bugün

şu dünyadaki en büyük hazinelerden, hiç bir yerde eşi olmayan kahvaltı.
Kars Kahvaltısı adı altında bir şey yaptım,az önce başlık açılmasaydı ben açardım. Kaç çeşit olduğunu sayamadım. Geçerlidir Türk kahvaltısı.
Tost olan kahvaltidır. Yiyilesidir.
herkes başkasınınkinin hakkını yemeye çalışır.
herkesin ekmeğini getirdiği kahvaltıdır.
annenin yapmış olması yeterlidir ne yediğinin çokta önemi yoktur. *
en önemli özelliği kalabalık sofrada yenmesidir .
dünyasal çapta ve ciddi manada kaliteli besin öğelerinin harmanlandığı güzel bir aktivitedir.
bol çeşiti olması nedeniyle dünyada çoğu kahvaltıdan bir adım öndedir. evet.
ara sıra kendi icatlarımı denediğim kahvaltı çeşiti. aslında yapana göre değişiyor. domates, peynir, zeytin, bal, reçel vs aynıdır.
zeytin, peynir, reçel, bal, yumurta, kaşar peyniri, pekmez
çay olmazsa olmazımızdır.
ekmeğe dayalı kahvaltıdır. eppeği yutmak için yanına peynir ya da zeytin azar azar katık yapılır.
dünyanın en zengin kahvaltı seçeneğidir. evet.
dunyada, bakin dunyada diyorum. 1 numaradir.
kesinlikle iddia ediyorum rakibi yoktur.
güne minimum faydayla tosun gibi yiyerek, ekmeğe, kızartmaya, yağa, luzumsuz proteine abanarak başlanan kahvaltı nasıl iyiymiş anlamadım.
Modern yaşantıyı engeller.

(Kahvaltıyı, anasına, karısına hazırlatanlar eksileyebilir.)
biraz peynir, biraz zeytin, bol şekerli ama besleyici olmayan reçel gibi bir şey ve bolca ekmek. bu kahvaltıyla atomu parçalayamazsın tabii.
çorba, peynir, zeytin, domates, biber. yoksul ülkenin yoksul kahvaltısı.
ekmek, çay, peynir, zeytin ve yumurtanın muhakkak olduğu, domates, salatalık, reçel, bal, tereyağı, sucuk, simit vs olduğunda zenginleşen kahvaltıdır.
Degerini yurtdisinda daha da iyi anladiginiz, dunyanin en zengin, en cesitli kahvalti türü. bilhassa avrupa ulkelerinin kahvalti cesitlerine kiyasla. Adamlarin tek bildigi kruvasan, taze ekmek ustu kasar peyniri, recel veya nutella. Yumurta ve et cesitleri de var elbette. Ama türk kahvaltisindaki gibi hepsi bir arada servis edilmiyor genelde.
min. yiyeceğim 3 çeşittir.
serpme kahvaltılar reçel çikolata bal pekmez yarınlar yokmuşcasına bir yığın masada saatlerce kahvaltı yapmak hiç bana göre değil.

sıcak bir ekmek peynir çay zeytin bazen değişiklik oluyor tabii yeşil biber domates salatalık vs. fazla bile.
favorim sıcak ekmek çay tulum peyniri roka.