bugün

Eurobasket 2013'e geçen sezonun şampiyonu Galatasaray'dan sadece Ender Arslan'ı davet eden takım.
benim takımım değildir. bu şekilde kadro seçimleri olduğu, başında turgay ve tanjevic olduğu sürece imamın takımıdır. her zaman rakibini desteklerim bu şartlarda.
spora siyaseti karıştıran iğrenç holiganların saldırısına uğrayan takım.
slovenya'da düzenlenecek eurobasket 2013 kadrosu açıklanan takım.

Ender Arslan,
Doğuş Balbay,
Sinan Güler,
Serhat Çetin,
Ömer Onan,
Hidayet Türkoğlu,
Emir Preldzic,
Ersan ilyasova,
Kerem Gönlüm,
Semih Erden,
Oğuz Savaş,
Ömer Aşık
bu takımda cenk akyol'da olmalıydı...
maçın 30 dakikası iyi savunma yapıp, 40 dakikasında berbat hücum eden takım.
Finlandiya karşısında skor üretmekte zorlanan takim. ilk yarıyı 19-32 geride kapatmistir.
her zamanki gibi hedefleri şampiyonluk koyup hüsranla sonuçlanan, turnuvalarda rezalet görüntü çizen basketbol milli takımımız.
Kendilerini sonuna kadar desteklemeyi borc bılırım.
istanbul'da final oynadığı 2010 dünya şampiyonası hariç, büyük turnuvalardaki aldığı en büyük eleştiri ruhsuzluk olmasına rağmen, inatla yıllardır kadrosu aynı oyunculardan oluşturulan milli takım. sonra da finlandiya karşısında ilk yarıda sadece 19 sayıda kalınca eleştiriyoruz.
kaptanlığını doping yaptığı tescillenmiş bir şahısın yaptığı takımdır. spor etiğinden nasibini almamış bu takımın, finlandiya gibi, dopingçi bir adamı spor salonlarına bile sokmayacak bir ülkenin temsilcisine yenilmesi belki bir sürprizdir de, tartışılmayacak tek tarafı ilahi adaletin tecelli ettiğidir.

bu sonuca hiç üzülmeyelim, kader karşımıza kendimizi toparlamamız için altın fırsatlar çıkarıyor, kıymetini bilelim.
ömer onan'ın sakatlanması, üçlüklerdeki isabet daha doğrusu isabetsizlik oranı göz önüne alınırsa köpek gibi cenk akyol'u arayan takımdır.

beter olsunlar valla bugünde italyanlar salsın kobrayı şöyle güzel bir fark yesinler.
ruhsuz oynayan, siyasi hesaplarla boğuşan, dopingden nasibini almış, turgay demirel gibi bir feerasyon başkanı olan bir takımdır. cenk akyolun laneti üzerlerine olsun.
formanın haysiyetinden habersiz, para hırsından başka bir motivasyonu olmayan, meslek ahlakından habersiz, şımarık rezillerden oluşan toplama sirk grubu...

basketbolda finlandiya'ya yenilmenin futboldaki karşılığı faroe adaları yada andorra'ya yenilmek...

maç başı "milli forma" giymek için 50 - 100 bin euro'dan aşağı almayan bu saygısız heriflerin dopingçi kaptanı en ufak başarıdan sonra bile "maddi manevi" diye para dilenir bir de...

edit: şimdi spor yazarı ağzıyla yavşak yavşak "canım bir mağlubiyette hemen yüklenmeyelim" lafları eden tosunlar gelir baştan söyleyeyim kalbinizi kırarım...

her sene dünya şampiyonu oluyoruz sanki?

