bugün

Biz oyle gorduk gelenek gorenek yani. Erkek ismarlar gerekirse simit-cay yedir ama sen yedir. Onu da ismarlayamiyorsan sevgili yapma.
paraları yok ki ödesinler. bu da komplekse yol açıyor bunlarda. zengin erkek görünce de bayılıyorlar haliyle.
gelenek görenekle alakalıdır. misal ben yanımda bir kadına hesap ödetmem izin dahi vermem böyle bir saçmalık olabilir mi? kadınlar bakıma muhtaç varlıklar unutmayın onlar bizden daha fazla para harcar her zaman.
yanlış önermedir. çok ödemişliğim vardır. öğrenci diye kaç kere koca adamla gittiğimizde ödedim be çok yanlış gerçekten.
yanlış önermedir. türk erkeğinin yanında bulunan bayana hesap ödetmemesidir gerçek olan.
şuana kadar karşılaşmadığım durum. Verecek olan kız zaten ödetir. Ve psikolojisi değişiktir.
böyle hatay'dan, muş'tan antalya'ya çalışmaya gidip turst hatun ayıklamış heriflerin alıştığı durumu türk kızlarında bulamaması. hesabınızı ödeticek ne numaranız var anlamadım ki ben.
yanlış önermedir. türk erkeğinin yanında bulunan bayana hesap ödetmemesidir gerçek olan.
Ben odetiyorum birader.devrimci kiz arkadaşa
Kaçak elektirik kullanan doğu yu.kinayincaya kadar hesaplari ödeyecek.
yemek yememelerinin yanında çok daha önemsiz olan sorundur.

iskendercidesiniz,

kendinize 1,5 söylemişsiniz,

o da fazla yiyemiyorum diye 1 porsiyon söylemiş.

ulan muhabbet kuşunun bık bık yem didiklediği gibi iki kere alıyolar,

sonra yemiyolar.

ee siz de diyemiyosunuz "ver lan dibini ekmekle sıyırıyım tabağın" diye.

gidiyo güzelim yemekler,

hooop çöpe.

yazıktır hanımlar.

yeyin için fakat israf etmeyin.
Türk erkeklerinin boy gösterilerinden hesaba ulaşamamış olmasından kaynaklanmasıdır.
Aykut elmasın bokunu çıkartarak tasvir ettiği aynı zaman da güldürdüğü vine dır https://vine.co/v/edBAzMQItKV
(bkz: Turk erkeklerinin hesap odetmemesi)
Tabi, gotlerini dayamislar saf turk erkeklerine.

Ulan biz safmiyiz avrupa'da hesabimizi kendimiz oduyoruz.
türk kızlarının erkeği sömürmek için yaratılmış bir parazit olduğunu gösteren kanıttır. ey benim aziz milletimm bunlar bu yav bunlar bu görün artık bunların bu çirkin yüzünü.
garsonluk yaparken benim izin vermediğim durum. kasaya geldiklerinde "aşkım ben vereyim" cümlesini duyar duymaz "bence de mantıklı. şu kasada hep erkekler ödüyor üzülüyorum" diyerek gazı verip kıza kitliyorum hesabı. Yaşasın eşitlik.
ödemesini istemem asla. kimseye hesabımı ödetmem diyen kızlara aşırı kıl olurum. çok ukala gelirler bana. yani hesap dediğin nedir yahu. altüstü 50-100 lira bişey. hesap falan gibi saçma şeylere odaklanmamak lazım. muhabbettir daha önemli olan. güzel muhabbet edilen bir kahvaltı veya yemeğin fiyatı mı olur.

genelde ben de 1 kereliğine ödeyim diye sorarlar ama kabul etmeyince tekrarlamazlar. normali de odur bence. ısrar edince çok kıro ve öküzce bir görüntü çıkıyor ortaya. yani nedir ki oraya gelmemizin amacı parasal bişeyler mi. eğer çok ısrar edersele çok sinirlenirim ben. ve sırf kuruş hesabı yapmamak için onun ödemesine izin veririm.

güzel bi muhabbet edilen bir yemekten sen kaç lira ben kaç lira ayrı ayrı ödemek masada fiyatların geçmesi çok kaba bir görüntü oluyor. bütün büyüyü bozuyor.

para ödemiyor diye kızları sömürücü yapan erkeklerdeki öküzlüğe de anlam veremiyorum. ulan 50 lira ile sömürüleceksen karı kız işlerine hiç girme arkadaşım. iki sigara az zıkkımlan da para muhabbeti yapma kızın yanında. bu ne kıroluk yahu. kızlarında işi gücü yok senin boş cüzdanını sömüreceklerdi. bu ne paranoya ya. madem iki yemek ısmarlamayla kızlar tavoluyor, gelin bütün kızlara en lüks restoranda ısmarlıycam yemeği. hatta kız akadaşıyla yemeğe gidecekler mesaj atsınlar parasını gönderyim yahu bu nedir. bu ne öküzlüktür.

