bugün

Bence bunun en büyük sebeplerinden bir tanesi sağ kesimin solcular tarafından dini yasaklayacagini düşünmesidir. Ben de sağ görüşlü bir insanım ama ülkenin ayarlarına dönebilmesi için sol tekrar iktidara gelmelidir. Bakınız Ankara BSB. Sol bir partide ama adam canla başla çalışıyor. Bir defa denemeliyiz diye düşünüyorum.
Sorun değildir. Dediğim gibi, eden kendisine ediyor...

Ya sen ne hakaretinden, dalga geçmesinden bahsediyorsun? Hakara makara diyen solcu muydu? islam güncellenmelidir diyen kimdi?

(bkz: akplilerin şirk beyanları sıralı tam liste/#39941572)

Bak listede kaça geldim, artık sıkılıp, bıraktım.

Benim demeye çalıştığım şu: içimizde inanan var, inanmayan var. Fakat ister inansın, ister inanmasın dini siyasete alet etmek, toplumu dini kurallara göre şekillendirmeye çalışmak, inanmayanı veya farklı bir şeye inanını ötekileştirmek solun yapacağı iş değil. Aslında dine saygı konusunda sağdan bile daha dikkatli davrandıkları halde bir türlü yaranamıyorlar.

Çünkü seçmenin saygıdan filan anladığı yok. Onlar "biz de sizin gibiyiz" yalanının sıkılmasını istiyorlar, çünkü zübükler.

Hayır, biz sizin gibi değiliz. Sırf bunun için oy vermeyen zübük vermesin, boklu götünü okşayan ibrahim zübükzade'ye oy vermeye devam etsin. Filmin sonunu hepiniz biliyorsunuz.

Zübük örneğinden sıkılana başka filmimiz de vsr: (bkz: ahu tuğba ve seçim sonuçları/#23323441)

Yeter artık be! Hep çocuk ağlaşıp, anlaşılmak istiyorsunuz. Biraz da sizin gibi olmayanları anlamayı denemek o kadar mı zor? illa onay almanız mı lazım? illa "koçum sen nasıl biliyorsan doğrusu odur" mu denmesi lazım? Böyle diyenlerin ne hayrını gördünüz? Dost hep tatlı mı söyler?
Türkiye'de sol ulusal refleksler gösteriyor.
(bkz: sezgin tanrıkulu)
(bkz: canan kaftancıoğlu)

Çok isterdim ama Şu hainlere bakıp Atatürk'ün chp'sine nasıl oy vereyim...
Çünkü Türkiye'de sol mezhebi ve ırki faşizm güden kutuplaştırıcı, bölücü, ayrılıkçı insanların ağzında bir mezedir.

Bu öyle bir şey ki anlatmak çok uzun sürer. Lakin aslına inecek olursak mesela tek bir örnek verelim, Beşar Esad ve babası halkını yıllarca zulümle yönetmişlerdir değil mi? Bildiğiniz üzere sadece babası yüzbinlerce sivili silahsız, ellerinde pankartlarla yaptıkları eylemler nedeniyle canice katletmiştir. hatta ben bununla ilgili uzun uzun yazdım.

(bkz: beşar esed halkını bombalayan bir haindir/#43236879)

Lakin ülkemizdeki solcular bu adama karşı durmak varken kapitalist-emperyalist Amerika'nın verdiği silahlarla, kapitalist emperyalist amerikan'ın desteklediği bir terörist ordu (ypg-pkk/pyd) adına savaşan komünistler olarak öldüler.

sözde kardeşlik, barış, birlik-beraberlik -tabii yersen- ama aslına inince asıl amaç Müslümana ve Türk'e zulüm...

günümüzün Türkiye komünizmi yani...

Hasan Sabbah "türk katli vacip ve sevaptır" der.

fedailerinin torunları ise hala içimizde...

abd'nin savaşında emperyalistlerin verdiği silahlarla savaşırken öldürülmeleri ne yazık...

görsel
Efendim bir yobazın yazdığı bir romanda geçen bir cümleye göre işçinin, emekçinin sığınacağı bir Allah'ları varmış, solcular ona dil uzatıyormuş, ondanmış!

Doğru olabilir..

iyi de işçiler, emekçiler böyle yaparak kimi cezalandırdıklarını sanıyorlar? Hayır, "bakın biz aynı sizin gibiyiz. Din, Allah, peygamber, cami, ezan, namaz..." diyen zübüklere şunca oy veriyorlar da ne hayrını görüyorlar?

Neden bilmem kaç yıl bunlara oy verseler bile kendilerine hep Allah, din, iman, kitap kalıyor da oy verdiklerine servetler kalıyor? Hep sığınacak bir şey aramak zorunda kalan bir sefil olmanın manası ne?

