bugün

türk futbol tarihinin gidişatını kötü anlamda etkileyen,eskiden söylenen sözlerdir.

-alpay bak sana top aldım

baba özalan

-kanka ''radyo ve televizyonu'' da işaretlesene

ilker yasin'in arkadaşı
"bana pizivink dedi" sözüyle kompela
(bkz: ananın kompelası)
daum: bak shevchenko 'yu sen tutuyosun servet!!!!
şampiyonlar ligi macları baslamadan önce samandıra 'da dönen muhabbet.

rüştü: kösiche diye bi takım varmıs hiç puan alamamıs la şampiyonlar liginde!
tuncay: ay ben bilmiyorum..ben koşarım sadece..
ceyhun: nasıl başarmışlar abi.. zor bi rekor..
mustafa doğan: bizim dokuz puan cepte..
yusuf: ne dokuzu lan.. juventus 'la deplasmanda berabere kalırız... barcelona 'yı da yeneriz.. club crugge zaten cepte keklik..

sonuc: ...
antep amele pazarındaki tek kale maç esnasında sol ayağıyla attığı golle keşfedilen ümit özat'a yapılan 'futbolcu ol' teklifi..
(bkz: ebenin amı ali sami)
(bkz: biz kelini gorup altan girsin demiyoruz amına koyim)
rıdvan dilmen'in tromso maçının devre arasında söylediği ''biz ümit kayıhan gibi a.ına koyayım kelini görünce altan girsin demiyoruz'', ''ayağımı s.keyim yayında mıyız ne oldu''sözlerini de örnek olarak gösterebiliriz sanırsam
maraton:
erman toroğlu: 25 dakka şenol'a(d.bakır kalecisi) şenol senin anneni diyorlar, normal yolda kullanmıyorlar şenolun annesiyle tersten söylüyorlar. normal yoldan hani girseler temasa diycez... tabi bizim konuştuğumuz ayıp günahtır şeye falan girer ama beşiktaş seyircisinin küfür etmeye hakkı vardır. şenol'un annesine en az 25 dakka senin anneni bilmem neresinden bilmem ne yapayım diye küfür ettiler.

şansal büyüka: ama lütfen kampanyası var hocam federasyonun lütfen kampanyası...

erman toroğlu :o zaman ben de diyorum ki seyirciye beşiktaş seyircisine beşiktaş seyircisi şenol'un annesini lütfen normal yollardan götürün. ters yollardan götürmeyin. lütfen.. ***
Ntv'de Barcelona - Real madrid macı...
Barca Penaltıdan erken golu bulur. Roberto Carlos hakeme "sen boksun" diyerek küfür eder ve kırmızı kart görür...
Ardından
Gültekin Onay : Real Madrid icin mac coktan bitti sayın seyirciler...
(Real madrid esitligi saglar ve mac 1-1 sona erer)
cok cok eski yıllar..

arkadaslar ingiltere bu aralar cok zayıf. degil berabere kalmak yeneriz bile biz bu takımı..

sonuc: ingiltere:8 turkiye :0
şansal büyüka: golü attı, formayı çıkarttı. geliyoooor elini şortunun içine soktu. ne demek istiyor hocam?
erman toroğlu: şimdi nouma burda tombala çekiyo.
''Psv'yi PSV'de yeneriz'' *
lokum gibi kura.
Türkiyenin kötü olduğu zamanlarda hani şu ingiltereden 8 yediğimiz zamanlarda geçen dialoglardan biri...
Mustafa Denizi dönemi Kalede Fatih Uraz oynuyor Türkiye ilk maçta yaşar(kumbara yaşar) varken Fatihte 5 vakit namazında bir adam o zamanlar kaleci natrenörü yokmuş Yaşar bısıtacak fatihi ilk dialog..

Kumbara yaşar: Kıl Kıl 15 olmaz 8 olur

Bu dialogtan sonra hakkattende 8 tane yiyiyor Fatih Urazda

Maçtan sonra basın Yaşar ile Fatihin arasında sorun olduğunu söyleyerekten açıklama bekliyorlar Yaşarda tarihi cümleyi kuruyor

Kumbara Yaşar: Nerden çıkartıyorsunuz aramızda sorun olduğundu baksanıza Fatihle yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmiyor...

diyerekten son noktayı koyuyor...(şeytan rıdvandan alıntıdır )
"hayrettin mahalle maçı yapıcaz abi kaleye geçer misin?"

hayrettin demirbas'in arkadaşı
yolu yarıladık

kapıyı araladık
galatasarayın uefa şampiyonluğu tesadüftür. (senin etçeğin lafın anasını avradını)
fatih terim -bana lukunku yu alin(bravo sana anasini s.takimin)
lorant -bescassandanadaanyk i alin.
fenerbahce yonetimi-daha oyuncunun ismini soyliyemiyorsun
lorant-alin lan iste(gs taraftari: her macta oynasa bu adam 20 puan onde sampiyon oluruz)
del bosque-bana fran i alin
bjk yonetimi-olurda biz frinci degiliz spor klubuyuz
del bosque-alin lan(gs-fb taraftari:lan bu fran ne topcu dimi heheheh)

bu sozler turk futbolu icin darbedir.zira semihlerimiz,aydinlarimiz bu yuzden oyniyamamistir.
birinci cinko,ikinci cinko,ucuncu cinko hoooop tombala.hocam bak nasil salliyor?
aman allahım juventus çok tehlikeli bir noktadan korner kullanacak. *

özhan canaydın: eğer seçilirsem fatih terim'i takımın başına getireceğim *

ali şen: bu sezon 7 kupa alacağız **
3-4'lük efsanevi Fenerbahçe - Beşiktaş maçında artık son dakikalara girilirken Fenerbahçe'nin kullandığı bir korner atışı sırasında Ercan Taner'in

-Pancuuu.. Çıkmadı bu topaa..

diyerek Pancu'yu sanki 20 yıllık kaleciymiş gibi eleştirmesi.
olsa olsa "türk futbol tarihini yakın" olabilecek cümle.
bir avrupa kupası maçında penaltı sonrası volkan demirel:why penaltı why!!!
sabri ugan * *denilen zamazingonun ''evet tam istediğimiz gibi gidiyor maç'' ile başlayan sözlerinin ardından gelen herşey...
rakip zayıf ama hafife almamalıyız.
(bkz: tromso)
(bkz: anorthosis famagusta)
(bkz: letonya)
hatta: (bkz: isviçre)