bugün

bursa nilüfer şubesi içler acısı durumda olan elektrik dağıtım kurumu. şöyle ki..

gecikmiş fatura ya da abonelik vs. işlemleri için oraya gitmeniz gerekir. hiç bilmediğiniz bir yeri de bulmak zordur. durak muhallebicisinin arkasındaki yol takip edilerek görüp görebileceğiniz en köhne yerlerden birini görürsünüz. tedaş binası da buradadır.

iki binadan oluşur, binanın biri eski bir kamyon kasasıdır. evet,yanlış duymadınız kamyon kasası; konteynır. bu konteynırın üstüne iki pencere açılarak burası vezne haline getirilmiştir. hemen karşısında ise dışı yarım yamalak sıvalı bir gecekondu vardır. bu iki katlı gecekonduda ise abonelik işlemleri vs. yapılır. hizmet sıfırdır her şekilde...
bir elekriği üzerinize almak için, sizi 50 ytl ödemek zorunda bırakan kurum..
para vermek için bile kuyruğa girmemize sebep, hadi devleti soaylım kurumlarından.
(bkz: ne kadar yardım severiz değil mi)
elektrik kesildiginde bilgi almak icin aradiginizda ustune firca atan kurum. *
"kaçak elektrikle ısınan suyla abdest olmaz, gusul hiç olmaz, cenaze asla yıkanmaz" şeklinde afişler astırmış kurumdur.

açılımı türkiye elektrik dağıtım aş olmasına rağmen bu afişle elektrik işlerine din işlerini karıştırmıştır.
online borç sorgulama ve fatura ödeme sayfasında birkaç aydır ankara'nın yer almadığı elektrik kurumu. sahiden enteresan... http://www.tedas.gov.tr/164,Fatura_Sorgulama.html
bölge bölge özelleştirilmeye devam eden kurumdur. özelleştiğinde her şey daha iyi olacak sanılır ama maalesef hiçte öyle değildir.

(bkz: beterin beteri vardır)
(bkz: aydem)
konyadaki türevi medaş olan, sadece nakit ve garanti bankası kredi kartı ile (başka kredi kartı veya garanti parakart ile bile tahsilat yapmıyorlar)tahsilat yapan kurum
hayatta parasını sende koymayan(kaçakçılar hariç)ikinci fatura gelmeden anında elektriğini kesen gaddar örgütlene.
eğer babanız tedaşta çalışıyorsa elektiğin kesildiği an ev telefonu çalmaya başlar. kimi zaman da telefonun fişinin çekilmesiyle son bulur.
eğer babanız tedaşta çalışıyorsa elektriğin kesildiği an ev telefonu çalmaya başlar.

kimi zaman da telefonun fişinin çekilmesiyle son bulur.
özelleştikten sonra yeni adı uedaş olan anonim şirketidir.
görsel
tedaşın son ve en güçlü kozu: din.
şuan uedaş'ta çalışıyorum vede kaya orsoglu adında bir manyak var ki herkesin bu yazdığı isyanları bu psikopata götürseniz yalan ve dolanla herkesi gönderir her şeyi herkesin her sorunu çözülecek der ama arkasından gelen müşterinin anasına küfür eder. Bu adam birde müdür olmuş hangi salak yaptıysa oda ayrı bir konu mühendisliği siyasetçilere vede genel müdürlere yalakalık ve yavşaklık yapmak olduğunu zanneden vede mühendislik hakkında en ufak bir şey bilmeyen 26 senedir müdürlük yapmış birisiyim diyen bir dengesiz ruh hastası olmasını geçtim biraz mühendislik bilse tamam diyeceğim ama sadece siyası yalaka. Bu tür insanlar olduğu sürece ne bizim elektrik sorunumuz nede bizim hayat kalitemiz yükselir.
ankarada günlük tüketilen şehir elektiriğinin %15'ini yakan ve elektrik faturası ödemeyen kurumdur.
tetaş
bedaş
tek
teiaş olarak hepsi aynı binada toplanmıştır.
21. yüzyılda hala işçi ölümlerine sebebiyet veren birçok kurumdan biridir. bir çok devlet kurumu gibi taşeronlaşmıştır. geçen haziranda adana'da sebepsiz yere işten çıkarılan bir grup işçi valilik binasının karşısındaki binadan pankart açmıştı. sonuç tabi ki değişmez: polis müdahalesi en orantısızından!
bugün bayrampaşa da tuna lisesinin yanındaki tedaş binasında memurlar tarafından sigara yasağının iplenmediğini üzülerek gözlemlemiş bulundum. ellerindeki sigaralarla pis pis sırıtarak o koltuklarında oturmaları beni epey bir rahatsız etti.

bina bile sigara kokuyordu ki bayrampaşa tedaş ta bu yasağın ne kadar iplenmediğini siz düşünün artık.
Yıl olmuş 2014 hala kesiliyor bide lol de dereceli oynarken gitti oyunun başı daha banlandik kesin tedaş şerefsizi 10 yil once daha az kesiliyordu lan.
Kürtlerin önünden geçmediği kurum.
görsel
Kaçak elektriklerin parasını isteyen kurum. Evet.
görsel
aldiklari paranin herkurusu haram yatcak yerleri yok. bi yerde gunde en az 10 kere elektrik kesilirmi aq
Pavyona kafayı takmış kurumdur. Biri şunu pavyona götürsün.