finlandiya'ya yenilmek nedir amk. beko basket liginden en zayıf takımı çıkarsan farklı yener o takımı...
yıllardır 12 dev adam gazıyla giden milli takım. dün finlandiya ayarı verdi, oturduk göt üstü.
an itibarıyla sıçışlarda olan takımdır. başta hidayet ve tanjeviç denen moruk takımın anasını siktiler.
sırasıyla görev aldığı anadolu efes, beşiktaş ve galatasaray' ı lig şampiyonu yapmış, beşiktaş' ı çalıştırırken almadık kupa bırakmamış ergin ataman bir köşede dururken bu takımı 10 senedir hangi akla hizmet tanjevic çalıştırıyor anlayamıyorum. büyük fiyasko.
cenk olmadığı sürece benim için bir sikim ifade etmeyen takımdır... cenk e yapılan bu haksızlığa tek kelime çıkarmayan o takım oyuncularının da karakterine tüküreyim aynı zamanda..
türkiye ak milli basketbol takımı olmuştur.
cenk akyol'suz kadrosuyla 2'de 0 yapan takımdır.

"bu takımı bir cenk akyol mu adam edecek?" derseniz alakası yok cenk vasat bir oyuncu ama bu sezon ki performansıyla cayır cayır bu formayı hak ediyordu.

işte sen orospu çocukluğu yapıp kul hakkı yersen allah sana cezayı böyle keser.

arkadaş zerre destekleyesim gelmiyor bu takımı ki ben eskiden turnuvaları 2001'de ibrahim kutluay'dan aldığım formayı giyer izlerdim. yemin ediyorum soğuttunuz beni milli takımdan.

yunanlılarda güzel bir koysun da bir şeyler değişsin artık. federasyon başkanından, antrenörüne, oyuncusuna bir değişime gidilsin.

(bkz: forza hellas)
son italya maçının sonlarına doğru yapısındaki çarpıklıklar ve haksızlıklar maçın yorumcusu ihsan bayülken tarafından ekranda ufak ufak haykırılmaya başlanmıştır. eminim o kanal ntv olmasa spiker ve yorumcu cenk akyoldan turgay demirele hidayetten tanjevice kadar her şeyi söyleyecek sinirliliğe ulaşmıştı.
Hidayet üzerine kurulan saçmasapan takımdır. Yazılacak çok şey var ama oyunculara yüklenmekten ziyade hocaya yüklenilmeli. Ulan takımı gençleştirme hamlen yoksa neden orada Kerem Tunçeri oynamaz ? Geçen yıl euroleauge'de sakatlandığında Kerem Tunçeri'ye ihtiyacımız olduğu zamanlar ona sahip olamamanın sorunlarını Farmarlı, Vujacicli, Savanoviçli Kadroya rağmen çektik. Diğer küçük takımlarda birçok takım oyunu oynayabilecek iyi basketbolcu var onlar neden yok ? Fenerbahçe ülker gibi BJK gibi takımların Euroleauge'de aldığı rezil sonuçlar ortadayken bunların herhangi bir basketbolcusunda liderlik özelliği olmadığı da ortada, Lider olmayınca NBA oyuncularının bile ne kadar işe yaramaz olduğu ortada Banvitten, Pınar karşıyakada lider özellikli oyuncu mu yoktu da bunlarla uğraşıyoruz lan biz ? Misal bir Serkan Erdoğan neden yok ? (örnek olarak veriyorum performansının ne derecede olduğunu bilmiyorum ama yüksek performansta diğer takımlarda da iyi oyuncular olabilir). Sinan Güleri al, eyvallah verdiğin görevi yerine getirir de "As" oyuncu olmadığı Efes'in GS'ye postalamasından belli. Sonuçta suç oyuncularda değil NBA pantentli 3-4 oyuncun, Euroleauge'in en istiklarlı oyuncularından biri olan KErem Gönlüm'ün, Yıllar yılı benchten gelerek gereğini yapmış Sinan Güler'in varken bu oyuncuların çevresine takımı çekip çevirecek diğer kadroyu kuramıyorsa hoca o takımdan hiçbir halt olmaz.
son yılların en bogdan basketbol milli takımıdır.
leğene dönmüştür. averaj takımı olmuştur resmen. turgay demirel kına yaksın.
(bkz: kılavuzu turgay olanın burnu bogdan çıkmaz)
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar