bugün

entry'ler (592)

abdullah öcalan a orospu çocuğu diyen kişi

durdun durdun bu mu aklına geldi diye sorulası yazar sıçmığı.

aponun anasına ne denileceğini şehitlikte yavrusunun başında ağlayan analara sor. onlardan güzel bir tanım alırsın.

istanbul un ormanları

her geçen gün daha da azalan, katledilen ormanlardır. gözünü para hırsı bürümüş müteahhitlerin, siyasilerin gün be gün büyük bir sabırla yok ettiği ciğerlerimizdir. yok edilen bitki türleri, yerlerinden edilen hayvanlardır. Daha da önemlisi yok edilen çocuklarımızın yaşam alanıdır.

Yer ümraniye, kavacık güzergahı. Ümraniye bölgesinin son yeşil alanlarından çavuşbaşı ormanı. Geçen gece orman yolundan giderken büyük bir tır üzerinde bir dozerin ormanlık alana gecenin bir vakti farları yanmaksızın girdiğini gördüm. Aracımı kenara çekip baktığımda ormanın içine doğru yol alıyorlardı.

Ve bu sabah * bir yamacın tamamen kazındığı ve vadi kısmının talan edildiğini serviste giderken hayretler içinde farkettim.

Lütfen eğer anadolu yakasından avrupaya geçiyorsanız sağ taraftaki manzaraya daha dikkatli bakın ve karıncalar gibi çalışan dozerlerin dünyamızı ve geleceğimizi nasıl yok ettiklerine şahit olun. Sonra da şu kadar yılda şu kadar ağaç diktik diyen siyasilerin sözlerini bir kez daha düşünün.

10 aralık 2013 kemal kılıçdaroğlu bütçe konuşması

peşpeşe ayarlar verdiği konuşmadır.

cesareti olan akp lilerin de dinlemesi önerilir.

bilmekle cezalandirildim

Iddialı bir nick almış 9. nesilden nesildaş. Hoşgelmiştir.

Madem biliyorsun neden öğretmiyorsun? (Bir sümer atasözü).

hz osmani hz alinin oldurmus olma ihtimali

Kendi düşüncesini paylaşan yazar beyanatıdır.

Dediğim gibi bu şekilde düşünüyor olabilir, dünya tarihinde bu gibi örneklere pek çok kez rastlandığı konusunda da kendisine katılıyorum.

Fakat Hz. Ali'yi yücelten şey sahip olduğu faziletleridir. Kendisi ve soyu her zaman ezilmiş ve ezilenden yana olmuştur. Bu nedenle onun böyle bir şey yapması yaşanan tarihin gerçeklerine de ters düşer.

Dilerim yazar kendi görüşünü paylaşmak amacıyla yazmış, herhangi bir inanca iftira gayreti gütmemiştir ki ben bir nifak amacı olduğu hissine kapılmadım.

dünya lideri erdoğan

Biz ona Türkiye'ye lider ol dedik o gitti dünyaya lider oldu
Çılgın şey *

gülen i bitirme kararı 2004 te mgk da alındı

Dünya siyaset tarihine geçecek olayları ortaya çıkaran belgelerden biri.

Belge diyor ki MGK Gülen'i bitirmek istedi, AKP diyor ki biz zayıftık, bunlar sadece değerlendirmeden ibarettir.

E siz bu kadar yazarı, çizeri, Aydını, askeri hiç yapmadıkları ama yapacaklarını söylediğiniz şeyler yüzünden içeri atmadınız mı? Bu durumda eşitlik ilkesine göre siz de bunu yapmış sayılırsınız. O halde cemaat sizi suçluyorsa bu konuda haklılar demektir.

Buradan şu sonuç çıkar Allah'ın sopası yok. Elbirliğiyle içeri attığınız, cezaevlerinde ölüme terkettiğiniz mazlumların ahı bir bir çıkacak.

Gezide hayatlarını kaybedenlerin hakları en sona. Bekliyorum.

kılıçdaroğlu fena çuvalladı

--spoiler--

dersane gerçeğine ciddi bir çözüm getirmek ve dersanelerin eğitim gündeminden kaldırmak

--spoiler--

Şimdi farklı birşey mi söylüyor nerede çuvallamış acaba diye sormama neden olan tespit.

eray işcan

Önünde uzun yıllar, uzun yollar olan genç kaleci. Bu kadar yıpratılması doğru değil.

