bugün

monopoly kelimesinin türkçe karşılığı turk telekom'un uzantısıdır.

ülkem insanı özellikle ögrencileri birçok farklı baglantı şeklini ve firmayı kullanarak uygun fiyata sık sık baltalanmayan ve sınırlanmayan bir internet erişimi sağlamaya çalışıyor.

avrupadan çeşitli vesilelerle gelen yabancılarsa internet erişimi konusunda sürat teknesinden tek motorlu bota geçiş yaptıklarından afallamaktalar.

geriden gelen bir teknolojiyle beraber önden giden bir fiyat sistemi sunarak yapacagı yatırımları da hükümet gibi ülkem insanının omuzlarına yüklemekte.

telefon hattı hariç baglantı ise telefon hattının promosyon özellik gösterir gibi sunmaktalar.

burdan başta akp hükümetine olmak üzere buna çardak tutanlara şükranlarımı sunuyorum.

küçük düşünmeye devam.
bu günlerde e-fatura yeniliğiyle bir hayli meşgul eden firma.

tamam dedik olsun dedik ama yok ertesi gün yine bir açıklama yine bir kampanya. aramadığı günlerde ya telefon kapalı olur yada borç bildirimi gelir.
fast food şirketleri gibi onlarca kampanya oluşturarak müşterinin kafasını karıştırmaya çalışan servis sağlayıcı.

Yok tek gecelik internet, yok ertesi gün interneti, yok üç aylık internet... Sadece 15 lira ödeyerek kotasız menüye sahip olmak ister misiniz? Arkadaşım, bi kafa karıştırmayın! Altı üstü internet işte.
verimsiz bir sisteme sahip olan firma, şöyle ki verdikleri hizmetin kalitesi sokaktan sokağa değişiyor, ne anladım o zaman ben bu networkden. tasinirken korkar olduk artık, ya Yeni evde internet kötü olursa diye. ki başıma da geldi, önceki evimde 8 mbit bağlantı sözü verip dayadilar 12yi, yeni eve geçince de 8 mbit beklerken 1 mbit geldi, bu nasıl bir sistem arkadaşım, arayıp sorunca bu ne iş diye, hattiniz daha yüksek hızı desteklemiyor diyo bi de, bu hattı neyle dosediniz amk misinayla mi diye sorasim geldi, peki bu hatta iyileştirme yapılır mı diye sorunca da cevap yok, hayir uydunet olsa ona geceyim ama şehrin göbeğinde olmama rağmen o da yok, tukendim amk, ilkel bi yaşam tarzı seçip öyle devam etmeyi düşünüyorum kalan hayatıma.
ilk 2 ay para vermeden hizmet aldığımız, kalan 22 ay hizmet almadan para verdiğimiz internet servis sağlayıcı.
müşteri hizmetlerini tarife değişikliği için aradığım fakat kimsenin cevap vermediği bir garip şirket. yahu bu saatte çalışan yoksa niye beni bekletiyorsunuz? ayın birinde tarife değişikliği yapmam halinde kist ücretinin ne kadar olacağını bilenler varsa beri gelsin.*

ekleme: bugün aradım ve tarife değişikliğini gerçekleştirdim. (8 mbit'e kadar netlimitsiz paketinden 16 mbit'e kadar netlimitsiz paketine) kist ücreti olarak 1 tl'lik fark olacak dendi, bakalım bir sonraki ay göreceğiz.
6 yıl önce sunduğu 1 megabit internet hizmetine 49 lira alıp bugün de 25 gb limitten sonra hızı 1 megabite düşen internet paketini 39 liradan dayayan internet sağlayıcımsı.
2011'de bir kızgınlıkla bıraktığım, 1 hafta önce 12 aylık taahhüt ile geri döndüğüm ve eşşekler gibi pişman olmak için 3 günün yeterli olduğu iss.
kulalanamadığım g-shdsl hattına aylık 347 TL fatura yansıtıp 3 aylık faturayı 3.ayın sonunda adrese gönderen internet hizmet sağlayıcısı. ve itiraz süreci anlamsız uzun ve haber alınamayan süreç.
günde 30 kez e-faturaya geçin diye arayan, tamam maile atın deyince olmaz sms le alın diye saçmalayan internet sağlayıcısı kuruluştur.
3 gün önce yapılan internet başvurusunu iplemeyen tekel firma.

