bugün

entry'ler (429)

türkiye pyd ye giden abd tırlarını vursun

abd ambargo koyar ve direk ekonomi çöker çünkü üretemiyoruz ve dışa bağımlıyız.
(bkz: kuru milliyetçilik)

rusyayı kaç günde alırız sorunsalı

hitler'le napolyon'un yapamadıgını sözlüğümün güzel ergenleri birgün yapacaktır.

hilal bıyıklı felsefeci

milliyetçilik üzerine kafa yoracak olan güzel bir felsefecimizdir. siyaset felsefesi uzmanlık alanıdır.

futbolda iki takıma da aynı forma uygulaması

birinci ikinci üçüncü falan da olmasın. herkes eşit olsun. barış, özgürlük, kardeşlik...

keşke yunan galip gelseydi

bu adamı sevmem ama söz cımbızlanmıştır tamamını izleyin. onlar gibi pragmatist ve makyevalist olmayın mk.

ayda onbin tl altinda kazanan erkek

en az on bin tl gelir. en az 20 cm alet. en az bir seksen boy. evet, jonny sins reyizle bir ömür mutluluklar.

neden kabeye doğru namaz kılınır

ya bu dünya yuvarlak kardeş. amuda kalkıp mı kılacaz namazı cözemedim gitti.

seks yapmanın insana özgüven sağlaması

asıl özgüvenli insanlar aseksüellerdir bence. adamlar bildigin ilahi bir varlık gibi.
-uff su hatunla bi yatsam.
-ne var ki onda.
-olum görmüyor musun ?
-ha gördüm, saçını yıkamış.

bakire olmayan hatunla evlenmek

bakire olsa ne olur ruhu folloş olduktan sonra. ruhu güzel ama bakire degilse düşünürüm baya ama yine de yapamam hacı o iş olmaz yani. ha öyle ha bire kadın kovalayıp sonra bakire arayanlardan degilim bu arada.

kavga eden iki kuşu avlayan kedi

insanlar : böl ve yönet.
kediler: böl ve yok et.

akp nin yüzde 96 oy aldığı köyün susuz kalması

geriye kalan yüzde 4'ün mhp'li olması muhtemel olan köydür.
yüzde 100 cumhur ittifakıdır. bu yüzden icerden degil, dışardan bozguna ugramıştır.

türk milletinin devrimden korkması

(bkz: niccolo machiavelli)
(bkz: prens)
peki ne diyor kitapta özetle:
türklerin devletini yıkması zordur ama yönetmesi kolaydır.
fransızların devletini yıkması kolaydır ama yönetmesi zordur.
fransa, 1789 fransız ihtilalinden günümüze kadar:
devrimden sonra ilk cumhuriyet kurulmuştur. sonra napolyon imparatorluk kurmuştur. bir süre sonra napolyan savaşlarinin da etkisiyle mutlak monarsiye gecilmiştir. 1830 da anayasal monarşi olmustur. sonra 1870 yılında tekrar cumhuriyet olmuştur. nazi savasında rejim çökmüştür. isgal bitince tekrar cumhuriyet kurulmuştur. bu sefer de cezayir savası süresince çökmüstür. son olarak 1956 yılında yeniden cumhuriyet ilan eden fransa günümüze kadar gelmeyi başarabilmiştir.
niccolo bu tespitleri 1500 yılında falan yapmıstır.

görsel

stalinist

kürtlerin(bazı kürtlerin) apo piciyle beraber en sevdikleri diğer bir piç olan piç oglu piç stalin'in piçlik barındıran doktrinlerine sahip pic oglu piçlere verilen sıfat. marksist-leninist ideolojinin devamı diyenler var. ulan marx bu manyagı görseydi. kelime-i şehadet getirip müslüman olurdu mk. o derece yani.

sözlük yazarlarının tahmini ingilizce seviyeleri

C4 bomba gibiyimdir.
the bomb has been planted.

chpli üyenin 17yaşındaki erkek çocuğu taciz etmesi

ideolojisinden önüne giremeyen insanlar cidden cekilmez. bunu anlamak icin kötüden degil; iyiden gidecegim. karakter önemlirdir. misal; türkiye'nin bana göre en insancıl iki belediye baskanı:
(bkz: fatih mehmet maçoğlu)
marksist-leninist asırı sol bir ideolojiye sahip.
(bkz: mansur yavaş)
milliyetçi sağ bir ideolojiye sahip.

29 yaşında 3 üniversiteyi okumak

27 yasında insaat mühendisliginden ekmek bulamayıp boş boş durmaktansa piyasalar düzelene kadar bir felsefe okuyayım diyen biri olaraktan, temel bilim okumanı tavsiye ederim. fizik, kimya veya biyoloji.
dipnot: insaattan y.l yapmak pek cazip gelmedi, zaten zar zor bitirdim.

gelmiş geçmiş en başarılı türkiyeli futbolcu

eskilerden kariyerini tamamlayanlardan ya da tamamlamak üzere olanlardan yazacagım.
en iyi forvetler, hakan sükür, arif erdem, ilhan mansız, Nihat Kahveci.
en iyi sol acıklar: Tuncay Sanlı, Arda Turan.
en iyi sag acıklar: Hasan Şas, Okan Buruk.
en iyi merkez orta sahalar: sergen yalçın, emre belezoglu, tümer metin.
en iyi ön liberolar: tayfur havutcu, tugay kerimoglu.
en iyi sag bek: gokhan gonul.
en iyi sol bekler: ergun penbe, hakan ünsal.
en iyi stoperler: bülent korkmaz, emre aşık.
kaleci: rüştü.

edit: gözlerimin güncel olarak gördüklerini yazdım.

askeri teknolojiler erdoğanın sayesinde yapılmıştr

erbakan desen anlarım. zaten kendisi makina mühendisi ve teknolojiye önem veren biriydi ama bu baslıgın temelini cözemedim.

türkiye deki sahte gelin vakası

bu isi özelden hukuk sistemi halledemiyor mu ? bu ne rezillik ya. toplum kendi hukugunu kendisi koymuş yazık. melisa'yı ifşa eden de annesi. melisa da yedigi naneleri bi kenara bırakıp "anne seni hiç affetmiyecegim.", diyor. entresan igrenc buram buram varosluk kokan bir ortam.

zinanın rahimağzı kanserine neden olması

'zina'dan kanser olmak vs abazalıktan delirmek vs evlenip gecinememek...
keske aseksüel olsaydım. imreniyorum şu aseksüellere hayat size güzel. tanrı'ya yaklasmak gibi bir sey bu. süper lan.