Evet çok hatası oldu ama Türk futbolunda yeni futbolcu yetiştirmek gibi bir sorun olmadığı için eksik bilgi ve tecrübeyle sahaya çıkmıştır.

uludağ sözlük te başlayan alevi düşmanlığı

Alevilerin kendi evlerini işaretlediğini öğrenmemizi sağlamış olan başlıktır.
Meğer alevilerde kendini damdan atma merakı varmış onu da öğrendik ve de aydınlandık çok şükür.
Eskiden aleviler inançlarını gizli bir şekilde yaşardı bu nedenle pekçok uydurma ve yakıştırma yapılmıştı. E şimdi öyle mi? Açın tv lerden izleyin, kitaplarını alıp okuyun hatta cemevlerine gidip bir çay içip sohbet edin ama atıp tutmayın be arkadaş! Bir kere de bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayın.

polisin alevi gösterici tespit dedektörü

Tam yüzdeyi nasıl hesaplamışlar bilmiyorum ama bir yerde adaletsizliğe karşı bir başkaldırı varsa orada mutlaka Alevi de vardır.
Bu yüzden iktidarlar tarafından sevilmezler.

umut bulut un real madrid e attığı gol

Melonun beni korkuttuğu maçta atılan goldür.

Olum agresif oynayıp adamı hasta etme. Ne güzel 10 kişi kalmışlar işte.

Yalnız Drogba'nın pasa şapka çıkarılır.

bilgisayar kasasını temizlemek

elektrikli süpürgeyle yapılmaması gerekendir.

Eskiden ana kartlarda dünya kadar jumper vs olurdu. onları çeker götürür diye kullanılmaz üflemeli çalgılar tercih edilirdi.

şimdi jumper filan yok zaar.

yazar nicklerinden meslek tahmini yapmak

sordumsaricicege : botanikçi

cemaat akp çatışması

kıvılcımlar çıkaran çıkar çatışmasıdır. kapalı kapılar ardında bitmeyen belediye başkanlığı pazarlıklarından sonra birbirlerine sopa göstermekteler.

sahi bir hırka bir lokma denirdi bir zamanlar. noldu ona?

35 sanatçının madımak için eserlerini yakması

35 tane yobaz yakmadıkları için şakirtler tarafından anlaşılmayan eylem.

kendilerinden değilse ölen insan değildir onlar için.

üniversite bitirdiğini zanneden aöf mezunu

bir yazar atmığı.

ulan arkadaş örgünde okumasak, okuyan tipleri bilmesek bu başlığı okuyunca hepsini 300 IQ lu hiper süper insan zannederdik.

uzaktan eğitim dünyanın her yerinde tercih edilir ve benimsenir. bir milli eğitim politikasıdır.

(bkz: te allaam)

lig tv reklamları

Maç esnasında ekranı yukarı kaydırarak bütün konsantrasyonu piç eden reklamlardır. Nereden bulduysanız şu ekran daraltma işini Allah sizi bildiği gibi yapsın.

Yemin ederim hiçbir şey anlamadım maçtan. Bir ekran kayar, bir yukarıdan reklam iner.

Reklam veren bütün firmaları not aldım. Hiçbirine beş kuruş para vermem. Lig tv ye reklam verecek firmalar bir kez daha düşünsün bence.

ölümü tek cümleyle açıklamak

eks olmak.

(x olmak)

11 ekim 2013 estonya türkiye maçı

kulakların bir taraftan da hollanda maçında olacağı maç.

arkadaş bir defa da görmedik ki şöyle gerine gerine bir tur atlayalım. kulağımız orda olur burnumuz diğer maçı koklarken ayaklarımız penaltı arar, antrenöre de kamyon yüküyle para verilir.

hayır biz de biliyoruz bir halt olmayacak milletçek aylar öncesinden gaz vermeye başlıyoruz (ne turkosu kaldı ne anası babası herkese reklam yaptırdık) yine de tıs lan.

izlemiyorum arkadaş maçı filan yettiniz gayri.

zöge: hürriyet gazetesinden:
----------- spoiler --------------------

Puan olarak en yakın rakibimiz Romanya, gruptaki son maçında Estonya deplasmanında üç puan arayacak. Milli takımımız, Hollanda ile berabere kalırsa Romanya'nın Estonya karşısındaki her türlü beraberliği Türkiye'ye yarayacak ancak bu kez Macaristan'ın Andorra karşısında oynayacağı maç beklenecek. Macaristan, uzak bir ihtimal olsa da Milli takımımızın beraberliği halinde Andorra'yı 9'dan fazla farklı yenerse ikinciliğe ortak olacak.
----------- spoiler --------------------