bugün

Oldukça eksik ve Kısıtlı bir itiraftır.
Bu gerçek mi yahu. inanamadım. Ne cahil adamsınız. Tayyip Erdoğan özür diler mi. Vardır bir bildiği kesin.
görsel
kandırıldık ve aldatıldık demesi gibidir.
Bence kılışdarın suçu istifa etsin.
Bir tek istanbula mı?
yahu yeter be artik. 16 yasindaki ergen gibi her boku yiyip ozur dileyen, itiraf eden, bir daha olmayacak affedin diyen bir cumhurbaskani mi olur? bu kadar yanilacaksan, bu kadar kandirilacaksan, bu kadar hata yapacaksan ne bok yemeye basbakan, cumhurbaskani oluyorsun? bu kadar hata hakki varsa bu pozisyonlarin cek git, ben yapayim cumhurbaskanligini basbakanligini o zaman. ayip ya. su dunyada az adalet varsa, yediginiz, ictiginiz, zehirlediginiz, yok ettiginiz her seyin bedeli sizden cikar umarim.
bildiğimiz "suç itirafı"dır; hata yaptık demiyor, "ihanet" ettik diyor, yani bilinçli bir eylem.

alkışlayan ezikler ise kendisini "mecazi anlamda söylemiştir", "pişman olmuştur" ve "o bizim herşeyimiz" diye aklayacaktır.
ancak hadise başlıbaşına arabesktir: tıpkı karısını aldatan kocanın bir sebepten dolayı "ihanet ettim" diye itirafta bulunduktan sonra daha da yüceldiğini düşünmesi gibi. elbette tüm mevcudiyeti kocasına endeksli kadının ruh hali de "etmiş bir hata ama kocamdır, çocuklarımın babası" seviyesinde olacaktır.

peki kadının bir hata yapma ya da ihanet etme hakkı var mı? öldürülme, hapse atılma, dayak yeme, dışlanma vs. korkusu olmadan. yok elbette.
Vicdan duygusu, o denli sıkıştırır ve bunaltır ki bünyeyi, itiraf etmekten başka bir yol bırakmaz insana dedirtir.

Zamanın ve evrenin, her olumsuzluğu, gün yüzüne çıkarma gibi bir adeti vardır.

iyiki de vardır!
yavaş dön reis ümmet yetişemiyor.
dev bi gerçeği içinde barındırsa da kesinlikle samimiyetine inanmadığım itiraftır. tayyip erdoğan önümüzdeki süreçte çok daha demokratik görünümlü bir lider profiline bürünecek çünkü kemik oyunun yanında 50+1 alabilmek için seküler/liberal ya da ona daha önce oy vermemiş kesimin de gözüne girmek zorunda. kesinlikle böyle düşündüğü ve günah çıkartmak amaçlı yapıldığını düşünmüyorum bu açıklamanın.

tıraşşşşş. sen ve gediklin topbaş istanbul'u dev bir beton yığınına dönüştürdünüz.
https://tr.sputniknews.co...istanbul-sehir-stk-zirve/

kalkıp istanbulu biz yönetiriz diyor.

ne diyor lan bu değişik.
tayyibin chp seçmemine söylediği çarpıcı oturtan sözlerdir.
Rezalettir.
Yap yap itiraf et.
Yap yap özür dile.
Oohh! Ne güzel istanbul bee!!
sadece istanbula değil şu 18 yılda komple türkiye cumhuriyetine vatana ihanet ettiler.
bir tayyip erdoğan sözü.

şimdi katarlıların arsa topladığı alanda milyarlarca dolar harcayıp kanal istanbul adında bir proje ile ihanete devam etmek istiyor.
doğru bir sözdür. o yüzden istanbullu, belediye seçimlerini akepe'den alıp millet ittifakına vermiştir. ama ihanet eden kişiler belediye kararlarına baskı yaparak ihanet etmeye devam ediyorlar.
Uzun adamın sıradan beyanlarından biridir. Sadece istanbul'a değil, tüm ülkeye ihanet etmiştir. istanbul'u ağaçsızlaştıranlar, yandaş müteahhitlere şehri peşkeş çekip güzelim şehri mahvedenler de hep bunlardı.. Kanal istanbul denen dandik projeyle, bu ihanet hız kesmeden devam etmektedir...