bugün

murat yıldırım'ı da kadroya kattıklarına göre bu sene final yapmayı garantilemiş dizi.

murat yıldırım ne alaka allah aşkına.
yeni sezonuna başladıktan bir süre sonra bitirileceği konuşulan dizi. gönderdikleri oyuncuların yerini dolduracak kalitede yeni oyuncular almadıkları için böyle bir beklenti ister istemez oluşmuştu zaten.
trt'nin severek takip ettiğim dizisi. bütün oyuncu kadrosu değişiyormuş. zaten oynayamayan ve oyunculuğuyla sıkan karakter vardı. değişimin yeni sezona güzel yansıyacağını düşünüyorum.

100. bölümü deviren efsane diziler arasına girer.
Gerizekalı Mit, gerçekte de bir boka yarasalar yüreğim gam yemeyecek. Kürtler şehrin ortasında bomba patlatıyor, yüzlerce insan ölüyor bu mit'in götünün deliğinden haberi yok.
Böyle salakça diziler çekip millete gaz veriyorlar. Güya güçlü devlet güçlü teşkilat imajı yaratacaklar hahaha buna kargalar bile güler.
haddinden fazla reyting alan dizi. güzel mi? evet. süper ötesi mi? hayır.
güzel bir dizi olacağa benziyor. bir kaç kişi izlesin, beğenirse ben de başlarım
Dünyayı teşkilatlar yönetir, kişiler veya devletler değil.
Selman Kayabaşı adlı yazarın kitabı.
selman kayabaşının bir romanidir. Akillarda gizlenmesi gereken bir topluluga ufacik ışıklar tutup sadece varlıgını bilmemizin yetecegi duygusu yerlestiren sayfalardan oluşur.
teşkilat lideri ayakta tutan yegane oluşumdur. lider, teşkilatıyla güçlüdür. teşkilat iyi bilir ki, nihayetinde lider de bir insandır gaflete düşebilir, delalete düşebilir ama lider asla ihanet etmez. bir lider var ki; söyledikleri üzerine kendisine meczup dendi, mecliste üstüne yürüdüler, o lider dedi ki: bunlar ihanette. kimse anlamadı ama teşkilat, liderini o zaman da bildi, şimdi de biliyor. lider çağından hep bir adım öndedir.

işte bu yüzden hareketin lideri devlet bahçeli.
Kurtlar Vadisinden, Diriliş Ertuğrula kadar bir çok diziye ilham kaynağı olmuş kitaptır.
bu isimde bir kitap buldum derinlerde ilgimi çekti kapağı cazibeli geldi açtım okumaya başladım ülkücü felan diyo kapat kapat.
Osmanlı'nın elde ettiği başarıların ardındaki itici güçtür.
Mesela inebahtı'da yok olan donanma 4 ay gibi kısa sürede tekrar inşa edilmiş, antlaşma yapmaya gelen avrupalılar bu yeni donanmayı görünce geri kaçmışlardır resmen. Ünlü yabancı bir tarihçi demiştir ki "inebahtı yı bir bilmeyen sanır ki kazanan osmanlı tarafı."
Osmanlı nın her alandaki teşkilat şekli itinayla incelenmeli ve açığa çıkarılmalıdır.
Selman Kayabaşı'nın eseridir. Daha yoğun bilgi materyalleri ve daha da sağlamlaştırılmış bir kurgulama ile yazılacak serinin devam kitapları beklenmektedir.
"kargalar sürüyle kartallar yalnız uçar" gibi mükemmel sözün en sağlam kanıtı olan, mhp ve benzer ideolojideki partilerin, üyelerine verdikleri garip, gaz sıfat.

teşkilat denildiği zaman, ona üye olanlar da kendilerini bir yarrak zannederler falan. öyle boş işler velhasılı.
Teşkilat-ı mahsusa için kullanılan bir kavramdır günümüzdede bir çok gizli kapaklı işe alet edilir.
ittihat ve terakki...
türk tarihinin her devresinde kendiliğinden vuku bulmuş,her türk'ün kanında birazcık da olsa bulunan esrarengiz hastalık...kana karıştığı zaman kanser bile onun yanında kızamık kalır.üNlü teşkilatçılardan dr.nazım'ın dediği gibi; önce teşkilat SONRA neşriyaT GELiR...
teşkil kelimesinin çoğuludur. yani şekillendirmeler , oluşumlar gibi manası vardır.
(bkz: tesko)
(bkz: mit)
Grup halinde dolaşıp gıcık olduklarına saran, asla teke tek kavga edemiyen, içlerinden biriyle takıştığınızda sizi en az 10 kişi kıstırıp tartaklayan altta kalmamanız durumunda linç girişiminde bulunan sözde has türk erkekleri.Türkler er meydanına hep teke tek çıkmıştır oysa ki.
içinde barındırdığı eyzün isim ve karakterine aşık olduğum kitap.
okunmaya değer selman kayabaşı kitabı. kitabın başlarında tarihi bilgilerin hafif kurgu ile verilmesi güzel yalnız kitabın sonlarında kurgu olayı oldukça abartılmış.
okullarda bir araya gelen 3-5 öküzün kendilerine buldukları isimdir. tek başımıza bir adam etmiyoruz bari toplanalım da millete huzur vermeyelim iç güdüsüyle örgütlenirler.
ülkü ocaklarıyla bağlantılıdır.
memleket siyasetine zerre faydası bulunmayan rüzgar nereden eserse oraya dönmeyi siyaset sayan sözde vatanperverlerin gençlik kollarının okul baglantılarıdır.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar