bugün

Türkçülerden yana şikayetim fazla. aşırı derecede boş, vasıfsız bir kesim yetişiyor, genç kuşakta Türkçü çatısı altında.

Bunlar felsefe okumazlar. Tarih okumazlar. strateji bilmezler. edebiyat okumazlar. sakin bir hayatı yaşamazlar.

sürekli sinirli, gergin, asabi, patlamaya hazır bomba gibi yaşarlar.

Komünizm takıntıları vardır. kürtlere söverler. Jitem'den Yeşil'in fotoğrafını çok kullanırlar. Sağa sola nihal Atsız sözleri yapıştırırlar. Birde Göktürkçe türk yazarlar, göktürk kurt başını kolye olarak boyunlarına asarlar.

Bu kitlenin emperyalizm konuştuğunu görmedim. kapitalizm konuştuğunu görmedim. bu kitlenin gerçekten ne yaptığını ne işe yaradığını bilmiyorum.

sanki eski değerlere sarılınca her şeyin düzeleceğini sanıyorlar.

Philip H. Rhein ''sürekli gelişen ve farklılaşan bir dünyada rasyonel olmak bir seçenek değil zorunluluktur.'' der. Bu kitle ısrarla Orhun yazıtlarını paylaşarak doğru sözü kültigin anıtında ara yazarlar.

Ben anlamsız buluyorum. jön türkleri düşündüğümde, ittihat ve terakkiyi düşündüğümde bu kitlenin boş olması beni üzüyor. ittihat ve terakki o dönemin en yenilikçi insanlarıydı. şuan öyle bir durum yok.

kendinizi geliştirin arkadaşlar. Günlük gazete, makale okuyun. Aylık dergi takip edin. kitaplar karıştırın.

sabah akşam paso araplaşmayın paylaşımları yapmayın. yeni şeyler keşfedin. adeta ölü gibisiniz.

ekşi sözlükte yaldır yaldır yazıyor kürt gençleri. Ahlaki idealizmi, ulusal sistemleri, doğal seçilimleri, kültürleri, adaptasyonları, altruizmleri tartışıyor adamlar.

siz ne yapıyorsunuz?

''Siz çoksunuz biz türk'üz''

''bir gece ansızın geleceğiz''
Sözümün arkasındayım.

bende türküm. Türkçüyüm. ittihat ve terakki ruhunu özümde yaşıyorum.

ama arkadaşlar mafya liderleriyle gurur duymuyorum. sürekli yeşil'in fotoğrafını paylaşmıyorum. bilim adamlarını, mühendisleri örnek alıyorum. aziz sancar'ı araştırıyorum abdullah çatlı'yı değil.

Bizleri bilim kurtarır. mafyalara zaman ayırmayalım

national geographic okuyorum. harvard business review okuyorum. güncel kalıyorum.

ittihat ve terakki ruhuna bu yakışır.

değiştirin kafaları.
sizin babalarınız, bir önceki kuşak için büyük oranda geçerli söylem. fakat benim, gençliği bu iktidar dönemine denk gelmiş yeni kuşaktan -keza benimde dahil olduğum kuşak- umudum var.

bu çocuklar daha genç ve azımsanamayacak kadar varlar. öfkeliler ve sorumluluklarının bilincindeler. kim ne derse desin.

diğer tüm gruplar istediği kadar konuşsun tartışsın. bu ülkede baş parmak gene bu çocuklar.
tam tersine en cahiller sağcılar ve arapperestlerdir.
yanlış bilgidir. türkiye'de en cahil kesim en cahil kesimlerdir.
Türkçüler geleneksel tarih anlayışına sahipler. inovasyon tarih anlayışı yok malesef. yenilik yok. varsa yoksa tanrı dağı falan.

tamam tanrı dağını sev ama yeni konuları da keşfet.
“ekşi sözlükte yaldır yaldır yazıyor kürt gençleri” den sonrasını okumadım

Marksist susar mısın?
Hiçbir kesim dindar kesim kadar cahil olamaz diyerek aynı zamanda haklılık payına kısmen sahip olduğunu düşündüğüm tespittir. Cahillikten ziyade milliyetçi olabilmek için kafayı yemiş olmak gerekir. Atatürk ün milliyetçiliği bizim anladığımız milliyetçilik değil, bir kültür milliyetçiliğidir, vatandaşı olunan ülkenin sevilmesi yönündeki bir milliyetçiliktir. "Balık bizim dedemizdir" diyerek evrimi kabul eden Mustafa Kemal kesinlikle bu cahil milliyetçiler gibi bir milliyetci değildir.