Edit: 6. iş günü de geride kaldı ama hala ses yok!
son derece kaliteli bir internet sağlayıcısı. bağlantılarda hiç kopm
8 gün önce yapılan internet başvurusunun neden hala işleme alınmadığını soran müşterisine "yalın adsl biraz geç bağlanıyor" diyebilen pişkin firma. Nedir yani illa hat mı alalım?
her hafta aksatmadan cumartesi veya pazar günü 16 mb bağlantımı 1 mb düşüren internet sağlayıcısı.
akk dolayısıyla origin'den 110 kb/s ile indirme yaptıran sözde internet sağlayıcısı(!)
bu şirketin politikasını anlamak güçtür. "müşteri memnuniyeti bizim için birinci öncelik; 2012'yi mutlu müşteri yılı ilan ettik" derler ama müşteri temsilcilerini (çağrı merkezindekileri demiyorum ofislerde yüz yüze hizmet verenler) taşeron firma aracılığı ile işe alıp çalıştırmaktadır. bir yan masada çalışan türk telekom çalışanından farklı bir iş yapmamanıza rağmen ve hatta o kişiden daha yoğun çalışmanıza rağmen hep 2. sınıf muamelesi görürsünüz.

müşteri memnuniyeti için çalışan memnuniyeti gereklidir. bunu anlamayacaklar sanırım. eh, onlar durumdan memnunlarsa çalışanların da çok verimli çalışmaması doğal. sonuç? sonuç yurdum insanına oluyor elbette. bağlantısı gerçekleşmeyen başvurular... sorunları halledilmeyen şikayet sahipleri... iptal için gittiklerinde karşılaştıkları manzara...

yazık. böylesine potansiyeli olan bir şirketin böylesine yerden yere vurulması, kalitesiz oluşu...
https://tuketici.btk.gov.tr/ memnuniyetimizi bu linkten belirtebileceğimiz kurum. hadi goçlarım abanın.
iptal ettirilmesi gereken internet sağlayıcısı. Ttnet iptali duyduktan sonra size türlü kampanyalar sunuyor. Cep telefonu operatörlerinin sunduğu kampanyalardan sonra biraz akıllanmışa benziyor fakat siz adımı atmazsanız sizi söğüşlemeye devam ediyor. Hayır.
akk sebebiyle 1 mbite düşürdükleri interneti 3 mbite yükseltmişler, ben de diyorum niye çoşuyor bu int. tamam 3 mbit cok değil ama 10 gündür 1 mbit kullanıyom ben.
hayrı olmayan iss. lan 8 mbit sınırsız internet kullanıyorum üstelik indirme limitini aşmadan direkt 1 mbit e düştüm. anlamıyorum arkadaş. 10 gün 8 kalan 20 gün 1 mbit. ee ne anladım ben bundan.
ttnet ya internet ya terk et.
tekil konumundadır. inşallah sağlam rakip gelirde paçayı sıyırırız ttnetten.
sevgiliden çok gidip gelen uyuz etme aracıdır.
tam 14 gün boyunca internet bağlayamayan beceriksiz insanlarla dolu kurum. 2 hafta önce yapılan internet başvurusu teknik ekibe ulaşmamış ve başvuru kendi kendine iptal olmuş. Ulan arayıp niye haber vermiyorsunuz bunu? Nasıl iptal olur? Ne hakla?

insanları aptal yerine koymaya devam edin bakalım...
bugün yavaşlık nedeniyle aradığımda adil kullanım kotasından dolayı 1 mbite düşürülen hızın 3 mbite çıkarıldığı ve bundan dolayı bir kaç gün içerisinde bu güncellemenin tamamlanıp tüm abonelerin faydalanacağı söylendi. umarım üst sınırlarda yükseltilir artık.
güncel Önemli Başlıklar