bugün

solcular bir araya geldiği zaman ortalık böyle oluyor da o yüzden.
görsel
Efendim bir yobazın yazdığı bir romanda geçen bir cümleye göre işçinin, emekçinin sığınacağı bir Allah'ları varmış, solcular ona dil uzatıyormuş, ondanmış!

Doğru olabilir..

iyi de işçiler, emekçiler böyle yaparak kimi cezalandırdıklarını sanıyorlar? Hayır, "bakın biz aynı sizin gibiyiz. Din, Allah, peygamber, cami, ezan, namaz..." diyen zübüklere şunca oy veriyorlar da ne hayrını görüyorlar?

Neden bilmem kaç yıl bunlara oy verseler bile kendilerine hep Allah, din, iman, kitap kalıyor da oy verdiklerine servetler kalıyor? Hep sığınacak bir şey aramak zorunda kalan bir sefil olmanın manası ne?

Keza say ki solcuya oy vermedin, ne oluyor? Solcular açlıktan ölüyor mu?

O roman cümlesi "din kitlelerin afyonudur" demenin diğer bir yolu o kadar. Yani bir itiraf...
Çünkü Türkiye'de sol mezhebi ve ırki faşizm güden kutuplaştırıcı, bölücü, ayrılıkçı insanların ağzında bir mezedir.

Bu öyle bir şey ki anlatmak çok uzun sürer. Lakin aslına inecek olursak mesela tek bir örnek verelim, Beşar Esad ve babası halkını yıllarca zulümle yönetmişlerdir değil mi? Bildiğiniz üzere sadece babası yüzbinlerce sivili silahsız, ellerinde pankartlarla yaptıkları eylemler nedeniyle canice katletmiştir. hatta ben bununla ilgili uzun uzun yazdım.

(bkz: beşar esed halkını bombalayan bir haindir/#43236879)

Lakin ülkemizdeki solcular bu adama karşı durmak varken kapitalist-emperyalist Amerika'nın verdiği silahlarla, kapitalist emperyalist amerikan'ın desteklediği bir terörist ordu (ypg-pkk/pyd) adına savaşan komünistler olarak öldüler.

sözde kardeşlik, barış, birlik-beraberlik -tabii yersen- ama aslına inince asıl amaç Müslümana ve Türk'e zulüm...

günümüzün Türkiye komünizmi yani...

Hasan Sabbah "türk katli vacip ve sevaptır" der.

fedailerinin torunları ise hala içimizde...

abd'nin savaşında emperyalistlerin verdiği silahlarla savaşırken öldürülmeleri ne yazık...

görsel
(bkz: sezgin tanrıkulu)
(bkz: canan kaftancıoğlu)

Çok isterdim ama Şu hainlere bakıp Atatürk'ün chp'sine nasıl oy vereyim...
Türkiye'de sol ulusal refleksler gösteriyor.
Sorun değildir. Dediğim gibi, eden kendisine ediyor...

Ya sen ne hakaretinden, dalga geçmesinden bahsediyorsun? Hakara makara diyen solcu muydu? islam güncellenmelidir diyen kimdi?

(bkz: akplilerin şirk beyanları sıralı tam liste/#39941572)

Bak listede kaça geldim, artık sıkılıp, bıraktım.

Benim demeye çalıştığım şu: içimizde inanan var, inanmayan var. Fakat ister inansın, ister inanmasın dini siyasete alet etmek, toplumu dini kurallara göre şekillendirmeye çalışmak, inanmayanı veya farklı bir şeye inanını ötekileştirmek solun yapacağı iş değil. Aslında dine saygı konusunda sağdan bile daha dikkatli davrandıkları halde bir türlü yaranamıyorlar.

Çünkü seçmenin saygıdan filan anladığı yok. Onlar "biz de sizin gibiyiz" yalanının sıkılmasını istiyorlar, çünkü zübükler.

Hayır, biz sizin gibi değiliz. Sırf bunun için oy vermeyen zübük vermesin, boklu götünü okşayan ibrahim zübükzade'ye oy vermeye devam etsin. Filmin sonunu hepiniz biliyorsunuz.

Zübük örneğinden sıkılana başka filmimiz de vsr: (bkz: ahu tuğba ve seçim sonuçları/#23323441)

Yeter artık be! Hep çocuk ağlaşıp, anlaşılmak istiyorsunuz. Biraz da sizin gibi olmayanları anlamayı denemek o kadar mı zor? illa onay almanız mı lazım? illa "koçum sen nasıl biliyorsan doğrusu odur" mu denmesi lazım? Böyle diyenlerin ne hayrını gördünüz? Dost hep tatlı mı söyler?
Bence bunun en büyük sebeplerinden bir tanesi sağ kesimin solcular tarafından dini yasaklayacagini düşünmesidir. Ben de sağ görüşlü bir insanım ama ülkenin ayarlarına dönebilmesi için sol tekrar iktidara gelmelidir. Bakınız Ankara BSB. Sol bir partide ama adam canla başla çalışıyor. Bir defa denemeliyiz diye düşünüyorum.