bugün

bazi yobaz kemalistleri bize gostermisir. ulan bu devirde turban meselesi mi kaldi. yil 2013 oldu be. bitsin artik su zihniyet.
yobaz kemalist işidir normaldir bir şeyin yobazından her şey beklenir.

ha odtü karalama kampanyalarından biriyse de yuh ulan sizedir.
21. yy hanzolarıdır... çadaş geçinen orta çağ kafasıdır bunlar. ülkeyi ya bunlardan ya zihinlerinden temizlemek hepimizin üstüne borçtur...
tipik bir samanyolu tv haberidir. muhtemelen aslı astarı yoktur.
dindar olmayıp, dinci olan yobazların hoşuna gitmiş harekettir.

ayıp mıdır, evet ayıptır.
Milyonlarca başörtüsü mağdurundan biridir. Zaman ve mekan farketmiyor. Devrim lafını sadece solcular değil islamcılar ya da muhafazakarlar da ağızlarına almaya başlarlarsa şaşırmamak lazım.
gericiliktir. hatta laikliğe bile aykırıdır herkes inancını yaşamakta ve gereğini yapmakta özgürdür. bir başörtüsünün kime ne zararı olabilir ki. kısıtlamadır. baskıdır. ötekileştirme çabasıdır. ne kadar konuşsak boşuna bunu yapanların yüzü kızarmaz.

eddit:(bkz: başı açık kadınların otobüslerden atılacağı günler)
Müslüman olmayanları yakmak kadar insanlık dışı bir davranış olmasa gerek. Ne derece doğru bir haber bilemiyorum ama sen inancını yaşarken inanmayana bu kadar acımasız olursan, türbana hoşgörü isterken de münferit olaylara maruz kalabilirsin.
yalan haberdir.

başörtü ile ilgili yeni oyunların ilk aşamasıdır geçenlerde de ankara'da kendisine taciz ettiği iddiasıyla bir adamın dayak yemeksine sebep olan kadın kameralar karşısında polise şikayetçi olmuş ancak kamera görüntüleri ile adamın o kadının yakınından bile geçmediği anlaşılmıştır. tv de ağlama ve masum görüntülerini zamanında da iyi veren bu tiplemeler yeni bir oyunun peşindedirler.

ayrıca matematik öğretmeni olduğu söylenen bu kadının odtü ye ne diye gittiğini de merak ediyorum. yoksa odtü tıp fakültesinde tedavi olmaya mı gitmiş bir sormak bir öğrenmek lazım gerek.
öğretmenin türbanla ne işi olur dedirten öğretmendir.

dincilerin devamlı olarak kadınları ortaya atıp bakın ne kadar haksızlıklara uğruyoruz edebiyatı artık kusturacak kıvama gelmiştir. tüm türkiyeyi ele geçirdiler, devletin her kademesine yerleştiler hala acıları ve göz yaşları dinmiyor.
türbansız öğretmen atılmış olabilir artık sokakta caddede türban takmayanlar korkarak gezer oldu.
saçma uygulamalardan biridir.

yalnız bir noktaya takıldım. bu ülke 60-70 yıl kemalizme idare edildi. geri kalan zamanlarda da iktidarlar kemalist olmasalar da kemalizmden sapamadılar. son yıllarda ise a. k. partisi iktidarı bu düzeni bozdu ve kendi felsefesini uygulamaya çalıştı. halen de durum böyle.

