bugün

Türkiye-izlanda Maçı..

Sahada şahane sol ayağı ile Sergen Yalçın

Sanırım maçın 2.yarısı.

Türk Milli Takımı bir serbest atış kullanacak.Top kaleye hemen hemen 180 derecede.Sergen topun başında.Nefesler tutulmuş,herkes Sergen'in pas vereceğini sanıyor.Ama Sergen mükemmel bir vuruşla 180 dereceden topu kaleye atıyor.Ve goool!!!!
(bkz: recep in rovasatayla kalesine attigi gol) * *
(bkz: unutulamayan goller)
oktay derelioğlu'nun belçikalı 7 futbolcuyu çalımlayarak ağlara gönderdiği gol.
hakan şükür ün 2000 avrupa şampiyonasında belçika ya attığı gol de tarihe geçmiştir.
-çok uzaklardan bir vuruş..hayrettin..hayrettin yapmaaa! *
emre belözoglu'nun '' kutsal kasesi'' ne çarparak giren fenerbahcenin ali samiyendeki 1-0 lık galibeyet golü. (bkz: emre nin kutsal kasesi)
ilhan mansız'ın senegal'e attığı gol.
prates'in hakan şükür'e çarptırarak (!) fenerbahçe'ye attığı gol...

maçtan sonra hakan şükür'ün milliyet gazetesi'ne yarım sayfalık golün hikayesinin röportajını vermesi de olayı daha komik hale getirmiştir... hakan'ın açıklaması;

"prates'in attığı top çok sertti o anda yapabileceğim tek şey, topun kafama çarpmasını sağlayarak, kaleye gitmesini sağlamaktı. bunu yaptım ve golü attım. o golü düşündüm ve bilerek attım. kafama çarpmadı."

tamam hakan, tesadüfi bir gol attın da; ulan böyle de sallama açıklama yapılmaz...

(bkz: bi siktir git çay koy)
haginin monaco'ya 30-35 metreden attıgı füze
emre'*nin mallorca'ya attıgı enfes aşırtma golü
ümit karan'ın vestel manisa'ya attıgı gol
hakan sükür'ün bologna'ya attıgı enfes kafa golü
hakan ünsal'ın glasgow rangers'a attıgı aşırtma golü

liste uzar gider...
sahasında 40 yıllık yenilmeyen manchester'a elvir boliç'in attığı ve fenerbahçe'ye maçı kazandıran gol.
(bkz: 15 mart 1989 galatasaray monaco maci)
(bkz: oha be prekazi)
lincoln'ün sezon başında rize ve ankaragücü'ne attığı goller.
deivid de souza'nın saracoğlu'nda inter'e attığı gol
ne teasdüftür ki yine deivid de souza'nın yine saracoğlu stadı'nda chelsea'ye attığı gol.
ümit karanın izmir atütürk stadında vestel manisaya attığı gol.Gelişine topu durdurmadan attığı ve kaleci mondinin eliyle ağzını kapatıp inanamadığı van basten tarzı gol.
alex de souza'nın samsun'a attığı röveşata golü.
metin oktay ın ağları delen golü.
17 kasım 2007 norveç türkiye maçı'nda emre belozoğlu ve nihat kahveci'nin attığı goller.

(bkz: muhteşem)