bugün

(bkz: türk doğmak)
--spoiler--
türk olmak faşist olmaktır vatanına, milletine, tarihine sahip çıktığında.

türk olmak demokratik ve çağdaş olmaktır vatanına, milletine, tarihine sövdüğünde.
--spoiler--
kolaydır.

askere git, komutana viski götürdüğünü anlat, eve ekmek getir, bir tane kadın bul, evlen, köle gibi kullan, 5 tane çocuk yap, sokağa at, gecenin körüne kadar hiç arayıp sorma, hiçbirisini okutma, sonra onlarda büyüsün, onlarda askere gitsin, kızlar 14 yaşında zorla evlendirilsin, kocası onu dövsün, sonra onlarda 5 çocuk yapsınlar hebele hübele...

ekmek parası için yaşıyoruz sadece. ve çok duygusalız, bu duygusallık zarar veriyor bu ülkeye.
öncedende söyledim, hep söyledim ve yine söylüyorum; bu dünyaya karnımızı doyurmaya değil, beynimizi doldurmaya geldik biz. ben o sebepten dolayı geldiğimizi düşünüyorum. bilgi konusunda doyumsuz olmalıyız.

eğitim, sağlık, üretim vs. her şeyde, bütün sistemlerde geriyiz! biz böyle bir ülkede yaşıyoruz ve bu ülkeyi bu hale getirenler övündüğümüz türklerdir.

buysa duyduğunuz gurur, devam edin! vatan, millet, sakarya ile devam edin.
yakışıklı, müslüman, zengin olmaktır.

zengin değilseniz bile gönlünüz zengindir efenim.
http://www.facebook.com/v...video.php?v=1544865789217

izlenesi..
saz çaldığında,
ney üflendiğinde,
kös dövüldüğünde ve kaval çaldığında,
yüreğinin derinlerinde bir sızı sezmektir,
bir de Yemen Türküsü'nde...

Hayatın sana verdiklerine nasip,
vermediklerine kısmet demektir.
Her işin 'Hayırlısına' inanmaktır ve
ağlamamak için çok gülmekten çekinmektir.
*
motorsiklete adaplı bir şekilde iki kişiyle oturmaktansa 4 kişiyle oturup birbirinden ilginç şekillere girmektir.
düşmanını bilmeyi, anlamayı ve yoketmeyi gerektirir.
biz düşman değilken, başka bir millet var mıdır bu kadar düşmanlık ve kin beslenen?
utançtır.

edit : genç ccc'ler rahatsız.
allahın, kişiyi türk olarak yaratmış olmasıdır.
nerde o eski türkler.
tüm dünyanın düşmanı olmaktır.
atalarını saymaktır. ama sürekli bişekilde farkında olarak yada olmayarak onların bıraktıklarına ihanet etmektir.
dünyanın birçok ülkesine vizesiz girememektir.
ne avrupalı ne de arap olmaktır, ne asyalı ne de başka biryerlidir türk olmak.

sadece orta asyanın değil anadolunun binlerce yıllık kadim kültürünün mirasçılığıdır.

din değil ırk değildir türkü türk yapan. aynı vatanda yaşamaktır, biribirine muhtaç olmaktır, diğeri düşünce kendinin de düşeceğini , kendin düşünce diğerinin seni kaldıracağını bilmektir.

artvinin muğlaya, edirnenin hakkariye muhtaç olduğunu bilmektir.

kürdün türke, türkün laza, lazın çerkeze, çerkezin kürde muhtaç olduğunu bilmektir.
Bir berberin müşterisini rahatlatmak için boynunu saga sola çevirerek kırdığı bir ülkenin vatandaşı olmak.
"ekmek var mı?" sorusuna "kalmadı" cevabını aldıktan sonra "hiç mi kalmadı" ile karşılık vermektir.
ekmek olmaktır. büyük bir nimettir. *
türk olmak için türk üm demek, türk üm demek için de türk olmak gerekir.
gurur duyulacak bir tarihe ama endişe dolu bir geleceğe sahip olmaktır.
ve bununla gurur duymak.
(bkz: övünç sebebidir)
tarih yazmış atalarımıza gurur duymaktır.
7 cihanda at koşturmaktır . ayrıcalıktır .
Gurur duymaktır.Şerefle yaşamaktır.
Türk olmak Şiliden kurtarılan 33 madenciye bile tam manasıyla sevinememektir. O madenciler kurtuluşa uzanırken Kendi maden şehitlerinin nasıl pisi pisine öldüğünü görmek ve Irkının başına geçirdiği yöneticilere ve bu yöneticilere, düzene yıllardan beri başkaldırmayacak kadar aciz olmasına lanet etmektir.