en doğrusu güzel muhabbetten sonra miktara bile bakmadan kart ile ödemektir, kimse fiyatı görmemelidir bence. muhabbetir asıl olan. e fiyattan da muhabbet çıkacaksa konuşulur. kasıntı bir durum yok.

ayrıca buluşmaya giden erkeklere şöyle bir şey söyleyeylim. sizin buluşmada tek bi konuşma amacınız var. hatunu konuşturmak. hatunu konuşturmak için konuşmalısınız. hatunu susarsa yeni konular açıp onu konuşturmak için konuşmalısınız. burada anlattığım yeni sürekli yeni hatunlarla buluşma durumları için. bi ayda 10 sevgili yapan bir adamım. konuşmak hakkım.
burada olayı iki taraflı ele almak gerek. türk erkeğinde "ben kadına hesap ödetmem, höt ben kimim burda, ben varken sana düşmez..." vs.gibi bir durum mevcut. bazı adamlar bunu normal erkek erkeğe çıkınca da yapıyorlar. öncelikle kıza hesap ödetmeyerek erkek olmuyorsunuz. yani mantığı anlayamıyorum. çok mu zenginsiniz? adam öğrenci "ben varken senin para ödemen olmaz" diyor. ay sonunu zor getirecek ama diyor. kıza parayı yedirip ayın ortasında babasını arayan çok erkek gördük. yazık gerek yok ki. gerçi zengin olsa da ben bu durumu saçma buluyorum.

kızlara zaten bir şey diyemiyorum. tamam erkek böyle istiyor olabilir ama çoğu içinden ya bak kaç lira gitti diyor yani. kendi ağızlarıyla söylüyorlar bunu. haklı da adam. kendine erkek arkadaş mı arıyorsun sponsor mu?

başlarda yaşanıyor bu sorun. ama konuşup anlaşınca erkek de alışıyor duruma merak etmeyin. sinemayı biri öder yemeği öbürü öder ne bileyim herkes yediğini öder, bir gün biri bir gün öbürü öder. bir sürü yolu var bunun. ödeyince ölmüyorsunuz merak etmeyin.

ha sonuç: ben bu şekil düşünürüm, şu bayan şu sekil düşünür. böyle gelmiş böyle gider. kafa değişmeli ama bir tek can çıkıyor huy çıkmıyor işte.
hesap ödemekten hiçbir zaman gocunmadım ama aynı kızla 4 5 kere bir yere gidip bir kere bile "bu seferde benden olsun" dememesi bana kullanılmışlık, sömürülmüşlük hissi veriyor. en azından bir kere söyle, ısrar et. sende o isteği görüp içim rahatlasın yine ben hesabı öderim sorun değil.

böyle şeyler ilişkinin geleceğini belirler. her hesap anında hesap ödememek için benim arkamda duran kızla bir gelecek düşünülmez.
Valla benim arkadaş ödemestiya.
kızların bilerek hesabı kitleyeyim oooh nasıl olsa o öder diye yemeğe çıktıklarını zannetmiyorum. babam bile olsa ben ödemek isterim. höt zöt gibi katı kurallarım yok tartısmaya da girmem. gizliden gidip öder gelirim. hesabı masaya söylemek zaten beraber ödeyelim demektir.
ödese de ödetmeyiz ki.
katılmadığım başlık. yeri geldi aç olsam bile aç değilim dedim. ya da wc' ye gidiyorum deyip hesabı ödeyip geldim. bunu çok kez yaptım. arkamdan ' ben buna az para yedirmedim ' denmemesi için. kaldı ki böyle şeyler konuşulmaması, olmaması gereken şeyler.

ben yarın birgün ayrıldığım zaman vicdanım rahat olsun diye böyle davrandım. davranmasaydım daha kıymetli olurdum belki..
Çok mu zengin duruyorum dışardan bilmiyorum ya da enayi, her kız arkadaşımın sahip olduğu durumdur.
gayette öderler. yemek sizden sinema ondan olur. yada bunun gibi kombinasyonlar..

ancak ben şahsen buluştuğumuzda yaptığımız plan doğrultusunda en yüksek tutacak olan aktivitenin hesabını tahminleyip öderim. Diğerini sevgilime bırakırım. ha para ödememiz gereken tek yer olacaksa alman usulü yaparız.
güncel Önemli Başlıklar