bugün

https://www.uludagsozluk.com/e/46943410/
--spoiler--
başlıkla alakası yok ama kastedilen şey teröristlerin destek vermesiyse benim umurumda bile değildir.
--spoiler--

Başlıkta tam da kastedilen şey budur; teroristlerin destek vermesidir. Bütün oy veren secmenler teroristtir diye bir şey mi yazıyor, Bütün secmenler terorist olabilir mi?
Asla Tabii ki!

Evet kandildeki teröristler destek verdiler kandilden.

Bakın linki burada:

https://www.trhaber.com/g...rini-kazandi-h631365.html
örn: ben, cehape'ye oy attım.
tabi ki terörist, vatan haini, dıj minnak, bölücü, hain, pkk, fetö, hamas veya ışid ya da hizbullahı talibanı el kaidesi kılı tüyü (pardon lan, bunlar mümin din kardeşti. akp dış işleri bakanı ve başbakanı davutoğlu için bir kaç heyecanlı gençlerdi suriyede masum müslümanların kafasını keserken) neyse böyle bir illet ittifakı taraftarı olup da cehappeye oy atmamak ayıp olurdu değil mi?

hayret lan! küfür etmeden entry girdim.
gel de kendimi sevmeyeyim şimdi...

unutmadan...
burada kalkıp "terörist oylarıyla istanbul'u chp ya da imamoğlu kazandı" diyerek seçmene iftira atan, anayasal haklarını, vatandaşlık haklarıını kullananları suçlu ilan eden zeka ya da ahlak özürlü insanlara küfür etmemek için böyle ironi entry girilmiştir.

olur ya... bu yazılan entry içinde geçen "he ya teröristim" diyerek terör örgütü isimlerini saymamı delil olarak gösterip "bak bu terörist, itiraf ediyor" diyen bazı embesiller çıkacağı için iş bu açıklama girilmiştir.
malumunuz ki bunlarda zeka ve akıl henüz homo erectus seviyesinde olup evrimini tamamlayamadığı için akıl ve zekanın bir arada yaşama kültürüyle oluşmuş sosyal sorumlulukları yanında vatandaşlık-yurttaşlık bilinci oluşmadığı için bu insanlarda ortaya evrensel bir ahlak ile etik değerleri çıkmamıştır.

bunun için bu insanların bana helal sana haram anlayışında "ben yaparsam flört, sen yaparsan orospuluk" ikiyüzlülüğünde bir değer algısı vardır.
bu insanlarda ne doğru-yanlış, ne helal-haram kriteri bulunur. tek kriterleri çıkarları ve kazanımları.

hiç kimse, adı sanı yetkisi makamı mevkisi ne olursa olsun; tc devletinde vatandaş-yurttaş olan bir insanın anayasal hakkı olan oy kullanmaya seçme ve seçilme hakkına (siyasi imtiyaz hakkına) suç isnat edemez.

hiç kimse adı sanı yetkisi makamı mevkisi ne olursa olsun hiç kimse çıkıp anayasada belirlenen kanunlarla tanımlanan seçen ve seçileni suçlu-cezai hükümlü ilan edemez.

hiç kimse adı sanı yetkisi makamı mevkisi ne olursa olsun böyle davrananlar insanların anayasal hakları olan siyasi imtiyaz hakkını (seçme ve seçilme) engelleme içine girer.
bir insan terörist ise buna hüküm-ceza verecek ve bu insanların siyasi imtiyaz hakkını (seçme-seçilme hakkını) elinden alacak kurumlar bellidir ki; zaten bu insanlar oy kullanamaz ve seçilemez.
eğer ysk bir insanın seçme ve seçilme hakkında bir kusur eksiklik yasak görürse bu insan zaten anayasal hakkını kanunların belirdiği çerçevede engeller-izin vermez.