yani kısaca yetki hep bu iki grup arkadaştaydı. ama görüyorum ki bazı beynini aldırmış kemalistler, olayı ateistlere bağlamış. hayır, bize yetki verdiler de biz mi duymadık amk. kendi götverenliğinizi ateizme mal etmeyin yavşaklar.
Basket sortu ile metrobuse bindi diye yobaz bir dinci tarafindan tartaklanan 17 yasindaki besiktas alt yapisinda oynayan kizi ne cabuk unuttunuz ? yada otobuste el ele tutusuyorlar diye eminonu istikametine giden otobusu "siz inmedenben bu otobusu kaldirmam "diyen yobaz dinci soforu ne cabuk unuttunuz. akabinda ayni otobusten birinin boyle sacma sey mi olur diyip karsi ciktigi ancak otobus icerisindeki baska yobaz dinciler tarafindan cift ve o birey olmak uzere 3 kisinin tartaklanarak otobusten atildigini ne cabuk unuttunuz. Birakin bu ayaklari yobazlar. kendi ayiplarinizi kemalistlere yalan haberlerle atip ustunu ortmeye calismayin. birakin artik ugrasmayi birbirinizle. dinini yasamak isteyen yasasin ama dini siyasete karistiracak bu ulkenin yonunu kendi lehine cevirmek isteyen yobazlarda siktirip gitsin irana yada baska yobaz dinci ulkelere. artik sizin yuzunuzden her dinine bagli insan yobaz sifatini aliyor otomatikman. dikkat edin laik bir ulkede yasiyorsunuz . burasi ataturk'un cumhuriyeti ilan ettigi laik bir turkiye'dir.Diyebilecegim onerme.
odtü'de öğrenci çalışan hoca değilseniz kapıdan içeri giremezsiniz. güvenlik görevlileri her işim var diyen içeriye almazlar ellerinde belge veya benzer bişey yoksa. otobüs veya dolmuştan inersiniz. idda ettiğiniz işin aslını astarını o kapıdaki şefe anlatırsınız şef de ilgili makamla iletişime geçer öyle girersiniz. sonra güvenliklerden rica ettiğinizde ilk gelen dolmuşa bindirirler sizi istediğiniz yere gidersiniz. arkadaşımın bana anlattığı hadise kadın güvenlik görevlilerine ben akp kadın kollarındanım bir öğretim görevlisiyle görüşeceğim demiş. güvenlik görevlileri de belge veya benzeri bişey göstermesini isteyince göstermemiş kadın güvenlik de indirmiş ilgili makamla temasa geçmiş öyle göndermiştir.
iyi olmuş denen atılmadır.

hatta normal indirmeyip, tekme ile indirildiyse daha da yerinde olmuştur efenim.
Kendi üniversitemde böyle bir şeyin nasıl yaşandığına şaşırdığımdır. Her sabah bindiğim otobüslerde onlarca türbanlı kadınla karşılaşıyorum (dışarıdan gelsin/gelmesin), böyle bir şey olmadı da şimdi mi oluyor?**

edit: Kapılarda öğrenci kimliği olmayanlar indiriliyor. ODTÜ öğrencisi olsanız bile giremiyorsunuz. Yakınınız gelecekse de kimlik bırakıyorsunuz kapıya. Medyanın alçaklığı olma olasılığı yüksek olan bir haber kanımca.
Kenidini Atatürk'ü çok sevdiğini zanneden, öyle iddia eden göya laikci olmaya çalışan at gözlü insan tipidir. Etrafımızda mevcuttur idare edeceğiz doktor kendi hallerinde bırakın dedi yapacak bir şey yok.
seçime doğru daha da artmasını beklediğim durumdur. şimdi başbakan çıkar, okkalı iki laf eder, bir iki görevli işinden alınır sonra da akp li kamuoyu la ne iyi etmişim de oy vermişim diyerek huzur içinde uyumaya devam eder.

not: Vişneli Yüzyıl Kapısı nedir la? şaka mı bu
faşist üniversitede olmasına şaşırmadığım olay. evet orası faşist bir üniversite. isteyenle saatlerce tartışırım.
üniversiteye izinsiz girmeye çalışan bir meymenetsizin içeri alınmayınca hemen türbanın arkasına sıgınması olayı.

bu yobaz orospu cocuklarında da moda oldu. hertürlü sahtekarlıgı dolandırıcılığı yap sonra türbanın dinin arkasına sığın.
deve'ye binmesi gerekirken, türbanı ile utanmadan otobüse binen öğretmendir.
3 gün sonra 28 şubat. Birilerinin magduriyet edebiyatina başlaması gerekiyordu. Aslında bu tip haberlerin bir hafta öncesinden yayınlanması lazım. Ki bir haftada biriken enerji atildiginda ses gelsin. Hükümet başkanı 28 şubat özel ulusa seslenişte bu olaya da vurgu yaparak, "biz neler cektik, hâlâ da çekiyoruz" gibisinden, inci sözlük ergenini aratmayacak bir açıklama yapacaktır utanmadan. Utanmadan diyorum çünkü, son 10 yıldır anayasayı bile değiştirebilecek çoğunluk elindeyken, gözaltına alınmamış muhalif, laikçi paşa kalmamışken, türban bu ülkede hâlâ sorunsa, kusura bakma başgan, bu senin ayıbındır.

Erik; bir tür meyve.
(bkz: vişneli yüzyıl kapısı)
demokrasinin sadece baş örtüsü takmadan olabileceğini düşünen,demokrasinin kişi hürriyetine öncelik verdiğini unutan kişi eylemi.
mağdur edebiyatında sallamasyonlar artık yemeyince, çakma eylemlere geçilmiş anlaşılan. ulan elinde türk bayrağı cumhuriyet bayramını kutlamak isteyen türbanlı teyzelerimize su, biber gazı fışkırtanlara karşı niye böyle haberler yapılmıyor ?

provoke ilk okul terk haberidir. sallamayın.