bugün

- allah aşkına.
- belanı sikerim senin dur ben öderim.
+ uff öde tmm slq şey .s.s.
ödüyorlar. yalan söylemeyin.

lokantaya gidilir öküz gibi yer, 60 lira hesap gelir siz ödersiniz, sonra gider 2'şer çay içersiniz 5 tl öder. bak bunu da ben ödedim diye sempatiklik yapar amını siktiğim. neyse.

ekleme: şu verdiğiniz eksi kadar hesap ödesiniz kezbanlık seviyeniz düşerdi. pis kaka Kezbanlar sizi.
iş bu sebepten erkek çocuğu olan babaların sıçma sebeplerindendir.

Erkeğe bu kadar sorumluluk yükle sonra iş yatağa gelince "başım ağrıyo"

Yürü o zaman babanın evine burası darüşşafaka değil.
her zaman yanlarında para olacak diye bir kaide yok. öyle olur olmaz zamanda bu sefer de sen öde demek yerine bana yemek borcun var tarzı laflar söylerseniz hazırlıklı gelir. bizim kızımız okumaz yani hesap ödemeyen kızımız da aslında pek para kazanmıyordur eğer kazanıp da yapıyorsa sizi yoluyordur.

bu türk kızlarıyla genellenecek bir şey değil biz böyle gördük diye gelenekçiliğe sığdırılacak gurur kıracak bir yanı da yok aslında. arada kıza da hesap ödettirin ki (kişiliği sağlamsa) altta kalmasın gocunmasın.
Ne zaman yeltenilse "sen beni rezil etmek mi istiyorsun?" şeklinde bi' saldırıyla karşılaşıldığı için oluşan durum.
(bkz: kızların hesap ödememesi)
Bazi alagavatlarin kizlara hesap odetmeyi istemesi kadar godosca olmayan davranıştır.
Sunu dusunup de lafini yapan adamin adamligina sokayim ben.
bakıldığında çok da yaygın olmayan durumdur. G.tüne giymeye don bulamayıp manita yapan yüksek erkek oranı ile toplumumuzun kız çocuğu parasız bırakılmazı düşüncesi çok sık bir araya gelir. ilişkinin ilk bir kaç buluşmasında g.tüne giymeye don bulamayan erkekler artislik yapsa da 'tamam hadi bir seferlik öde' söylemiyle başlayıp vur allah vura kadar gider bu iş.Erkek çaya çimene oturmak ister kız klimalı koltuklu yerlere gitmek ister, çayda çimende yiyişmeyi onuruna yediremez çünkü en azından kafede koltukta yiyişelim mantığıyla hareket eder,bu yiyişmenin nasıl dayatıldığı da ayrı bir konudur, e hal bu olunca da, zavallı kızımız ben ısrar ettim gitmek için diye kafedeki hesabı üstüne alır. Sürpriz süsü verilmiş sinema biletleri de bu kızımıza gömülür, aniden alınmış hediye de vurdu mu gol! Görünürde hesap ödemiyordur adı da kazın ayağı öyle değildir be hacı.
Yapamadığım durumdur.Hatta kısa sürede ilişki de sürekli hesap ödeyen, hediye alan,sevgiliyle değil de ev arkadaşıyla geziyomuş hissi alan,kullanılan bir tip olurum.
Kadına hesap ödetmek erkek egosuna aykırı bir davranış olabilir ama sürekli ekonomik finansörün erkek olması da kadından zaten olağan beklentiyi daha da sapık bir hale getirebilir.
Sevdigin adamla ciktiysan sana hesap odetmesin istersin.Bu normaldir.Sevdigin adam seni korusun kollasin sahiplensin istekleriyle ayni paralelde olan istektir.Yok erkek arkadaslarinla (halk arasinda "normal"arkadas)oyle bi istek kişiliksizliktir.Hicbir arkadasindan ;erkek kiz farketmez boyle bi beklentide bulunamazsin.Bazi kizlar erkek arkadaslarinin (normal arkadas)ustunden gecinmeyi sever.Bu insanlari kullanmaktir.Insanlari kullanmayi seven bi insanin karakteri ise saglam degildir.Sonuc olarak ;arkadasim dedigin insanlara hesap odetilmez,kimsede buna mecbur degildir.Ayiptir.Ama aşiksan ;odesin. dir.Iki durum birbirinden farklidir.
erkek çalışıyor kız çalışmıyorsa erkeğin ödemesi uygundur. her iki tarafta çalışıyorsa sırayla ödenebilir. ikisi de öğrenciyse direk alman usulü zaten. kusura bakmayın da içilen iki çayı da cebin de paran varsa kıza ödetmeyeceksin abi. kız ısrar ederse bırakın arada ödesin. küçük hesaplar üzerine ilişki kurmayın arkadaşım.
yıllarca verilen sosyal mesaj sebebiyle erkeğin aklına yer eden "kız hesap ödermiymiş hiç yaa" cümlesi yüzünden türk kızının elini cebine atamama durumu;
ben bile karşı olmama rağmen hala aynı boku yiyorum, kendime engel olamıyorum amk. Eminim benden daha fazla parası vardır ya da kazanıyordur, eline cebine attığı zaman eline vurup "o el bi' inecek" tavırlarıma devam ediyorum.

