toplu taşıma araçlarında yaşanan ilginç olaylardır.
kesinlikle kıkırdayan ergenlerin varlığıdır.

siz bir an önce yetişmek istediğiniz yere varmak için acele etmesini söylersiniz şoföre. onlarsa gittikçe çoğalan insan kalabalığına bakıp bakıp ota boka gülerler.

böyle bir durumdaki insanın öyle insanlara kafa atmak istemesi farzdır.
kavga çıkaranlar...
hırsızlık yapanlar...
bir şeyini unutan mallar...
kızlara değdirmeye çalışanlar...
karşısındaki kızları kesenler...
he birde cam açan kahramanlar var tabi...
şöföre bağaranlar...(yermi kaldı be daha nereye adam alıyorsun) gibi
para çıkmadı abi kalanı helal et diyenler...
eskiden: bileti olan var mı? diye otobüs içinde 3 tur atanlar.siz bilet verin ben parasını size verecegimçiler...
toplu taşımada eğer oturarak seyahat ediyorsam ayaktakilere karşı bişey hissetmiyorum ama eğer ayaktaysam oturanlardan tiksiniyor ve aynı anda nefret ediyorum. kafayı cama yaslamalar, kitap okumalar, rahat rahat telefonda konuşmalar, ayaktakilere bi ah yazık bakışları. ağızınıza ağızınıza vurmak istiyorum.
bit toplu taşıma arasında başımdan geçmedi belki ama toplu taşıma aracına binme amacıyla beklediğim bir yerde başımdan geçtiğinden kaynaklı bunuda sayabiliriz.
zincirlikuyuda bu akşam şehrin en salak çiftine rastladım.
kız: aşkımm geçen akşam bindim metrobüse haha sağdan birileri geldi haha soldan birileri geldi haha ben ortada kaldım. ayakta kaldım bölee bakınıyorum.
erkek : zuhhahaha gerçekten mi aşkımm
kız : evet aşkım ya gülme ölee bakakaldım offf diye geri indim.
erkek : aşkımm çok enteresan yaaa acayip komikmiş koptum şuanda haahha
kız : yaaa
kız + erkek : zuahahahhahahha
ikisinin ağzına gözüne aynı anda tekme atabilme yetim olsaydı kesin kullanırdım. bazen sabır iniyor demekki insanoğluna.
mp3 çalarından hoşlanmadığım müzikleri son ses dinleyenlen insanların verdiği ızdırap. ulan mecbur muyum ben senin dinlediğin müziği dinlemeye azıcık kıs işte. bütün yolculuk boyunca dıp tıs dıpıp tısıs tısıs.
Müsait bir yerde uyarısını 30 sn sonra fark eden şoförle tartışan bayanlar.

Bayana siz erkeğe sen diyen biletçiler.

Şoförün hemen sağındaki tekli koltukta oturup, şoförle ''şu yolları da bir yapmadılar gitti diye sohbete başlayan konuşkan amcalar.

Yolculuk boyunca camdan dışarı izleyip fısıldayarak sevgilisi ile konuşan telefonun üstüne Japon yapıştırıcısı dökülmüş tipler.

Gideceği yol 15 dakika da olsa mp3 ile uyuyan uyuşuk tipler.

Otobüse onca kalabalık arasında el ele binmeye çalışan yapışık ikizler!

yerine oturduğu andan itibaren inene kadar elindeki bozuk parayı düzenli bir biçimde şıngırdatıp milleti sinir edenler.

güzel bayanlara yer vermek için hazır kıta bekleyen gençler.

tesbih sallama bağımlıları. (bkz: sokakta tesbih sallamanın kanunen yasaklanması)
otobüste, minübüste, metrobüste zaten sıkışık olan ve sizin zor durduğunuz yere yavaşça gelip, götüm götüm yanaşıp, sizi ekarte edip, sizden daha rahat seyahat eden o kadınlar varya, onların o saçlarını tek tek yolasım var…
şöföre ani fren-gaz sonucu toplu laf söyleme şekli.
erkek diye geçinen sıfatsız bazı kimselerin önündekini taciz girişimi.
bi ucu gözüken değerli eşya para-telefon-cüzdan çalma.
minibüsün kapısına sıkışma.
çok fazla dolu olan minibüs kapısından bi süre sarkarak gitme.
şöförün öğrenci diye uzatılan paradan tam ücret alması.