bugün

bugün başlayıp, bugün bitirdiğim dizidir. su gibi aktı. gerçekten de imdb'den aldığı 9 küsür (9.4 müydü?) puanı hak ediyor.

--spoiler--
fakat...
sezon finali hayal kırıklığı bende de yarattı, ciddi anlamda. katilin psikolojik analizi yok, boş bırakılmış, 8 bölüm boyunca siz bunu merak ederken, sonuç: hiç. sebep bekliyor insan.

rush... sigara içiyor olsam dizi boyunca onunla beraber içerdim. ama kullanmıyorum neyse ki. o ne güzel, ne karizmatik sigara içmektir. karizmatiktir, aferindir. uzun saçlı kalsındır. kısa hali bana dexter'daki quinn'i çağrıştırdı, resmen benzemiş herifler!

ayrıca dizi maalesef durgun geçiyor, yani daha çok aksiyon, daha çok kan, daha çok seks görmek isteyenler için tatmin edici olacağını sanmıyorum.

katilin hikayesinin olmamasının dışında, kurgu, hikaye, oyuncular/oyunculuklar, harikuladeydi. 8 bölüm üst üste izleyince, 8 saatlik bir film izlemiş gibi oluyorsunuz, bu tadı her dizide yakalayamazsınız.

jenerik insanı yerinden kaldırıp gitar çaldırtıyor zorla, dizi boyunca da çalan diğer müzikler mest ediyor insanı. seçimler çok güzel.

--spoiler--

özet: izleyin, izletin, çok güzel lan!
ilk 3 bölüm kasıyor ama sonra yağ gibi akıyor. Bu diziyi sevmedim diyen insanla hemen ilişki seviyemi minimuma çekerim...
ilerleyen zamanlarda ilk sezonunu bir daha izleyeceğim nadir dizilerden. (bkz: efsane)
cidden harika bir dizi. intro yani giriş müziği de harikadır.

https://www.youtube.com/watch?v=p4zluA60hjs
müziği güzel dizi. güzel yapanlardan bir tanesi filmdeki sonbahar tonları.
neyseki daha popi olmadı. hiç güzel değildir. başlamayın. çok bozdu. önünü alamadık. başlamayın lan.
On numara dizidir kendisi. Hele Matthew McConaughey müthiş oynamıştır.
Yine bir hbo bas yapitidir. Oyunculuklari cok iyi olup, Matthew McConaughey harikalar yaratmistir. Rust karakterinin sigara icisi, icmeyenlere bile baslatir. Adamın karizma havalardadır. Jenerik muzik fevkalede.

-- Spoiler --

Fazla spoi olmasada. Dizi bize, hayatta kotuluklerin her zaman devam edecegini ve neredeyse hep kotulerin kazacagini anlatmistir.
carcosa adına başlık açılmadığını farkedince dehşete düştüm, bari yellow king adına açılsaydı lan. neyse demek ki daha ayağa düşmedi dizi..
zorla izlediğim merak uyandırmayan dizi. beş bölüm zor dayandım.
iki tane çirkin hırbonun oynadığı dizi. yabancı dizi olunca rağbet görüyor işte. hayırlısı.
2. sezonunda colin farrell ve vince vaughn da rol alacağı açıklanan dizi. farrell kirli polis rolünde vaughn ise suçlu olacakmış.
kadrosuna rachel mcadams'ı da katmış dizi.

(bkz: so fetch)
Yeni sezonda 4 basrol gorecegimiz dizidir. 3 ü belli olmustur. Colin Farrel, Vince Vaughan ve Rachael MCadams
sigara içmeyen ve asla başlamak istemeyenlere tavsiye edilmeyecek dizi.
bi oyun oynarsınız, bi film izlersiniz, bi kitap okursunuz da filmdeki karaktere bürünürsünüz ya, öyle bi karakteri olan film.

az takipçisi olan iyi dizilerden.
hollywood'un iki sağlam oyuncusunun baş rollerde oldukları dizi. ikinci sezonunda karakterler değişeceği için beklentim düşük ama bakıp göreceğiz.
izledikçe insanı depresyona sokuyor.
o rust çıldırtır insanı, çok kafa açıyor, en basite inersek eğer; inançsızlığı yüzünden debelenip duruyor, ama sağlam karakter.
bir de dizinin girişi çok güzel.
Gelecek vadeden müthiş bir dizi.
2. sezonda bozulmazsa efsane olarak devam eder.
2. sezon için 2015 haziranı işaret edilen dizi.
dizi izlemeye tahammülü olmayan bir kardeşiniz olarak söylüyorum, gerçekten çok iyi dizi. her anlamda, görüntü yönetmeninin görüntüsünü öpüyorum.
(bkz: time is a flat circle)
Ikinci sezonu yeni kadro ile gelecek. Ilk sezonu izleyin MM nasıl oynuyor ağzınız açık kalır.
teorisi cok fazla olan dizi. bir noktaya kadar kafanizda sekillenen bir sey olmaz. biraz kafayi calistirin, her cumleden anlam cikarin, belki siz de olayi cozmeyi basarirsiniz.
kuşkusuz gelmiş geçmiş en iyi dizi (sons of anarchy'nin yerini ayrı tutuyorum) müzikleri de arşivlik, tekrar tekrar dinlenesi. fakat 2.sezon da kastın değişecek olması üzmüştür.
güncel Önemli Başlıklar