bugün

gavur memleketinde 3800-4500 euro maas alan kisilere nispeten daha az bir maasla gecinmek zorunda olmaktir. joker olarak tüm islerde calisma durumu var birde.
kumsalda kum tanesi olmaktır maalesef.
etiketli bir işte çalışamamaktır. özel bir şirkette bişeycisinizdir hep.
aynı kulvarda milyonlarla yarışmaktır.
en kötü esprilere konu olmaktır,
-bizimi işletecen lan hehehe.
hiç bir işe yaramaz herhangi bir şirkette herhangi bir görevde ( neresi boşsa oraya yerleştirirler) çalışırsınız öyle aman aman bi karizması falanda yoktur ayrıca.
açıköğretim de bolca çeşidinin olması nedeniyle örgün eğitimini alan kişilerin üste bir şey koyma ihtiyacı hiisedeceği bölüm.
işletilmenin ne olduğunu anlamaktır.
4 yıl dirsek çürüt, zorlanarak oku; işletme ve bilimum kavramların ebesini belle, fakat sonuçta bir işletmeyi işletmeye kalkınca da işletilmiş kadar ol.
(bkz: yürü be türkiyem)
asgari ücretle istihdam edilenleri de bolca mevcuttur ne yazık ki.
Amazon ormanında ağaç olmak gibidir. Olmasanızda fark etmez. Sizin yerinizi dolduracak daha binlercesi mevcuttur.
açıktan bile okumanın mümkün olduğu bitirdiğinde de pek bir şey olunmayan olanların da iyi mevkide oldukları bölümün bitimi.
büyük bir hevesle okuyup mezun olduktan 3 ay sonra işletildiğini anlayan diplomalıdır.
görsel
bunun birde kardeşi vardır, o da iktisattır. Bu ikisinin mezunlarıyla ayrı bir ülke kurulabilir...
yoldan geçen herhangi biri olmaktır. mübarek 7 kişinin 6'sı işletme mezunu, diğer 1 kişi de öğretmen ya da iktisat mezunu.
boundaysan aranan adam olmaktır.
Birisi bu arkadaşlara boun ODTÜ bilkent işletmenin sıralamalarından bahsetsin, geleceklerinden bahsetsin lütfen.
Yılda 100.000 kişinin mezun olduğu bölümdür yani Türkiye'de birkaç üniversite dışında mezunlarının iş bulamadığı bölümdür.
işletme = askerliği erteleme bölümü. Açıköğretimdeki en kolay bölüm.
Hastanedeki sıra fişi ile aynı kategoridedir .
ulan şimdi buraya dönerciyim ayda 6000 tl kazanıyorum diye başlık açsak hepiniz söversiniz, bir kere üniversite iş bulmak için okunmaz.
not: işletme okumadım.
Benim de seneye okuyacağım bölümdür şuan hazırlıktayım. Çok mezunu var falan filan diyenlere inat bu bölümü okuyup aç kalan bir insan görmedim, planları olana ve kendini geliştirenlere çok büyük mevlalar kazandıran bölüm.