Keza say ki solcuya oy vermedin, ne oluyor? Solcular açlıktan ölüyor mu?

O roman cümlesi "din kitlelerin afyonudur" demenin diğer bir yolu o kadar. Yani bir itiraf...
solcular bir araya geldiği zaman ortalık böyle oluyor da o yüzden.
görsel
boş yere duyar kasmayın en büyük nedeni kürtlerden korkmalarıdır. sırf kürt hareketine destek vermediği için solcu olsa bile faşist ilan edilen bir sürü insan var.
Hedef kitleyi tanımamasından.
Tabana inemedikleri için,
Sürekli iktidarlı eleştirip kendileri bir şey yapmadıkları için,
Kendi aralarında görüş ayrılıkları yaşadıkları için,
Kıyıdan çıkıp anadolun' un bozkır topraklarına gidemedikleri için.
dün adanada polisin dur ihtarına uymayan genç bir çocuk daha 17 yaşında vurularak öldürüldü.
evet ben de üzüldüm o yaşta çok yazık allah anasına babasına sabır versin .

ama arkadaşım bu ülkede terör var ; dur ihtarına uymayan vurulur! ne yazıkki böle bir uygulama olmak zorunda yoksa o kontrol noktalarındaki güvenlik kuvvetlerinin her hafta cenazesi kalkar.kimsenin evladı kimseninkinden değerli değil millet !!!!

ama işte gel de solcuya bunu anlat .. anlamaz çocuğu öldürdünüz der katil polis der. boş boş ağlar zırlar muhafliflik yaptım sanar.

solcular realist olun azcık yalvarırım. bu yüzden kaybediyorsunuz şu romantizimden çıkın.erkan baş mesela çok güzel konulara temas ediyor ben de alkışlıyorum çizgisi şu an için güzel ama siz de düzelin hadi ballarım lütfen.
Milletin dinine,inancına,kutsallarına düşman olduğu için.
Türkiyede kendini solcu sananların Kemalist olmasından dolayıdır.
fazla değil milenyumun başlarında iktidar kimdi? belki koalisyon vardı ama ecevit ne dediyse o oldu. ve chp destekli ahmet necdet sezer cumhurbaşkanıydı. kendilerinin cumhurbaşkanı yaptığı adam bile memleketin halini görüp sizden bi bok olmaz dedi. sonrası malum.

(bkz: 2001 ekonomik krizi)
(bkz: hayata dönüş operasyonu)
(bkz: kemal derviş)
Halkın cahil olması değil sorun icraatlar ile söylemler arasındaki uçurum ayrıca türkiyede sol görüşün vatan hainliği gibi gösterilmesi.
çünkü türkiyede sol parti yok.
solun sağlam ve köklü çözüm önerileri getirememesindendir. ulan ecevit bile imf nin prensini ekonomi bakanı yapmış sol rejimler birbiri ardına iflas etmiş, birkaç ülkede su katılmış sosyal politikaları saymazsak dünyada ederi kalmamış sol niye iktidar olsun bizde.
konjonktüreldir.
Gelecekte sol'un iktidar olması ancak sol partilerin seçimde birleşmesi ile olur.
Ve bu birleşme yakın zamanda vuku bulacaktır.
para kazanmaktan başka düşünceleri olmayan insanlar olduğu için.
Çünkü sol yıllarca, Cumhuriyet tarihinden bu yana dinin hükümlerine ve dindarlara sert müdahalelerde bulunmuştur.
bu saatten sonra hiç olamaz. seçimden önce chp ye karşı bi sempati vardı. seçimden sonra onlarında iktidar olmak gibi bi niyetlerinin olmadığını gördüm. hdp ile yapmış olduğu iş birliği temelli soğuttu. kılıçdaroğlu gider yerine chp ye yakışacak biri gelirse durum değişebilir.
(bkz: türkiye solunun pkk esareti/#20365298)

(bkz: türkiye solunun pkk esareti/#20796397)

(bkz: türkiye solunun pkk esareti/#21975815)

tabi tek sebep bu değil. Galiyev vari bir örgütlenmeyle başarılı olabilirdi ancak bu da sakıncalı olduğu için denenmedi. Nihayetinde galiyev de hemen hemen aynı tezleri farklı yollardan savunmuştur.

ek olarak Türkiye de mahir çayan haricinde komünist bir lider olmamıştır.
Bizdeki soldan bi bok olmuyor da ondan.
50 yıldır aşamalı olarak devam eden amerikan propagandası. Ülkeyi bok eden sağ iktidarlardan sonra başa geçen sol kesime ihalenin kalması. Solcuların nerde durduğunu bilmemesi. Aşırı solcular. Solcular gominist ateist dikteleri.