bugün

Öncelikle eski sevgilidir. birlikte olduğunuz süre boyunca göstermediği şirret yüzünü, planladığı ayrılığı gerçekleştirdikten sonra ortaya çıkartan iblisin ta kendisidir.
(bkz: 69 yaparken yanlışlıkla 96 yapan çift)
ikili ilişkilerin gerçek yüzü; ayrılık esnasında ortaya çıkar tezine örnek olabilir.
terkedilmesi hayırlı olmuş sevgilidir, zira ilişkinin sonraki safhalarında da çirkefleşmeye meyilli sevgilidir. Ancak ki ayrıldıktan sonra çirkefleşmiyor ve mağrur duruşunu koruyorsa, terkedene pişmanlık hissini yaşatabilir. ( Bu önermeler facebook'da durum beğenme ilişkileri için değil, gerçek aşk ve sevgi ilişkileri için geçerlidir. )
BiR DE HEM TERKEDiP HEM ÇiRKEFLEŞEN KiŞi VAR Ki AMAN YAREPPi.

ÜZDÜĞÜ YETMEZMiŞ GiBi,BiDE SÖZLERiYLE ÜZER.

BiRDE BURDAN YAKIN. BETERiN BETERi VAR .
elinden oyuncağı alınan, onu geri alma pahasına son çırpınışlarını gösteren sevgilidir.
pratikte başarısız ama teoride sağlam küfürler eden sevgilidir.
evlendikten sonra çirkefleşen sevgiliden daha hayırlı sevgilidir.
bir de hem terk edip hem çirkefleşeni var ki, hiç katlanılmıyor.
muhatap bile olmamak gerekir seviyesizle.
sevginin bir gönül işi olduğunu o anda hatırlayamayan elemandır.
gurur yapmıştır.
terkettikten sonra "sevgili" modundan çıktığı içindir.
kuyruk acısı olan sevgidir. acıdan dolayı böyle davranmaktadır.
sevgililer arasında para mevzusu mu olur, bugün sana yarın bana diyerek, 'zorla' verdiği '100' tl yi, ayrılırken; 'bu aralar çok sıkışığım maaş aldığında 100 tl verirsen..' şeklinde isteyen sevgilidir. sonrasında da ben para mevzusu yapacak adam mıyım diyebilecek kadar iğrençleşmiştir.
blöf yapıp ayrılıkla tehdit ederek elinde tutacağını sanıp, blöfünü gören partnerine diş bilemesi durumudur.
olur öyle, ona kıçını dönüp yaşamana devam etmek en güzelidir.
benim o. etken-edilgen çatı sıkıntısı olmuş bir de. ama onlardan biri yine de benim.
beraberken niye melek yüzlü görünmeye çalışmıştırki, belki kızdan faydalanmak için; cinsel, gezip hava atmak türünden falan menfaatler. isteyenin gitmesi serbest olmalıdır ve bu kadar kin yapmamalıdır ayrıldığı için, çirkefleşmeye gerek yok yani...