anayasa ve kanunlarda belirlenen seçme ve seçilme hakkına bu ithamlar suçtur ve kimse psikolojik baskı, iftira, karalamayı hiç kimse adı sanı yetkisi makamı mevkisi ne-kim olursa olsun yapamaz.
bunu diyen ysk'nın görevini yapmadığı, adalet bakanı ve iç işleri bakanı başta olmak üzere mülki idare amirlerinin (seçim sürecinde sorumlu yapılar-kişiler) teröristlerden yana olduğunu iddia ediyor demektir.
bu onların sorunu, yasa hukuk neyse yapılır ama bana terörist diyen bu insanların ağzını karışlarım.
bu ithamı yapan ya cahil ya kötü niyetlidir.
tabi lan manyak mısın. akp ye verse hepsi " kürt kardeslerim" ama chp ye verince teörörö.
tabi canm kürtler oyları AKP'ye verseydi milli olacaktı şimdi vermedi terörist mi oldu aktapar *
https://www.uludagsozluk.com/e/46943410/

Biz demiyoruz Meral danış beştaş diyor.

Kaynak: https://www.rudaw.net/tur...dleeast/turkey/3103202458
he amk he.

trt de apo'nun mektubunu da kılışdar okuttuydu !..
üstüne AKPliler birer soda içse iyi gelir.
aktroller aralarında havlaştıkları şeyleri buralarda da havlamasınlar. başlığa bak. yahu istanbul 1 milyon farkla kazanıldı. eğer terörist oylarıyla kazanıldıysa istanbul'da en az 1 milyon terörist imamoğlu'na oy kullanmış demektir ki 1 milyon teröristin oy kullanması bile onların sayesinde seçimin kazanıldığını göstermez. benim öyle bir iddiam yok ama istanbul'da 1 milyon terörist rahatça oy verebiliyorsa siz de bunda suç ortağısınızdır.

başlıkla alakası yok ama kastedilen şey teröristlerin destek vermesiyse benim umurumda bile değildir. yapacağını sanmıyorum da yarın fetöcü çıkıp akp'ye zarar vermek için akp'yi desteklediğini açıklasa da umurumda olmaz. bana ne ulan?

imamoğlu başka partilerin desteğiyle kazanmadı. dem yoktu, ip yoktu, zp yoktu. ittifak yoktu. hiçbirine karşı bir borcu yok. o yüzden sonradan çıkıp kimse zırlamasın. imamoğlu her kesimden gelen seçmen oylarıyla kazandı. katılımın azalmasına rağmen oylarını arttırdığına göre cumhur ittifakı'ndan gelen oylarla da kazandı. ama sorumluğu, oy versin vermesin bütün halka karşıdır. kendisi de zaten bunu söylemiştir. o yüzden sorun bulunmamaktadır.
akputçuların sıçtığı bir başka başlık. olum dünkü yenilgi yetmedi mi fazlasını mı istiyorsunuz ? size göre sizden olmayan herkes vatan haini, fetöcü, terörist falan ilan ediliyor bir şekilde. dün bu sikik anlayışınız yüzünden büyükşehirlerde fark yediniz, urfa ve yozgat iftiralar attığınız refah partisini seçti, nevşehir ve sivas elinizden çıktı elinizde adam gibi büyükşehir kalmadı daha ne zırlıyorsunuz kodumun trolleri he ? hadi babaannenizin belediyesine gidin yavrum yaylanın.
Imamoğlu yasal bir lider olarak yasal bir seçime girdi. Yasal bir propaganda yaptı ve kazandı . Bir falsosu olsa savcılık müdahale ederdi. Teröristler imamoğluna oy vermiş. Iyi de bundan imamoğluna ne.

Teröristler anayasa referandumlarında da hep evet verdiler. O zaman da zorunuza gitti mi?
Ne ağladılar be.
Kaybetmeyi de öğrenin biraz. Ayrıca teröristin aday olmasına niye izin verdiniz?
Biz seçmene terörist falan demiyoruz.

Demediğimizi siz de biliyorsunuz.

Bunu iddia ederken itlik çakallık yapıyorsunuz.

Algıcı kopekler.

Terörist biz imamoğlu'na verdik diyor.

