bugün

Nikola Tesla'nin 93. Sırada olduğu, Mustafa Kemal Atatürk'ün olmadığı liste.

(bkz: kırk yıllık subjektifim böyle şey görmedim)

http://ideas.time.com/201...icant-figures-in-history/

Listenin orijinal Adı: who is biggest 100 most significant figures in history.

Edit: Edison'nun tesla'dan daha önemli olduğunu göstermiş liste. Amk time dergisinin. Ayrıca gandalf da yok listede.

Subliminal editi:
ilk üçe bakarsak açıkça bir mesaj var.

1. Hristiyanlik.
2. Para.
3. islam.

Hristiyanlik ve islamiyet arasındaki fark para ya da müslüman biri hristiyan olursa para alır. Açıkçası Napolyon o kadar da önemli biri değildi.

Edit bilmem kaç: şimdi linkteki yazılanları okursaniz neden bazı kişilerin olmadigini belki anlarsınız.
Bazı şeylerin ilk öncüleri yani önemli olguların figürleri listesidir zannimca. Tabi "sen de kimsin amk" derseniz de eyvallah.

Osbirci editi: "Elizabeth I of England" olduğu liste.

Fatih Sultan Mehmediti: şimdi arkadaşlar kimse kendisine zorluk çektirenin ve ders verenin ismini anmak istemez. Bu da öyle bir şey.
Ninja kaplumbağalar bile girmiş listeye, Atatürk yok. Saygısızlar.
cumbabamızı koymamışlar işte bunlar hep paralel.
isa'yı 1. Sıraya koyarak amacını belli etmiş listedir.
bill gates in kaçıncı sırada olduğu merak edilen liste . bilenler aydınlatırsa çok iyi olur.
demba ba'nın olmadığı saçma liste.
1. isa
2. napolyon
3. muhammed
4. şekspir
5. lincoln
6. waşington
7. hitler

(bkz: ay inşallah canım ya)
Sayfada bul yazıp atatürk ü arattım yok. Kendimi arattım ben de yokum.
Yalan yanlış bir listedir efenm.
Ortadoğu'nun tartışılmaz önderi olan "dünya lideri"nin de olmadığı listedir. işte bunlar hep Alman derin devleti'nin oyunları! Pardon bu olmadı, time alman dergisi değildi ki! *
kuyruk acısının nasıl bir şey olduğunu bir kez daha göstermiştir.

(bkz: kurtuluş savaşı)
taraflı olarak hazırlanmış listedir. insanlığa ne kadar zarar veren adam varsa hemen hemen ilk 10 da rahatlıkla göze çarpabilir.

balon listedir.
ghandi' nin olmadığı listedir.
fatih sultan mehmed'in, atatürk'ün, ibni sina'nın vb Türk ve islam büyüklerinin olmadığı bir listedir.

not: tepki mi yorumlar bölümünde de belirttim.
Elves Presley'nin olduğu fatih sultan mehmed'in olmadığı listedir.
bi de bizim ülkeye gelin. kemalizmi ideoloji değil de din ilan edenler çıkıp 'tarihin gördüğü tek adam' der mustafa kemal'e. adam o kadar yüksek görüyor. ama 20. yy da dünyaya darbesini vuran adam hitler gibi adamken biz çok duygusal yaklaşıyoruz..

tarihi listede cengiz han ı ben ilk sıraya koyardım.
iplenmemesi gerekir.
bush u 36. sırada görmemle ufak çaplı bir şok geçirdim. bu adamın ne işi var listede allah aşkına?
Bilim tarihine yön veren Doğu medeniyetlerinden hiçbir ismin olmaması, objektif olunmadiginin göstergesidir.

Mezopotamya, mısır alimlerinden hiç biri mi önemli değil yani? Ibnul heysem'in optik üzerine yaptığı çalışmalar, daha sonradan hubble larin yapılmasına ön ayak olmamış mıdır şimdi?

Listede olanlar tabiki yön verenler, etkisi büyük olanlar evet ama "tarafli" bir liste olduğu barizdir.

Aslında tabiki taraflı olacak, bir islam ülkesi bu araştırmayi yapsa ilk sıraya hz. isa'yi mi koyar hz. Muhammed'i mi?

Her neyse bir de şu var. Nikola tesla gibi bir dahinin en azından edison hirsizinin önünde yer alması gerektiğini düşünüyorum.

Mustafa kemal atatürk neden yok diye yazılmış. Yahu sen daha kendi ülkede yeterince değerini anladın mı? Yeterince saygı gösteriyor yuceltiyor musun?

Diye sorarlar adama.
listede, dünya için bir bok yapmamış olan abd başkanları var. bunu geçtim, adları bile tanınmaz dünyada. nasıl olur da, fatih sultan mehmet'i listeye koymazlar ?
Ne demek Alex listeye alinmadi?
ctrl f, mustafa kemal, üzgün surat..
kemalistlerin iplenmemesi gerektiğini söyledikleri liste. uyanın artık şü rüyanızdan olm. acımaya başladım artık.
Liste daha çok amerikada ünlü olan kimselerin listesi olmuş dünyanın en önemli adamı demek siyasi bir insan demektir çünkü tüm insanlığı etkileyebilmesi siyasi hamle ve kararlarla olur. Rusyayı rusya yapan çar petro nerede? Romayı yıkan macarların atası attila nerede? istanbulu ele geçirerek rönesans ve reformun başlamasına sebep olan 2. Mehmed nerede? Tesla bile sonlardan girmiş listeye .
mevlanın olmadıgı lıstenın aq. birincisi isa, 2. napolyon lan napolyon kım aq. 2 sıraya yerlesecek napmıs. 3 hz muhammed. musayı gormemedım sayfalrı hızlı ındırdım dıye heralde.
Bazı dangalaklar da tayyip niye yok demiş. "Tarihin" 100 önemli figürünü sıraladığı için olabilir mi??

Nitekim obama da yok.