bugün

Efenim yeni bir kanun ile beraber dershanelerin yerini bunlar alacakmis. Hatta ilk başvuru gelmiş balıkesir'den. Ilk ve orta öğrenimde eğitim bile verebilcekmis bu özel kurumlar.
Gidip gitmemekte çelişki yaşadığım lise. Lise 3'üm. Yazılirsam seneye yazılıcam. Okuldaki egitim cok yetersiz. Ama tayyo ilerde bir engel koyar mi kuskuluyum.
Parası olmayan için bile uygun cazip avantajlar uyguluyolar efenim. iyidir iyi.
temel düzeyde eğitim veren lise modeli.
https://www.youtube.com/watch?v=hBtCqrRVJ-4&;
bu şarkıyla okumanız tavsiyedir.

bildiğiniz üzere hükümet bu sene dershanelerin temel liseye çevrilmesine karar verdi. sürpriz olmayan bir şekilde müfettişler tüm devlet liselerini şimdiden gezmekte, 1 hafta boyunca izlenimlerde bulunup son 2 senenin ayrıntılı kayıtlarını okul müdürlerinden istemektedir.

birçok insan çocuklarını önümüzdeki eğitim öğretim yılı için temel liselere kayıt ettirdi. haliyle okulların seneye 12. sınıf için eğiteceği öğrenci sayısı ciddi bir biçimde azalmış durumda. özellikle iyi anadolu liselerimizdeki öğrenciler, ciddi bir şekilde temel liselere kayıt oldular.

halkımızın bug bulma konusunda yeteneği bu sene içinde de ortaya çıktı. çoğu öğrenci müfettişlerin kontrolü abartması ile devamsızlık sorunundan dolayı açık liselere kayıt yaptırdı bu sene. katsayılarda kaldırıldı zaten at yarışından öte bir şey oldu. haliyle okullarda kontenjan açığı oluştu. hem de ciddi bir açık. yaklaşık her okul son sınıf öğrencilerinin 5 te 2 'sini açık liselere uğurladı.

sonra biricik meb öğrencilere istediği okullara geçebilme hakkı tanıdı bir süreliğine. düz liselerden birçok insan bu iyi liselere yerleştiler. devlet baba sıçtı sıvadı kısaca. okulları iyileştirip kol kanat gereceğine sikib bıraktı öğrencileri. sırf baştaki mahluk imam hatip, imam hatip diye tutturduğu için.

karşıt görüşlü müdürler, müdür yardımcıları görevlerinden alındı hep. badem bıyıklı müdürler sarmaladı okullarımızı. bir umut ışığı vardı içimde gelecek nesil güzel okuyacak. müzik, sanat, edebiyat, spor alanında etkinlikler düzenleyen bireyler olacak diye. okulların spor salonları, duşları olacak diye. fizik labları, kimya labları hocalar götlerini kaldıramıyor diye depo olarak kullanılmayacak diye. umutlanmıştım baya. temel lise denilen sikko mekanda, öğrencilere köpek gibi ösym denilen kurumun hazırladığı soruların nasıl çözüleceği öğretilecek. iş hanından bozma yapılarda, havasız ve oksijensiz olarak ,7 kişilik 2 metrekarelik kutularda güya ilim irfan öğrenecekler.

avrupa insanı ne yapalım da ders saatlerini azaltıp en verimli şekilde insanlara ders öğretelim işinin derdinde iken bizimkiler temel liselerde öğrencilere günlük 7-8 saat bilfiil ders çalıştıracaklar. ha dediniz okullarda farklı mıydı kardeş? değil amk haklısın. ama artık kötünün iyisine şükreder olduk.

aferin amk böyle devam edin tamam mı? test çözsün bizim öğrencilerimiz. aman ha müzik yapmasınlar, kuran okusunlar kuran. kuran iyidir, sadece sabahlara kadar kuran okusunlar gençler. fizik, kimya, biyoloji kaka. pratik eğitim çöp ülkede. test çözsünler arkadaşım ne olacak!

çocuklar labı kurcalarsınız bozarsınız demirbaş bir sürü iş açmayın başıma. yarrak kafalılar alın bu soru bankası. bu da kalem, bu da uç götünüze sokarsınız. ispat neymiş amına koyayım yaa, ezberliceniz formülü yerine koy çıkar. halen mi konuşuyorsunuz, terbiyesizler sizi. gidin az ezber yapın, sınavda ters bir pozisyonda yakalarsak bir delik daha açarız haa, ona göre!
Hepsi yalan oldu...
ankara'da 10-12 bin arasindadir fiyatlar. ozel okuldur bi nevi. ha devlet okulu ha temel lise okuyan her yerde okur.
Öğretim de izledikleri yol gerçekten çok kalitelidir. Çoğunluğunun amacı; müzik, beden, resim gibi derslerin yerine seçtiği alana dair (mf ,tm ,ts)nin dersler görmektedirler . Öğretmenleri dershane öğretmenleri ile devletteki öğretmenlerin ortasında bir yerdedir. Fen liselerinden sonra en çok başarı sağlayan okullardandır ancak öğrencinin okuma amacı olmadıktan isterseler en iyi özel okullarda okutsunlar fayda etmez kısaca potansiyeli olan öğrenci her yerde başarı sağlar.
Baba parası yiyen ve sanki kendi kazanıyorMuş gibi bir de bununla övünen dünyanın kendilerinin etrafında döndüğünü sanan bebelerin gittiği yer.
Sırf ders için gidenler bile cahil olarak dönüyor.
Ben hayatımda bu kadar amaçsız bu kadar rezil rüsva bir yapılanma daha görmedim. Dersaneleri temel lise diye yutturdular bize.
Lise 3'teyken bir temel lise öğrencisiydim. Ne bahçe vardı ne beden eğitimi için gerekli olan alan ne de diğer dersler için uygun şartlar.
Puan kasmak için geçmiştim ben de zaten ama pişman oldum.
Tenefüs zili çalıyor ama gidebileceğin, çıkabileceğin bir yer yok. Aşırı saçmaydı