bugün

iki büyük komedyenin kapışmasıdır.

bence tolga ağabey daha komik.
tolga çevik için komedyenliği bırakıp oturup ağlama sebebi versus. yahu kemal sunal kimdir diye de sorulabilir. işte bu kadar.
karşılaştırılamaz bile. ikisinin yeri ayrıdır. Kemal sunal candır.
Kemal sunaldır, tolga daha dünkü çocuk, karşılaştırmamak gerekir.
tolga, çorum ise kemal sunal istanbul'dur, işte böyle bir kapışma.
solda sörünce hasssiktir oradan mal demekten kendimi alıkoyamadığım siktiriboktan versus.
tolga çevik ne lan. kafanı sikeyim git kendinle karşılaştır amk. belki o zaman kazanır .
konuşmadan güldüren tek adam;

http://www.mylife.com.tr/...gulduren-adam-kemal-sunal

var mı sorun ?
Güldüren versustur. Tolga çevik kim ya?
esaslı bir karşılaşma.
aynı kulvarda değiller bir kere , biri doğaçlama komedi diğeri natural komedi sanatçısıdır.
Webo ile Drogbayı karşılaştırma gibi olmuş. Sergen Yalçının bir lafı var bu konuda çok hoşuma gitmişdi;" Webo Drogbayı yolda görse imzalı fotoğrafını ister" demişti. Aynı o hesap.
yanımdaki arkadaşımın tolga çevik kim diye google görselleri aratma ihtiyacı hissettiği ve bu olaydan sonra herhangi bir yorum belirtmeme gerek kalmayan gereksiz bir karşılaştırma.
Kemal Sunal varken çalışarak gelen komedyen ihtiyaç olmaz.
gereksiz, saçma, artık bıktıran bir karşılaşmadır.

yok cem yılmaz mı kemal sunal mı, yok şahan gökbakar mı kemal sunal mı, yok atalay mıydı neydi bir yetenek sizsinizde bi keltoş vardı, o mu kemal sunal mı.

LA YETER! (''la yeter'' büyük harflerle)

adamı mezarında bi rahat bırakın ya.
Niye böyle gereksiz karşılaştırmalar yapılıyor diye kendi kendime sorduğum bir soru. Yahu hepsi alanında işini iyi yapan insanlar. Ha keza Kemal Sunal da öyleydi. Bırakın artık bu karşılaştırmaları. insanlar neye ya da kime gülüyorsa demek ki o insanın komedisi sanatından anlayan ve bundan dolayı da gülenlerdir. Bırakın artık lütfen ya. insanların zevkine ve rengine karışmayın.
Ben Kemal Sunal'a da çok gülerim ve onun da zamanında yaptığı işten dolayı hala her filminden sonra rahmetliyi ayakta alkışlar ve önünde saygıyla şapka çıkarırım.
(bkz: eksi oy almak için başlık açmak)
kemal sunal bir ekol, bir stil, bir klasik, bir üstaddır. karşılaştırmak hatadır fakat tolga çevikte komedide iyidir. ama ben şener şen derim yani
Hala bunun tartışması yapılıyor ya hayretle, şaşkınlıkla ve üzüntüyle yorumları okuyorum. Yahu neyin tartışmasını yapıyorsunuz siz? Hepsi kendi kulvarlarında harika. Hepsi de güldürüyor.
Edit : Tolga Çevik gitsin götü boklu ergenleri güldürsün diyen vatandaş. Komedi Dükkanı/Arkadaşım Hoşgeldin'i izlemeye gidenler ergen mi iyice bir bak da öyle konuş. Ki ben de bir ergen değilim ve 20'lerimden yukarıda bir yaşa sahibim. (20 değilim bunun altını kalın puntoyla çiziyorum.) Sen böyle diyerek hem ergen olan kardeşlerimize hem de Tolga Çevik'i sevenlere (ki onlardan biri de benim) hakaret ediyor ve kırıyorsun. Herkes illa Kemal Sunal gibi olacak değil. Bütün komedyenlerin komedi anlayışı farklıdır ve insanlar neye ya da kime gülmek istiyorsa gülebilir. Herkesin zevki ve rengi farklıdır ki ben, sen hakaret etsen bile senin zevkine ve rengine saygı duyuyorum. Ve sana bir şey daha söyleyeyim mi? Tolga Çevik'i ekran başında izleyenler de emin ol ki ergen değiller. (Tabii ki içlerinde ergen olan kardeşlerimiz de var.)
Edit 2 : Arkadaş yıl olmuş 2015 ve millet hala karşılaştırma peşinde ya. Ha bu da aslında bir fikir özgürlüğü yani karşılaştırma yapmak. Buna da saygı duyuyorum. Ama hakaret derecesine varan yorumlar her iki saygıdeğer insana da saygısızlık oluyor gibime geliyor zannımca. (Zannımca dedim hemen kızmayın. Sadece fikrimi beyan ettim o kadar.)
Tolga çevik tabiki. Kemal Sunal hazır replikleri okuyup sözde guldurmeye çalışıyor. Tolga çevik spontan adam.
tolga çevik ve kemal sunal kendi alanlarında başarılıdırlar.

yazılı metin olmadan 1 saat boyunca sahnede doğaçlama ve hayali rollere bürünmek kolay değildir.

kemal sunal filmleriyle güldürür , tolga çevik sahne şovlarıyla güldürür.ikisini kıyaslamak yanlıştır.
öncelikle @24 (bkz: başlık ve nick uyumu)*
versusunu bilmem ama ikisi de kendi alanlarında yetenekli ve zeki sanatçılardır. tolga çevik'in komedi dükkanı ve arkadaşım hoşgeldin'de yaptığı iş zeki ve hızlı olabilmeyi gerektiren bir iş. kemal sunal'ın ki ise apayrı bir kulvar ve çok daha geniş.
Tolga çevike hakarettir.
Şaka bi yana de siktir gidin lo.
kadın kılığına girmeyi , komedi sanan tolganın rakibi bülent ersoydur.
saçma bir versustur.kemal sunal doğaçlamada nasıl bilmiyoruz gerçekten..
Tolga çevik kişisinin yaptığı doğaçlama tiyatro değildir. Kemal sunal kısa süre tiyatro yapmış, sonrasında sinemaya yönelip türk sinemasının komedi yüzü haline gelmiştir. Kemal sunal ekoldür. Tolga çevik günümüzün sıradan tiyatrocularından Vasat bir oyuncu.

Yazık versus.