzgün uygulanırsa en refah dönemini yaşayacaktır.
yüzde 1 bile değildir.
Geri zekalı sosyalistler ancak dhkp c nin mezhepci ve k*rt lerin faşizan oluşumlarından sıyrılmalarıyla mümkün olabilecek hede.
Abd nin sosyalizme geçişinden sonra olacaktır.
müslümanlığı din olarak kabul etmiş ülkelerde imkansız olduğundan yoktur.
milyonda bir...
imkansızdır bana göre .
yok. bir ihtimali asla ve kat'a yok. kısaca (bkz: yok)
yok, ben ateist devrim bekliyorum.
jack daniels tek buzla mı yoksa çift buzla mı daha iyi gider.
Eksi sozlukte bu oran yukselir.yanlıs sözlükte takılıyorsunuz be yoldaslar.ihtimale gelecek olursak ülkede büyük bir kaos olmalı tıpkı lenin'in dedigi gibi terör ve kaos sosyalist devrimin gerceklesebilmesi icin olmazsa olmazdır.
ben yaşadığım sürece, sıfır. Gerekirse Amerika'dan Tony Montana'yı getiririm.
O zaman ne yapacaksınız bakalım.
Matematiği zorlar.
çok yakınlaşmış ihtimal. hemde çok. çıkan iç savaş sonrası hemen sosyalistlerin hakimiyeti ile sonuçlanacaktır bu durum.

aynen burjuva rusyasının devrilmesi gibi geliyor. süreç aynı.
bu kadar beyinsiz varken ihtimal dahilinde bile değildir.
Türkiye...

Sosyalizm...

Devrim...

Bu üç sözcüğün, çok iyimser bir yazar tarafından yan yana getirilme olasılığı bile harika bir düştür.

Sosyalizm sözcüğünü yazımdan çıkararak, Türkiye ve devrim sözcükleri için iki kelam edeyim:

Bu topraklarda isyan geleneği yoktur, geç devrimi.
Zero.
Amerika da olur burda olmaz amk.
bunu yapmaları için, önce atatürk'e karşı gelmeleri gerekiyor.bu yüzden imkansızdır.
amerika ve suudi arabistan'da olur burada olmaz o derece düşük.
Çok zor ihtimal. Faşizan bi radikalleşmeye doğru gidiyoruz.
Cumhuriyeti bile kaldıramayan bi ülkede , sosyalist devrim hayal.
Umarım, torunlarımız bu hayali gerçekleştirir.
Umut, Hayalimiz ama olmaz halk desteği sağlanamaz.