bugün

an itibariyle tv8 de yayınlanan eski korku klasiği.
dün gece tv8'de bol sansürlü bir şekilde izleyebildiğimiz, sansürsüzü türünün en iğrençlerinden olan, mutlaka izlenilmesi gereken film.
1974 yilinda cekilen ilk filmin son sahnesi sinema tarihinin en psikopat sahnelerinden biridir.o sahnede ne kan vardir,ne birinin olumu,ne replik...zaten butunuyle etkileyici olan film bir de son sahnede bir katilin,bir delinin,bir sorunlu cocuklugun,bir sorunlu ailenin psikolojisini hissettirmeyi basarmistir.
konusu gerçek olaylara dayanan akıcı, insanı sıkmayan, dinamik, güzel bir korku filmi. sevgiliyle ilk izlenen filmse bir de, tadından yenmez...
jessica biel in iyi rol kestiği filmdir.
izlemediğim ancak bazı arkadaşlarımın şiddetle tavsiye ettiği bir filmidir.Şiddetlenin altını çiziyorum tekme tokat adamlar izle diyor filmin etkisinde mi kalmışlar ne anlamadım gitti.
izlenmesi gereken gerilim filmlerinden biridir.
korkmayı, gerim gerim gerilmeyi, midenizin kalkmasını istiyorsanız gidin martyrs'ı izleyin. bu filmle hiç vakit kaybetmeyin.
1974 deki ilk yapımıyla birlikte 2003 ve 2006 daki devam filmleri olmak üzere 3 filmini seyrettim.
özellikle 2003 de jessıca biel inde katkılarıyla oldukça korkmuştuk...
yerli yapımı, türk filmi. fragmanı için;

http://www.zapkolik.com/2...-carsi-sker-affetmez.html
izleyen kişiye ben orada olsaydım nasıl kaçardım diye sorular sordurtan gerilim filmi.2000'li yıllarda çekilen versiyonu çok iyidir.
1974 yapımı efsanedir, klasiktir. ilkinin şöhretinden faydalanmak amacıyla çekilen devam filmlerinin hiçbiri ve özellikle remake'i kalite olarak ilkinin yanına bile yaklaşamaz. kendi serisindekileri bir kenara koy, bu filmle kıyaslanabilecek kalitede çok az korku filmi vardır. hatta teen slasher alt janrasında bakarsan filmleri "the texas chainsaw massacre ve diğerleri" diye ayırırsın.
korku filmlerinin ağababalarındandır. ayrıca remake'lerinin ilkinde jessica biel bize görsel şölen sunmuştur.
sadece güldüren film, komedi filmi edasıyla izledim.
bir kere şu yanılgıyı düzeltelim, kesinlikle korku filmi değildir. aksine kanlı, canlı gerilim filmidir. 1973 de serinin ilk filmi çekilmiş olup, sırasıyla 3 film daha çekilmiş ve 2003 de remake yapılarak jessica biel başrole getirilmiştir. gerçek bir olaydan esinlenilerek onlarca kişinin katili olan leatherface abimizin katliamlarının resitalidir. iğrenç görüntülerin olması, olayın aslında ne boyutta olduğunu gözler önüne sermesi açısından kanımca iyidir.

imdb den 7.5 almış bir ilk filme sahip olan seri için kötü yaftasını yapıştırmanın kesinlikle doğru olmadığını düşünüyorum. toplamda 7 filme ulaştı ve ilk 4 filmi izleyememe rağmen saygı duyuyorum...

(bkz: The Texas Chain Saw Massacre) (1974)
(bkz: The Texas Chainsaw Massacre 2) (1986)
(bkz: Leatherface Texas Chainsaw Massacre 3) (1990)
(bkz: The Return of the Texas Chainsaw Massacre) (1994)

remake versiyonları
(bkz: The Texas Chainsaw Massacre) (2003)
(bkz: Texas Chainsaw Massacre The Beginning) (2006)
(bkz: Texas Chainsaw 3D) (2013)

edit: başlık düzeltmeler yapıldı.
Eger kan ve dehset seviyorsaniz izleyin efendim ama isin icine biraz da zeka girsin daha da eksantrik olsun derseniz (bkz: saw) seyredin derim. Zira Jigsaw in zekasi ve kurdugu oyunlar elinde testereyle kosan Ed'den daha fazla ilgimi cekiyor.
ilk çekilen filmi güzeldir.
Favorim. Zaten katil filmlerini severim. Aslında favorim Halloween galiba. Dur bilemedim.
izlediğim en iyi 3 korku filminden biri. o kasvetli, o gergin, o tehlikeli hava inanılmaz güzel yansıtılmış. filmdeki aile ise tam bir psikopat.
görsel
görsel
görsel

Bu devam filminde Teksas'taki bir hayalet kasabayı yeniden canlandırmak isteyen fenomenler, insan derisinden bir maske takan kötü şöhretli katil Deri Surat'la karşılaşır.

18 şubat'ta netflix'te.

Fragman 》 https://youtu.be/zcI6SFiK_yk

https://www.netflix.com/tr/title/81483977
leatherface lakaplı elektrikli testere kullanan bir katilin de bulunduğu korkutucu film.