"bu kadar hizmet yaramıyormuş" diyerek çok güvendiği millete laf söyleyen tayyip'in çöküşünü başlatan şehir olmuştur antalya. Buradaki uyanış tüm türkiyeye yayılırsa 3 yıl sonraki seçimlerdeki tayyip'in yorumu "bu ülkeye hizmet yaramıyormuş, daha da gelmem bu ülkeye" olacaktır ve halkın "türbanını da al git" mesajını iyi algılayıp ülkeyi terk edebilecektir.
koca genel seçimleri "akp'ye cahiller oy verdi" şeklinde açıklayan bir zihniyetin tayyip'i millete laf söyledi diye eleştirisini de yaptığı süper uçuk hayal. ha sonuçlar da antalya'nın kendi tercihidir tabi. doğruydu-yanlıştı orası ayrı, saygıyla karşılanır, geçilir.
tayyibimin asabını geren olay. taraftarları ve kendisi "demokrasi" diye çığırırken, antalya'ya dönüp, niye bize oy vermediniz diye sorma hakkını kendinde görerek bi kere daha demokratik hakka tecavüz etti. ben oy veriyorum, başbakan çıkıp "bana niye oy vermediniz namkörler o kadar hizmet ettik" diyor. tabi ki hizmet ediceksin, amacın o zaten. ama demekki seni seçmedim, hak benim, oy benim, canımın istediği kimse ona verdim. e rezil sana mı soracaktım? nerden bulmuş bu hakkı kendinde hayret doğrusu...

çok açık bi facia var burda. üstü kapalı tehdit var, şimdi hizmet alamayacaksınız, önünü engelleyeceğiz diyor ve öbür seçimlerde akp ye oy vermek durumunda bıraktırılıyor insanlar. adalet bakanı bunu söyledi, melih gökçek bunu söyledi, en sonunda tayyip aba altından sopa gösterdi.

noldu lan hani cok demokratiktiniz? öpim de geçsin.
her partinin kazanma kadar kaybetme lüksü olduğunu bilmesi gerekir. benim antalya'da asıl dikkatimi çeken dtpnin aldığı oy miktarı. chp'nin ya da akp'nin kazanması işin aslına bakarsanız umurumda bile değil. ama bir terörist partisinin bu kadar oy alması beni kahretti.
akp nin turistik bölgelerde kırmızı hat uygulaması yapmaya calışırken chp hattı oluşturmasıdır.
(bkz: 29 mart seçimleri akp için sonun başlangıcıdır)
antalya'da oturan birisi olarak akp nin antalya'da kaybetmesinin tek ama tek sebebi şehrin can damarı olan yollara ve şehrin tam ortasına dinamit gibi kondurduğu tramway hattıdır. tramway o kadar yanlış bir güzerhagta seyretmektedirki, ana yollar ve bunlara çıkan tüm ara yollarda neredeyse trafik feç olmuş, insanlar kum ve moloz yığınlarında yürümek zorunda bırakılmış, yol çalışmaları yüzünden esnaf kan ağlamaya başlamıştır. akp nin antalya'yı kaybetmesinin tek ama tek sebebi budur.
solda birleşmeden kaynaklanmaktadir. nitekim akp geçen seçimle ayni oyu almiştir. Dp %25'ini borc olarak chpye transver etmiştir.
(bkz: antalya/#4831720)

(bkz: menderes türel/@paleface)
akp' nin sağlam adaylar çıkaramaması ve düne kadar mevcut belediye başkanlarıyla doğru düzgün bir hizmet veremediklerinin sonucu olmuştur. istisna haricinde halk böyle devam ederse yüzde47 değil ama yine önde olarak rte' yi 2011' de başbakan olarak göreceğizdir.
(bkz: genel seçim)
(bkz: yerel seçim)
(bkz: ergenekon un yeniden antalya dan dirilmesi). malum faşist rektör ordan belediye başkanı seçildi, onu kim aday yaptı oraya, ona üniversiteler arası kurul başkanı iken kim açıklamalarını yazıp eline erdigi bugün daha net, üniversitelerin chp nin arka bahcesi oldugu gerçeginin canlı delili.