bugün

entry'ler (118)

lustral

Arkadaşlar dün doktorum bu ilaçla tedaviyi uygun gördü ve bugün ilacı aldım. Seyrek yan etkilerinde (1000 hastanın birinden az) KANSER olduğunu gördüm ve kullanamıyorum şu an. Ne yapacağımı bilmiyorum. Gerçekten kötü durumdayım tedaviye ihtiyacım var ve tedaviye başlayamıyorum. Böyle bir şey yaşayan veya gören bilen var mı lütfen mesajlarınızı bekliyorum.

anın görüntüsü

görsel
Aşığım ya.

anın görüntüsü

görsel
"O ördeği ben yemeliyim. Nasıl açacağım bu kapıyı"

edward droste

Tüm şarkılarını kendisinin yazdığı Grizzly Bear'ın üyesidir.
Neredeyse her şarkısı dinlenirken ''daha önce dinledim eminim'' hissi yaratan muhteşem sanatçı.

soad

(#system of a down).

kylie jenner in bebeğinin korumasına benzemesi

Korumasının sevgilisinden daha yakışıklı olduğu gerçeği.

cümle arasında söylenebilecek havalı kelimeler

(bkz: koçum)

sevgilinin vazgeçmesi

Sevgilinin ilişkiyi bitirme vazgeçme durumudur.
Kesinlikle değersiz hissettiği an.

google çeviri saçmalığı

Ne yapsın abisi o kadarını yapabiliyor demek ki.

sanal hayattan kurtulmak

sanal ve soyut olan bir dünyadan uzaklaşmak, kurtulmayı istemek durumudur.
bu sizce de gerekmiyor mu? sabah uyanır uyanmaz telefonu ele almak, bildirimleri ve mesajları kontrol etmek sonrasında bilgisayar başına geçmek. bir bakmışsın saatler geçmiş. peki eline ne geçmiş? koca bir hiç. ne için harcadın o vaktini. bir hafta sonra ne yaptığını unutacaksın. bunun yerine sabah uyandığında perdeyi aralayıp pencereyi açsan da doğan güneşe merhaba desen yada gerçek dostlar edinsen hiç yoktan üzüldüğünde sarılabileceğin.
ölüm gerçektir ve yaklaşıyor, kaçış yok. bu zamanlarına, bu saatine bir saat sonra geri dönemeyeceksin. ölürken bir saniye daha nefes almak isteyeceksin ama sen gelmiş aylarını belkide yıllarını somut olmayan bir dünyanın içinde harcamışsın belkide bir kaç yaş yaşlanmışsın.
geç olmadan kalan vaktini nefes alarak geçir, seninle birlikte ölmekte olan doğayla yaşa.

milliyetçilik

milliyetçilik haklı bir düşünce olsaydı temsilcileri türk, kürt veya araplar olmazdı.

anın görüntüsü

görsel

doğunun elektriğini komple kesmek

hükümetin doğunun internetini kesmekteki amacı halkı kitap okumaya yönlendirerek kültürlerini artırmak falan sanırım.

dünyayı sevmek için nesnel sebepler

Bir insanın dünyayı sevebilmesi icin herkes tarafından onaylanan ve aynı görülen sebeplerdir. Lakin böyle bir şey olamaz çünkü hiç bir konuda kimse hemfikir değildir.

anın görüntüsü

görsel

müslümanlara yapılabilecek en büyük işkence

Işkenceyi bilmem ama kendi kızlarını becermek en büyük ödüldür onlara.

aklımda hep ben varım

Akılda hep kendini bulma durumudur. Aklımda ve beynimde hep ben varım. Ne düşünmeye çalışırsam kendimde buluyorum kendimi. Aklımın her köşesinde ben varım.

reddetmek vs reddedilmek

Reddetmek ve reddedilmek arasında kalma durumudur. Şayet dünya tarafından reddediliyorsanız; bir hiç, dünyayı siz reddediyorsanız; kendi kuracağınız dünyanın tanrısı olabilirsiniz.

bitmis artik

Bitmiş artık cabalama. Cabaladıkca batma.

reenkarnasyon gerçek olsaydı intihar oranları

reenkarnasyonun gerçek olduğu bir dünyada intihar oranları ne olurdu sorunsalı.
yaşamak, yanlış yapanın yeniden başlayabileceyi eğlenceli bir oyun olurdu. herkesin en az 1 kere intihar ettiği bir dünya.