bugün

sabah keyfiniz esnasında tattığınız anlık bir hissi ya da aklınıza damlayan düşünceyi paylaşmak için -artık globalleşen dünyanın kaçınılmaz dayatması mı dersiniz kapitalist düzenin getirisi mi beni bağlamaz- twitter ınıza girdiğinizde, listenizdekilerden birinin, hiç durmadan uzun süre üst üste ne yaşadıysa ne gördüyse tivitlemesiyle karşılaşmanız.

o an yaşadığınız anlık bir tiksinti.
belki sizi düşüncenizi paylaşmaktan vazgeçirir, belki arkadaşınıza güzel bir günaydın(!) demenize sebebiyet verir. bilinmez.

ama ufak basit bir keyfiniz vardır, varsa da artık üzerinden kötü kokular yayılmaktadır.
acıktığını bile yazandır.
yediği tüm gereksiz haltları paylaşan insanlardır.
(bkz: çişim var)
(bkz: mavi bok)
tuvalete gittiğini veya tuvalette olduğunu yazan insandır.

o kadar sıçıyordur yani.
demet akalın.
derdi ve söyleyecek sözü olmayan insanların twitter a girip laf sıçmasıdır. örn; annecikle kahve keyfi... (-eee...?)
twitter'dan sohbet eden insanlardır. msn,facebook,skype,sms varken bunlar twitterdan sohbet ederler.
(bkz: ebru polat)
dikkat çekme çabasındadırlar. çokta merak ediyorduk ya bunkarı biz.. boş boş konuşurlar bunlar üzülüyorum lan.
"tuvalet kagidim kalmamis ayool" yazacak kadar dusmus insanlar da vardir.
ünlülerin kameralardan kaçıp, haberlerini görünce aa yakaladınız diye şaşırıp sonra da gelip yedikleri her naneyi paylaşım sitesine yazarak içine girdikelri saçma paradoks.
(bkz: hilal cebeci)
takip edilen listesinden çıkarılınca problem ortadan kalkıyor. bu kadar basitken niye bu statükoculuk anlamam. hayır twitter'ın sahibi her kimse, o bile bu kadar dert etmiyordur sitesini böyle hor kullanan adamları. birkaç kilobayt veri abi. üzülmeyin bu kadar. siz üzülünce gerçekten ben de üzülüyorum. seviyorum sizi.
(bkz: erol köse)
(bkz: demet akalın)
(bkz: yılmaz morgül) *
sıçarken bile yazan insanlardır.
5- 10 takipçisi olan kendince sıçan en fazla iki kişiye bunlardan birisi eski sevgilisi diğeride gelecekteki sevgilisi olabilir twitterden mesaj vermeye çalışanlar.
kesinlikle hilal cebeci .
Bu insanlar ingilizcede TMI diye tanimlanilir. TMI, too much information (gereksiz fazla bilgi) anlamina gelir. Bos konusan, tuvalette sicip isedigini anlatan, yolda gordugu kizin veya erkegin cok tas oldugunu yazan, otun bokun fotosunu cekip tweet leyen, "hayat cok bayat" tarzinda kufur edilesi seyleri yazan insanlar olarak bilinir.
dönüp sifon çekselerdi buralar hep enrysiz kalacaktı.
hiç kuşkusuz panpiş delisi hilal cebeci ve saksı mıyım doğuş. beyin bedava.
takip etmediğin sürece sorun teşkil etmeyen insanlar.
hava ne kadar güzel ehe
bugün saçlarımın uçları kızıl gibi duruyor güneşte ehe
ay ne tatlı kedi yea ehe
@tuvalet ehe
hadi kopmaya gidelim ehe gibi tweet sahibi insanlardır. onlara verilebilecek tek cevabım şu, allahınız yok mu lan sizin hıı yok muuuu. bizde insanız oğlum. bi sabretme limitimiz var.
hep markaları takip eden insanlardır.markaların attığı twittleri paylaşarak hediyeler kazanacaklarını umarlar.adeta şirketlerin gölgesinde kalarak gerçek hayatın güneşinden mahrum kalırla
gereksiz ve boş insanların twitterlarını takip eden gereksiz ve boş insanların tamamıdır. tek başına hilal cebeci veya doğuş u suçlamak biraz riyakarlık oluyor bana göre. pisliğin kaynağı onları takip eden yüzbinlerce kekodur. yüzbinlerce keko takip etmese hilal cebeci de kimmiş? doğuş necidir? bu gibi tiplerin takipçilerinden veya kendileri ile daşşak geçtiklerini sananlardan çok daha akıllı olduklarını düşünmekteyim.
yüzbinlerce keko iyi veya kötü, bir şekilde doğuş tan bahsettiğinde doğuş denen adam surviver a katılabiliyor. hilal cebeci zaten twitter dan yeterince kazanıyordur, 1milyon küsür takipçisi sayesinde twitlerinde bir mekanı övmesi için iyi paralar verenler firmalar olduğunu duyuyoruz, kuaför, restorant, mağza, çeşitli markalar falan derken kadın twitter dan viral reklam işine girdi parayı götürüyor sanıyorum. suçlu hilal cebeci mi? yoksa ona bu fırsatı tanıyan kültür seviyesi yerlerde abaza gençlik mi?

avrupa da taş gibi modeller var ve hiçbirinin twitterı milyon takip edilmiyor , hatunların paylaştığı fotolar yanında hilal cebeci nin esamesi okunamaz ama en fazla 20-30bin takipçileri var. sözün özü twitter da sıçan insanlarda sorun yok, sorun ağızlarını açıp o insanların sıçmalarını bekleyen boş insanlarda.
(bkz: cicişler)
(bkz: erol köse)
(bkz: doğuş)

ve yeni trend olarak;
(bkz: gözde umay dalkalı)
güncel Önemli Başlıklar