Bunu nasıl açıklıyacaksınız?
--spoiler--
bana oy vermiyor musun? teröristsin..
--spoiler--

Yahu biz oy vermeyene terörist demiyoruz. Terörist ben imamoğlu'na verdim diyor.

Ben bunların yalancısıyım.

Bak burada: https://www.rudaw.net/tur...dleeast/turkey/3103202458
Onunla aldı bununla aldiyi bırakıp niye aldiya bakmak lazım.
Vallahi teröristler biz imamoğlu'na verdik diyorlar.

Bakın bu da onların haber sitesi:

Ne diyor Allahın belaları.

Burada: https://www.rudaw.net/tur...dleeast/turkey/3103202458
Lan bu ülkede referandumlar oldu. Kürtler olmasa hiçbirinden evet oyu çıkmıyordu. Boş konuşmayın amk.
Bana kızmayın bunu ben demiyorum. Bakın bakalım terörist partinin (dem) ibb Adayı ne dedi, seçimden hemen sonra.

"imamoğlu bu oylar benimdir demesin sakın, aldığı oylar onun değil. Bizim seçmenlerimiz oraya oy verdi neden? Çünkü AKP'yi cezalandırmak istedi."

Meral danış beştaş.

Bunu ben demiyorum terörist partinin Adayı diyor. Sakın (DEM) masum bir partidir demeyin.

Ahanda Kaynak link:
https://www.google.com/am...aciklama-imamogluna-mesaj
Ulan daha 2 gün önce madem onlar terörist diyarbakırda o teröristlere
"istanbuldaki akrabalarınıza telefon edin" deyip kurum için oy kovalayan kimdi?

Allahtan korkun ulan.
Sakin ol yandaş trol, oy verenlere terörist diyemezsin. Eğer terör ile iltisakları varsa herhangi bir seçmenin devlet gerekeni yapar...
Terörist oyları olmasaydı da kazanıyormuş bir de bu açıdan bakmak lazım. Bolu ve afyon belediye başkanını örnek alması lazım.
Neden bedava vatandaşlık verdikleriniz sizi yüz üstümü bıraktı ?

Bu şarkımız da zamanında HDP'nin kucağında iktidara gelen şimdi ise terörist oyları ile geldiler diyip, sığınmacıya Haziran seçiminden önce vatandaşlık veren ve o zaman ekmeğini yiyip şimdi avucunu yalayanlara gelsin.
Müzeyyen Senardan geliyor....
Fincanı taştan oyarlar balam oyarlar, içine bade koyarlar... Demiş büyük sanatçımız keyifli dinlemeler.

https://youtu.be/yGqqdymeu-A?si=GaFDTNyC9ifbTJK1
görsel

Bu fotoğrafa bakıp dili kıçına kaçanların martavalları. Gacırt diye geçirdi mi Eko, sen ondan haber ver! Pkk dün de bugün de yarın da terörist; Hadep de Hdp de Dem de aynı fokun lacivertidir. Bunu ben hep söyledim ve söylerim. Peki bu Fotoğrafa, Apo köpeğine "sayın" a , Pkk Habur karşılamalarına neden sesiniz çıkmadı? Eko tatile gidip selde burada değildi belki; ama sizin vicdanınız dönmemek üzere tatile mi gitmişti? iptirip gidin, ötede ağlayın!
Yine aynı terane. E hani bu hükümet terörün belini kırmıştı? Her türlü demagoji yine diz boyu.
Feridun Düzağaç'ın şarkısında söylediği gibi: Bu matematik bizi kandırıyor. 2014, 2018 ve 2023'te cumhurbaşkanı seçilene "2 kere seçildi" diyen de 2019'da 2 kere kanırta kanırta seçilip, şimdi seçilene de "2 kere seçildi" diyen aynı matematik. Sonuç yanlış olsa da bir gerçek var: Ajda Pekkan'ın şarkısındaki gibi, 5 yıl daha birileri için "uykusuz her gece"...
CHP Dem'leniyor! Terörü kınamayan Özgür Özel'e PKK medyasından övgü: Kandil'in takdirini kazandı!

https://www.trhaber.com/g...rini-kazandi-h631365.html