bugün

(bkz: ergenekon destani)

ayrıca youtube'da taptaze,izlenesi bir videonun adıymış

http://www.youtube.com/watch?v=WegRMZUtcxw
"devlet içinde devlet"i anlatan can dündar - celal kazdağlı ortak çalışması bir araştırma kitabı.

(bkz: susurluk unutulmasın)
efsaneye göre ülkücü gençliğin binlerce yıl önce ardına hapsolduğu ve hala çıkamadıkları demir dağ. (bkz: ergenekon dan çıkamamak)
(bkz: ergenekondan çıkamadan ab ye girmek)
ünlü italyan mafyası galdio nun türkiye kolu.
türk kültürünün güçlülüğünü, genişliğini ve tarihsel niteliğini ortaya koyan bir efsanedir. zira milleti millet yapan ögelerden biri efsanelere sahip olunmasıdır. tarihsel kimliği var ettiği efsanelerin ölçüsüdür.bu nedenden çok önemlidir bilinmeli okutulmalı araştırılmalıdır.

elbette günümüzde türk olmanın memleketteki en büyük zorluk olduğu göze alınırsa, bu iş hayli zordur.başlık altında var olan entry adeti ve yapısıda bu durumun bir sonucudur.

efsane incelenerek o dönem yaşamış olan türklerin yaşantısı ve kültürü hakkında bilgi edinilebilinir. herhangi bir siyasi yapıya ideolojiye oturtulamayacak bir kültür abidesidir. bunu bilmek ve sahiplenmek ne faşistlik ne ülkücülüktür. olsa olsa kendine ve kendi kültürüne saygı göstermektir.
ayağının tozuyla geldiği sözlükte, bursa zirveye doymak bilmiyor zirvesi' ne katılacak yazar arkadaşımız. tekrar tekrar hosgelmis.
dansı seven neşeli insan. kendim hakkında biraz durup düşünmeme sebep olan yazar. umarım beni yoldan çıkarmaz. *
kalsak da dans etsek bakışları gördüğüm insan. çıkış yerine tuvaletlere giden merdivene yönelmesi geceye son noktayı koymuştur.
deniz, yusuf, hüseyin üçlüsünün asılma sebepleri olarak gördüğüm, faşizan yapılanma. 60' lı yıllarda cia tarafından nato ülkelerinde, soğuk savaş sebebiyle kurulan yapılardan, ülkemizdeki. (bkz: gladio) iç tüzüğü, ankara' da elden ele dolaşan ve insanı ürperten cinstedir. basın yayın, akademik ünvanlı, halktan... bir çok kişinin içinde olduğu söylenir. ayrıca sağlam bir celal kazdağlı- can dündar yapıtı.
ergene = sarp
kon = geçit, geçilecek yer, dağ geçidi
Bunlardan hareketle ergenekon kelimesi sarp dağ geçidi anlamına gelmektedir. nitekim destanda zaten bundan bahsedilmektedir de.
yöneticileri tskkökenli olan illegal örgüt.

http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=245380
tüyler ürperten bir yazı.

http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=245502

(bkz: devlet terörü)
"ergenekon, hükümetlerin de genelkurmay'ın da bürokrasinin de üzerinde bir örgüttür. 27 mayıs'tan sonra cia, pentagon tarafından kurdurulmuştur. özellikle amerika'da kontrgerilla eğitimi almış, kurslardan geçmiş generallerin bir bölümü, 'vatanı kurtarıyoruz' düşüncesiyle bu örgütte yer alırlar."

(bkz: memduh ünlütürk)
ogame de 19. evrenin en iyi ittifağı. *
yaptıklarının örtülmesi için hakkında basın yasağı beraberinde türban yasağı suni gündemini türkiye'ye enjekte eden derin devlet çeşidi.
kemalist ve ulusalci gibi lanse edilmesi cok yanlis olan orguttur. turkiye'de gucu elinde bulundurmak isteyenlerin karanlik orgutudur, ipin ucu buyuk ihtimalle yurt disindadir. eger ulusalci ve kemalist olsalar ugur mumcu, muammer aksoy, bahriye ucok gibi kemalist yazarlari, bilim adamlarini neden oldursunler? (bu cinayetleri yapanlar yakinda zamanda yakalananlar olmayabilir ama cinyatelerin ayni kaynaktan yonlendilmis olma ihtimali yuksek) konjonkturel degisimlere gore hedef ve muttefik degistiren, su ana kadar ortaya cikandan cok daha buyuk bir orgut izlenimi veriyor. son zamanlarda yasananlar orgut ici bir tasfiye veya sasirtmaca da olabilir. bu tip konularda neyin ne oldugu duz mantikla cok kolay anlasilmaz.
apolitik varlıkların ulusalcılar diye nitelendirdiği cete. elinde silahla devlet içinde devlet olan insanların hangisi bugüne kadar ülkem diye yapmıştır bu işleri? başta devlet emrine girip sonra kendini devlet sanan insanlardır bunlar ki çoğu dısarıdan destek almaktadır.* * bu işleri vatan ugruna yapıyo olsalardı coktan öldürülmüşlerdi. * * * *
(bkz: bilmiyorsan bu boku git mektebinde oku)
(bkz: bilmiyorsan sus da adam sansınlar)
istanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü'nden Doç. Dr. Ümit Sayın'ın istanbul Üniversitesi Rektörü Mesut Parlak'a e-mail yoluyla yaptığı hakaret nedeniyle incelenen bilgisayarında, "Ergenekon terör örgütü" nün şifrelerine rastlandı.
Taraf gazetesinde yayımlanan, Doç. Dr. Ümit Sayın, Binbaşı Oğan Türkmen ve Üsteğmen Zafer Yener arasındaki MSN'de yapılan yazışmalar şöyle:

MASONLARDAN ZARAR GELMEZ
Tarih: 12.07.2005
Ümit Sayın:
L.Paşa ile bu hatta görüşebileceğiz. Harika bir insan.
Oğan Türkmen:
Uygun bir vakitte. L.Paşa ile de tanışabilirim (Tabii bir binbaşıyı kabul ederse.)
Oğan Türkmen:
Bu arada sizden adres almışlardı. Herhangi bir ses seda var mı o konuda?
Ümit Sayın:
Evet o iki kişi hakkındaki iddiaların incelendiği söyleniyor. Elektronik postayı almışlar.
Ümit Sayın:
Bu arada yarın benim ayarlamamla kalemdar H.T. ile görüşüyor.
Oğan Türkmen:
Anladım hocam. Yine de olumsuz bir şey olmaması iyi bir şey.
Ümit Sayın:
Olumsuza çevirebilirler.
Ümit Sayın:
O nedenle benim haberim yok diyeceğim.
Oğan Türkmen:
Hocam o zaman bari bundan sonra o raporlardan fazla dağıtmayın bence.
Ümit Sayın:
Hayır dağıtmıyorum.
Oğan Türkmen:
Bu arada genel sekreter N.'nin direkt büyük üstad Paşa K.'ya bağlı olduğu söyleniyor
Ümit Sayın:
Güzel, masonlardan bize zarar gelmez, siz asıl bu Kürtler ve irtica üzerine yoğunlaşın.

ÖZEL HARP KiTAPLARI
Ümit Sayın:
O site ve benzerleri psikolojik harp için çok iyi.
Oğan Türkmen:
Bence de. Bu arada "psikolojik harekât" grubuna siz de üyesiniz galiba.
Ümit Sayın:
Evet. 301. maddeden yargılanan gazeteci Hrant Dink'ın beraat ettirileceğini de konuştular.
Oğan Türkmen:
Tamam hocam, ben sizden haber bekliyorum. Bu arada Hrant'ı beraat ettirecekler herhalde. Koşullar konusunda tam anlamıyla hemfikiriz. Bu Levent kim?
Ümit Sayın:
Levent Temiz. Eski Ülkü Ocakları Başkanı. Kızıl elma ve sağ-sol birleşmesinden sonra Bahçeli tarafından aforoz edildi.
Ümit Sayın:
Jandarma istihbaratı, bendeki özel harp kitapları ile çok ilgilendi.
Ümit Sayın:
O kitapları G.kura'da çekmemiz lazım, Levent Paşa'ya ileteceğim.
Oğan Türkmen:
Onu ben de soracaktım. O özel harp kitaplarından bir suret alabilir miyiz? Bir de nereden buldunuz?
Ümit Sayın:
Bunlar artık bulunmaz. ABD'de bile yasak.
Ümit Sayın:
Bendekiler ender kopyalardan, yeraltından buldum, ABD'de yeraltında her şey var.

ŞATO'YA RAPOR
Tarih: 21.07.2005
Ümit Sayın:
Zafer bu arada perşembe ŞATO'ya rapor götürmeyi düşünüyorum.
Ümit Sayın:
Perşembe akşamı Kadıköy'de bir grup toplantısına davetlisin.
Zafer Yener2004:
Beni mi tanıyacaklar.
Ümit Sayın:
Evet

Tarih: 20.08.2005
Ümit Sayın:
Ö M. C Albay size destek çıkmaya söz verdi.
Ümit Sayın:
O kadar önemli ve değerli kişilerin el üstünde tutulması lazım dedi.
Oğan Türkmen:
Peki C. Albay bu senede orada devam edecek mi?
Ümit Sayın:
Bence i.B bir yıl kalacak ve hiçbir şeye dokunmayacak, H.T alt yapıyı kurmuş
Oğan Türkmen:
Ümit ederim dediğiniz gibi olur.
Ümit Sayın:
H.T haricinde kimse emekli olmuyor.

http://www.internethaber....news_detail.php?id=125480

edit: arkadaş bilgi aktarımınıda beğenmemiş. nerden aktarayım isteresin? hı? cumhuriyet uygun mudur senin için? ama "cumhuriyet" hiç bu olaylarla ilgili haber yapmadı ki aktarayım. değil mi sevgili kardeşim?
suçluların "a" değil de " b" çıktıklarını görünce yavaş yavaş "yok öyle bi' şey, komplo teorisi lan bu" insancıklarını türetmiş örgüt. bi' kere de suçlu kim olursa olsun lanetleyin be arkadaş.

hedef şaşırtılıyor, suçsuzlar hapise giriyor diye saçmalayanların; gözaltına alınan kişilerin evlerinde bulunan bombaları, kendi aralarında veya sedat peker vs ile yaptıkları belge niteliğindeki telefon konuşmalarını, yargıtay saldırganı ile telefonda ne konuşmuş olabileceklerini nasıl açıkladıklarını merak etmeme neden olan operasyonun konusu örgüt.

tamam birileri gündem değiştiriyor diyelim, kardeşim bu veli küçük'ün yanındaki adamlardan bir tanesinin yasin hayal'in avukatı olmasını nasıl açıklıyorsun? hrant dink olayında maktul yakınlarının avukatlarının v.. küçük tarafından 'izleniyorsunuz' şeklinde uyarılmasını nasıl açıklıyorsun? yeşil kod adlı mahmut yıldırım ile telekom kayıtlarıyla tespit edilen yüzlerce konuşmayı babam mı yaptı?

allah aşkına biz salak mıyız, insanlar salak mı biraz araştırıp öğrenemeyecek. kim masum? iddiaları kabul eden ama vatan için yaptık diyen sanıklar mı?

ne pis bir ideolojiniz ne pis bir inanç sisteminiz varmış arkadaş...kendi dostlarınızı kendi arkadaşlarınızı kendi düşüncenizdeki insanları öldürüp sonra da bundan nemalanmaya çalışmak...

edit: ohşş, eksiler gerçekleri, söz konusu kişilerin iddaları kabul edişlerini ve mahkeme kararlarını değiştirmiyor fakat senin mental mastürbasyonunu sağlayacaksa tüm entrylerimi eksileyebilirsin, bi' mahsuru yok.*
soğuk savaş döneminde doğu bloğundan esen rüzgarların etkilerini bertaraf etmek maksadıyla her ülkede olduğu gibi türkiye'de de devlet eliyle oluşturulmuş olan ve daha sonraları "milliyetçi" kisve altında kendi hiyerarşilerini oluşturarak 12 eylül ve 28 şubat artıkları ve suni kahramanlarla da güclenen, susurluk olayi ile kendini "kazara" ifsa ettiginde donemin basbakani necmettin erbakanin "fasa fiso" deyip gecistirdigi(!) ve basbakan yardimcisi tansu cillerin, "devletin cete ilan edilmesi turkiye nin savunma refleksini zayiflatiyor" diyerek sahiplendigi, onlarca suikast, bombali saldirinin faili paramiliter örgüt ve bu örgüte yönelik yapılan operasyonun adı..

ayni zamandan bu orgut yakin tarihte darbe girisimi icin zemin hazirlamak istemis, bunun icin cesitli mitingler duzenlemis, duzenletmis ve provoke etmistir..

makro ayağını, özerkliği ve gayri resmi dokunulmazlığı olan devlet unsurlarının oluşturduğu bu yapılanmanın diğer ayaklarını siyasi kuruluşlar, bürokrasi, istihbarat birimleri, güvenlik güçleri ve iş dünyası oluşturuyor..çünkü emekli maaşıyla geçinen birilerinin selamiyla iş yapılamaz bu ülkede..hal böyleyken yapılması gereken operasyon 8 ay gecikiyor.bize de buna da şükür demek kalıyor..

gecikmeli de olsa başlatılan operasyonda bazı ruganlar tozlanacak elbette ve tozlardan kurtulmak için ayaklar yere vuracaktır mutlaka..koro yerini alsın..ses veriyorum..

cıktık acık alınlaaaaaaa

tozlu sayfalardan cikan edit: mehmet akif ersoy "tarihi tekerrur diye tarif ediyorlar;/hic ibret alinsaydi, tekerrur mu ederdi?" derken optimist bir yorum getirirken nereden bilecekti yureklerin aslinda topluca vurmadigini..ki o yureksizler tarihi tekerrur ettirmek icin ibret alirlar..

seyh said isyaninin ikinci adami, isyanin tesvikcisi ve idarecisi, ayni zamanda seyh said'i silahla tehdit ederek teslim alan kisiyi yani emekli binbasi kasim'i ibret almis bazilari..her halukarda tarih tekerrurden ibaret..

(bkz: seyh said ayaklanmasi)
(bkz: binbasi kasim)
(bkz: menemen olayi)
(bkz: 31 mart vakasi)
genelkurmay başkanı yaşar büyükanıt'ın ''tsk suç örgütü değildir'' demesine sebep olan derin örgüt.
eski bir maliye bakanının soyismi.
(bkz: yılmaz ergenekon)
efendi çocuklar topluluğu. iyi çocuklardır. valla! bak valla! valla bak!
üzeyir garih cinayetinde de izine rastlandığı iddia edilen örgüt...

http://w9.gazetevatan.com...d=165286&Categoryid=1

http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=660339