bugün

suctur. anar$ist du$uncelere sahip oldugunuz icin hapse atilabilirsiniz.

edit: turkiye'deki du$unce ozgurlugunun kanitidir.
ne de olsa osmanli gibi ho$gorulu bir devletten geliyoruz, degil mi benjamin?
-ben anarşistim.
+anarşist değil lan o terörist.
-her ne ise oğlum sen nesin?
+ben polisim.
-polis değil oğlum o kantır.
+hacı hiç birbirmizi kandırmayalım ikimizde bilimiyoruz işte bu oyunu. fifa yapalım mı?
(bkz: anarşik).
Türkiye de nasıl eşcinsel ben buyum ben şuyum diye kendilerini ifade edebiliyorsa anarşistler de kendini ifade eder. dediğin zaman hiç bir suç yada kanuni yaptırıma maruz kalmayacağın olaydır.

türkiye de düşünce özğürlüğünün olmasının osmanlı ile alakası ne benjamin? cumhuriyeti padişahlar değil mustafa kemal atatürk kurdu. sen ve senin gibi ot beyinliler kımıl zararlıları bu hale getirdi. bakma mal mal benjamin sana diyorum.

(bkz: kızım sana diyorum gelinim sen anla)
anar$izm, kucuk beyinlerin anlayabilecegi en temel anlamiyla, duzen kar$iti oldugu icin, anar$ist du$uncelere sahip olmak ve anar$ist olmak turkiye'de bir suctur. hatta bunun hakkinda bir deney yapilabilir.

turkiye de ben anar$istim demenin cok kolay oldugunu sanan arkada$lar, buyursunlar bir polis memuruna ben anar$istim desinler.

sonuclari merakla bekliyorum.

(bkz: yerse)
düzensizliği düzen olarak savunanların türk versiyonu.
(bkz: turkiye de bira icmenin zorluklari)**
bi boka yaramamaktır. ama türklere ve osmanlı'ya bok atmak iyi iş yapar benjamin. oradan devam et sen!
Türkiye de ben şeriatçiyim demekten daha az sonuçları olacak bir söylemdir. * * *
(bkz: denemesi bedava)
anarşist olmayı terörist olmakla karıştıran bünyelerin bol ve egemen olduğu ülkelerin tümünde var olan zorluktur.

protest bir düşünü, düşün olarak bırakmayıp, eyleme yönlendirmiş kişidir anarşist. tek düşmanı ise otoritedir ama otorite derken; devlet dahil her türlü otoriteyi kastediyoruz. yeni ve doğru bir tabir olarak; 'erke düşmanı' diyor şimdikiler.

siyasal anarşistlerin büyük bölümü de tüm sosyalistler gibi aslında komunisttirler lakin, onlar; sosyalizmi, kuvvetli devlet otoritesi gerektirmesi nedeni ile red ederler. bu bağlamda, klasik sosyalistlerden (marksist-leninist) ayrılırlar.
işin en çok koyan tarafı da, en büyük yaftalama ve aşağılanmanın sosyalistler tarafından yapılması olsa gerek.
zordur. anarşizmin ne olduğunu bilen insan sayısı bir elin parmaklarını geçmez çünkü. anarşizmle terörizm aynı yere koyulmakla sonuçlanır maalesef.
konuşma özgürlüğüne aykırıdır.
(bkz: shouting fire in a crowded theater)

türkiye'de değil, dünyanın her yerinde konuşma özgürlüğüne aykırıdır. çünkü konuşma özgürlüğü "toplumda kaos yaratmayacak söylemler"le sınırlıdır.*
cesaret ister, namluyu kendi ağzına sokmaktır.
anarşizmin dünyada siyasal bir ideoloji gibi deklare edilmesinden dolayı git gide zorlaşan durumdur.

yanlış biliyorsam düzeltin, anarşizm sadece siyaset içermiyor. anarşizm karşılıklı hoşgörüyü, empatiyi, saygıyı temel edinen insanların devlete gerek duymadan da toplumda yaşayabileceğini öğütleyen bir sistem.

dolayısıyla aklına yatmayanı eleştiren, toplumsal ahlak kurallarına uyan, hakkının yenilmesine göz yummayan hemen hemen herkes kısmi olarak anarşisttir.

siz kalkıp derseniz, anarşizm kaosu ister. kaos olsun ki devlet olmasın. falan filan. v for vendetta izleyip anarşiklik oynamaya kalktığınız zaman böyle sonuçlar ortaya çıkıyor işte.

anarşizm haklının hakkını vermektir. yeri geldiğinde haksızsan bile ben haksızım diyebilmektir. bence böyledir en azından. yinede yanlışım varsa düzeltin.
anarşizm siyasi görüşten ziyade bir yaşam tarzıdır. Bu tarza uyuyorsa bravo denilir.
türkiye'de anarşist olmaktır. şey gibi, sabah kahvaltısında zeytin yemek veya yememek gibi tamamen kişinin tercihine kalmış olan bi mesele. abartmamak lazım. hem zaten gidip kamerun'da "ben anarşistim" derseniz, insanlar söylediklerinizi algılamayacaktır. sonuç olarak "ben anarşistim" demek için en uygun yer de türkiye'dir. hey gidi.
gereksiz ve hükümsüzdür.
kavramsal olarak farklı olsalar da, bilmeyen insanlar için ben teröristim demekle aynıdır. türkiye'de devlet herşeydir, candur. ona karşı olan herşey de terörist ve canidir.

türklerin devlete bağlılığını görebilmeniz için;
(bkz: devlet baba)

devletini baba ve ana ile sıfatlaştıran bir milletiz.
sizi pkk lı sanmalarına sebep olacaktır. nihilizm konusunda ise hiç ısrarcı olmayınız.
ben anarşistim demek dinsiz, imansızım ya da komünistim demek olur ülkemizde..
anarşik derler daha çok.
Faşistlerle anarşistler birbirini yedi. Abd malı götürdü. Hemde Her türlü. Demirel 1969 da sscb ziyaretinde bulundu akabinde yeni seçilmiş hükumeti 4 ay geçmeden yıkıldı. Hemde çok adi ve şerefsiz bir iftira kampanyasıyla. o tarihlerde istersen abd ye yanaşma. 7 kere gider 8 kere gelirdin. Hemen arkasından halk eceviti getirdi, ülkedeki hain sanayici ve sermayenin de yardımıyla ekonomik ablukayla türkiyeyi açmaza krize soktular. Ellerinin altındaki saftirik üniversiteli gençleri de maşa olarak kullanarak ülkede terör ve kaos ortamı oluşturdular. Kardeş kardeşi katletti. Kan gövdeyi götürünce Huzur güven asayiş emniyet kalmayınca da abd nin bizim adamlar dediği ekip devreye girdi ve 12 eylül gerçekleşti. Ne oldu sonuçta? Türkiye imf ye haracını paşa paşa ödeyecek hükumetler getirildi. Hala da öyle. O gün abd idi. Bugün kraliçe. Merkez bankası dolar v.s. hiç fark yok. Mesele Tamamen duygusal.
güncel Önemli Başlıklar