bugün

türk futbolunun milli mastırbasyon tekniklerinden öteye gidemmesi nedeni ile gerçekleşen hadisedir.
avrupa'nın kıçı kırık takımları bile Türk takımalrını ezer ve evlerine geri gönderir.
istisnalar yok mudur. Vardır. 90 yıllık ligde bir iki istisna çıkar o kadar!
avrupalı takımlar topun yuvarlak olduğunu iyi biliyor. bizdeki takımların patronlarının çoğu yuvarlak, saha dışında çok çalışıyorlar, o ayrı şike yapıyor, bu ayrı şike yapıyor, herkez birbirine şike yaptıktan sonra avrupa maçına çıkınca bizimkiler ne görsün: top yuvarlak. para para etmiyor.
bir fenerli olmama ramen, zamanında galatasarayın türkiye adına peşpeşe tüm ingiliz takımlarını skp atmasından ve uefa kupasını ülkemize kazandırmış olmasından dolayı gurur duyuyorum. biz yokluk içinde yaptık bunu. o sebepten türkiyenin avrupa futbolunda ezik olması gibi birşey söz konusu değil.

dün galatasaray yaptı, yarın fener evvelsi gün beşiktaş sonra anadolu takımları yapar bunu. sokarım ingilizlere, ben londradayım çelsi takımının burda köy gibi bir yeri var allahın ibneleri fenerden çok daha kısıtlı imkanlara daha kısıtlı bir oyun ve eğitim alanına sahip. gözümüzde büyütmemeiz lazım. bir trabzonspor arsenali skr atar bir galatasaray çelsinin gtne koyar bugün, bir fener bir beşiktaş taraftarının olağanüstü gücünüde yanına alarak mençistırı kuma gömer üzerine mençistırlı taraftarları 40 dakka döver. okadar büyütmeyin bu avrupaqlı götlekleri.
türk futbolunun kalitesizliği ile yakından ilgilidir. doğru yabancı futbolcuları alsak doğru antrenörü getiremiyoruz, doğru antrenörü getirsek, doğru futbolcularla doğru takım yapamıyoruz. ee ondan sonra da türk takımları avrupa'da neden galibiyet alamıyor diye soruyoruz, eee ortada değil mi, uzun ve kıyak sözleşmelerle kendini garantiye alıp, sonra da yan-pas geri pas, ne şiş yansın ne kebap diyen futbolcuların cenneti oldu Türkiye... Daha ötesi var mı? Bakıyorsun Fenerbahçe gibi takım 3 ön stoperle oynuyor, nasıl gitsin avrupada galibiyet alsın, dandik ukrayna takımından bile korkarak oynuyor. Zaten avrupa'daki türk takımlarının galibiyetlerini listeleyip bakın % 80'ini galatasaray forması almıştır, gerisi de boş..
(bkz: Akhisarspor)