bugün

özet geçersem bu insanların aklına dinsizlik olarak okadar işlenmiş ki öldükten sonra cehenneme giderim diye düşündüklerinden.
aslında kimsenin cehennemi taktığı yokta etrafımdakiler beni dinsiz beller imanım mı gevşedi acaba diye düşündüklerinden.
halkın nazarında sol ile dinsizlik bağdaştırıldığı içindir en önemli sebep.
Yeterince Sert olmadığı için. Halbuki do öyle mi?
sol seçimle değil devrimle gelir ondan olabilir.
Baykalı chp den indirdikleri için. Adam muhalefetken bile ülkeyi yönetebiliyordu.
''-Kuzey ırakta türk ordusunun ne işi var?''
''+Tamam girmesin türk ordusu?''
''-ne demek girmesin? Ülke menfaati için girmeli''
''+Tamam gönderelim.
''-gözü yaşlı analar bırakacaksınız bir hiç uğruna. Kendi oğlunu da yollar mıydın askere?''
''+Sen söyle ne yapalım?''
''-ne bilim amk. Iktidar mıyım ben?''
Sol yönetemez şu an türkiye'yi.

Ama türkiye belli bir yere geldiğinde şöyle güzelinden bir komünist devrim olsun ister miyim? isterim.

Bu hem halkın huzuru hem de geleneklerimizin muhafazası açısından güzel olurdu.

Kapitalizm herkesi bir gün kültürel açıdan eşit hale getirecek çünkü. Dünyanın neresinde olursanız olun, kendinizi aynı yerdeymiş gibi hissedeceksiniz.
Dinleri de, kültürü de, hatta gelenekleri de vatan sevgisini de yok edecek.

insan ruhtan fazla meta, hatta sermaye haline gelecek.
solcuyum diyen kimsenin aynı fikri ve ülküyü paylaşmamasından ötürüdür. solcular iktidar olamaz, olsa da oldukları andan itibaren muhafazakar bir yapıya bürünürler. elde edilen iktidarı korumak için herkes her şeyi yapar.
50 yıldır aşamalı olarak devam eden amerikan propagandası. Ülkeyi bok eden sağ iktidarlardan sonra başa geçen sol kesime ihalenin kalması. Solcuların nerde durduğunu bilmemesi. Aşırı solcular. Solcular gominist ateist dikteleri.
Bizdeki soldan bi bok olmuyor da ondan.
(bkz: türkiye solunun pkk esareti/#20365298)

(bkz: türkiye solunun pkk esareti/#20796397)

(bkz: türkiye solunun pkk esareti/#21975815)

tabi tek sebep bu değil. Galiyev vari bir örgütlenmeyle başarılı olabilirdi ancak bu da sakıncalı olduğu için denenmedi. Nihayetinde galiyev de hemen hemen aynı tezleri farklı yollardan savunmuştur.

ek olarak Türkiye de mahir çayan haricinde komünist bir lider olmamıştır.
bu saatten sonra hiç olamaz. seçimden önce chp ye karşı bi sempati vardı. seçimden sonra onlarında iktidar olmak gibi bi niyetlerinin olmadığını gördüm. hdp ile yapmış olduğu iş birliği temelli soğuttu. kılıçdaroğlu gider yerine chp ye yakışacak biri gelirse durum değişebilir.
Çünkü sol yıllarca, Cumhuriyet tarihinden bu yana dinin hükümlerine ve dindarlara sert müdahalelerde bulunmuştur.
para kazanmaktan başka düşünceleri olmayan insanlar olduğu için.
Gelecekte sol'un iktidar olması ancak sol partilerin seçimde birleşmesi ile olur.
Ve bu birleşme yakın zamanda vuku bulacaktır.
konjonktüreldir.
solun sağlam ve köklü çözüm önerileri getirememesindendir. ulan ecevit bile imf nin prensini ekonomi bakanı yapmış sol rejimler birbiri ardına iflas etmiş, birkaç ülkede su katılmış sosyal politikaları saymazsak dünyada ederi kalmamış sol niye iktidar olsun bizde.
çünkü türkiyede sol parti yok.
Halkın cahil olması değil sorun icraatlar ile söylemler arasındaki uçurum ayrıca türkiyede sol görüşün vatan hainliği gibi gösterilmesi.
fazla değil milenyumun başlarında iktidar kimdi? belki koalisyon vardı ama ecevit ne dediyse o oldu. ve chp destekli ahmet necdet sezer cumhurbaşkanıydı. kendilerinin cumhurbaşkanı yaptığı adam bile memleketin halini görüp sizden bi bok olmaz dedi. sonrası malum.

(bkz: 2001 ekonomik krizi)
(bkz: hayata dönüş operasyonu)
(bkz: kemal derviş)
Türkiyede kendini solcu sananların Kemalist olmasından dolayıdır.
Milletin dinine,inancına,kutsallarına düşman olduğu için.
dün adanada polisin dur ihtarına uymayan genç bir çocuk daha 17 yaşında vurularak öldürüldü.
evet ben de üzüldüm o yaşta çok yazık allah anasına babasına sabır versin .

ama arkadaşım bu ülkede terör var ; dur ihtarına uymayan vurulur! ne yazıkki böle bir uygulama olmak zorunda yoksa o kontrol noktalarındaki güvenlik kuvvetlerinin her hafta cenazesi kalkar.kimsenin evladı kimseninkinden değerli değil millet !!!!

ama işte gel de solcuya bunu anlat .. anlamaz çocuğu öldürdünüz der katil polis der. boş boş ağlar zırlar muhafliflik yaptım sanar.

solcular realist olun azcık yalvarırım. bu yüzden kaybediyorsunuz şu romantizimden çıkın.erkan baş mesela çok güzel konulara temas ediyor ben de alkışlıyorum çizgisi şu an için güzel ama siz de düzelin hadi ballarım lütfen.
Tabana inemedikleri için,
Sürekli iktidarlı eleştirip kendileri bir şey yapmadıkları için,
Kendi aralarında görüş ayrılıkları yaşadıkları için,
Kıyıdan çıkıp anadolun' un bozkır topraklarına gidemedikleri için.
Hedef kitleyi tanımamasından.
boş yere duyar kasmayın en büyük nedeni kürtlerden korkmalarıdır. sırf kürt hareketine destek vermediği için solcu olsa bile faşist ilan edilen bir sürü insan var.