uzun lafın kısası allah da o sosyal baskının belasını versin!
doksanlarda kalmış realitedir. artık pek kalmadı yani ben hiç yaşamadım. 30 u devirdik. ama burada birazda seçtiğiniz kişi ve sizin ağırlığınız önemli. siz kadına hesap ödettirmeyip onu ve parasını insan yerine koymuyorsanız zaten kızda madem öyle sen öde amcık der ödemez. ayrıca bir restaurant hesabını bile yaptığınız birisi ile bırakın çıkmayı konuşmayın bile. sizin gibi ibnelere erkek denmez amk. daha nasıl davranacağını bilmeyen bir sürü davar var burada görülen o ki.
yalandır efendim, türk kadınları da gayet güzel hesap ödüyor, amacımız ödetmemek lakin ödetmemeyi kabul da etmiyorlar.
Erkeklerin ödetmemesi üzerine işine gelip elini cebine atmama olayıdır.
Bazi erkeklerin çok kro olmasindandir. Benim hesabimi nasil odersi diye ters girisebilir. Gururu felan kırilir var böyle erkekler. Ama kasten odemiyorsa ayıp etmistir. Aklima gelmisken bazi fakir kizlar erkeklerle gezer tozar hesap odemez. Günlük eglencesini de sevgili ayagina sifira getirmis olur. Dikkatinize.
bu biraz da biz erkeklerden kaynaklanan durumdur. kimi kızlar var hesap ödemiyor, kimisi de var ki alman yapalım diyor. en iyisi laf arasında kıza açıkça sormak ama bu da öküzlüğe kaçabilir.
Oğlum bunun hesabı yapılır mi lan... Ben sahsen hesap ödetmem ama erkek erkeğe takılınca da hesabin fazlasını atarım ortaya. Bu enayilik ya da bişe değildir eli açıklıktır. istemiyorsan ödeme sen de baştan. Ne iğrenç insanlarmışsiniz la.
Yanlış genellemedir. Alman usulü denen meret sağolsun zorla ödüyorlar. Kavga etmek istemiyorum ve her seferinde kavga çıkıyor. Sanki biz almanız peh. Bırak da ödemeyi yapayım.

Türk kızlarının hesap ödememesi sanılan ve yanlış olan durum.
sizin maço tavrınızla alakası yok durumun. rus kadınları falan yapmıyo. kimin parası varsa o öder hesabı o anda iki tarafında varsa parası biri yemeği ödüyosa diğeri tatlıyı ısmarlar falan filan.
belgesel izlemeyenlerin eleştirdiği konu. mesela balıkçıl kuşu çiftleşmek uğruna balık, çekirge ne bulursa avlayıp dişiye götürür sonra domalır erkek kuşa. yok öyle bedavaya yani...
(bkz: türk erkeklerinin hesap ödetmemesi)
türk erkeklerinin bunu hakaret olarak kabul etmesinden korktukları için ortaya çıkan durumdur kanımca.
Zaten bir erkege bunun icin ihtiyac duyarlar. O deliklerini daha bebekken cok degerli bu seklinde ogreten ebeveynleri yuzunden boyledirler. Turk kizi bedenini, vajisini en iyi teklifi verene degil en yuksek teklifi verene satma derdinde.