bugün

delinin tekinin kuyuya attığı bir taştan fazlası değildir. şu hae bak bin tane entry girilmiş.

ya varya bal akıyor şu memleketten. ayrışmaya bu kadar meraklı bir millet olmamıza rağmen halen hiçbir bok olmadı.
ülke başbakan'a tayyip diyelerin değildir. ülke kemal paşa'yı sevmeyenlerin de değildir. sarkık bıyıklıların da değildir.
ülke herkesindir. amına koyim herkes "burası onun diyil tağam maa" demiş ama bir allahın kulu da dememiş ki "hepimizin" diye!
ATATÜRKÜ sevmeyip onun kurduğu ülkede yaşayıp kemiklerini sızlatanlar varken gayet haklı bir şekilde yapılan eylemdir. Hem bu ülke kimsenin bsbadının malı değil ülkesinde nr demek merak ediyorum.
bu önermeler şunu gösteriyorki; akp bazı yazarlara maaş bağlamış kanımca. özelliklede bu arkadaşın maaşı dolgundur. yürü be koçum kim tutar seni.
hepimiz aynı olsaydık ne farkı kalırdı. kimse kimseyi sevmek zorunda değil bu ülkede recep erdoğanın değil. recep erdoğan güzel işler yapmıştır kötüleri de vardır fakat halka açıklanamayacak unsurların olduğunu da bilmeliyiz. Atatürk ün başlıca hedefleri yolunda ilerlemektedir. bilimsel açıdan ve çağdaş medeniyetlere yükselmekteyiz. din konusunda insanların saptırılmış dürtülerine ne rte ne biz engel olabiliriz. din kapalılık ya da açıklık değildir. yaptığın davranış içinde ki güzelliktir.bu yüzden rte nin dini konularda yaptığı şeyler yanlıştır. fakat herkesin özgürlüğüne saygı göstermemiz gerekir.toplum olarak objektif bakmayı öğrendiğimiz zaman birbirimize olan güvenimiz, partiler arası dayanışma, zıtlıklar içinde yaşanılabilir bir toplum kuracağımıza eminim. ve bu yolda birçok görüşü barındırmak sevindiricidir. farklar olmasaydı kendimizi geliştiremezdik. bu yüzden rte yi sevip sevmemeyi kimse sorgulayamaz ve bununla ilgili bir çıkarımda bulunamayız.
bunu diyem adamın demokrasiden bi bok anlamadığı kesin. ya arkadaş atatürk'ü sevmiyorsun mesela ülkeyi kuran o değil mi? yalakalık yapacam diye salak olmanın lüzumu var mı?
Aynı zamanda tayyip'in ülkesinde sıçtığımız gerçeğini de düşündüğümüzde yanlış bir önermedir.
Ülkenin adı tayyip cumhuriyeti değil Türkiye cumhuriyeti bu 1.
Bileğimin hakkıyla kazanıyorsam ekmeğimi istediğim yerde yerim bu 2.
Benim yüzüme karşıda bu sözü söyleyen adamı evire çevire pafilerim bu da 3.

Edit : fazladan harf israfı.
(bkz: tayyip erdoğan ın ülkesi)
Burası onun ülkesi değil.
ülke türk milletinin. ayrıca ekmeğin sevgi veya nefretle bir alakası olduğunu düşünmüyorum. ekmek yemek tamamen açlıkla alakalıdır. bu da çok düz oldu be.
atatürke küfredip,onun ve askerlerinin kazandığı topraklarda yaşamaktan daha kötü bir durum değildir.* * * * *
koskoca Türkiye'yi bile tapulu malınız sanıcak kadar embesilseniz alın tapusunu götünüze sokun.
Atatürk ü sevmeyip ülkesinin içine etmekten daha onurlu bir durum.
ülke de, ekmek de benimdir. o bahsedılen kişinin ülkesi isviçre'dir , paracıkları oradadır. isviçre'de ekmek yiyelim telaşımız da zaten yoktur.
ülke benim, paşa gönlüm benim. istediğimi sever istediğimi sevmem. burası türkiye vatandaşı olan insanların ülkesidir.
aidiyet kavramında kargaşa yaşamakla kazanılan düşüncedir. aç tavuk kendini buğday ambarında sanırmış da, ambarın kendine ait olduğunu nasıl sanır? onu işte bilemedim ben.
pardon da tayyip in ülkesi mi var da ekmek yiyorlar ülkesinde ? Ülke milletindir. Tek bir kisinin değildir. Mehmetçiklerimiz, ülkeyi tayyip için degil biz
im için, millet için korudu.

Tayyip in ülkesi diye başlık açan arkadaşı tebrik ediyorum.

Ülke milletindir ve millet yönetir. Demokrasi olduğu sürece, yönetici tek başına hiçbirşey yapamaz.

Edit: tayyip karşıtı değilim ama başlık açarken kelimelerinize dikkat edin.
bu ülke ne zaman tayyibin oldu diye soruyor insan. bu ülkede her karış türk milletinindir.
aslında tam tersi durumdur tayyip'in kendinden olmayanı sevmeme durumuna rağmen onların ödediği vergilenrden ekmek * yeme durumudur.*
bu ülke tayyipin yada şunun bunun değil santimetresine kadar türk milleti'nindir.
yanlış bir cümledir.

Öncelikle tayyibin ülkesi değildir burası. Ayrıca tayyip bizim ekmeğimizi yiyor, her geçen gün yaptığı zamlarla ve aldığı gemiciklerle. adamın tuvalet kağıdını bile devlet karşılıyor yani biz.
Tayyıbın degıl ataturkun ulkesınden ekmek yıyorum ben seklınde cevap verılıp lafı soyleyen kısının musaıt bıyerlerıne sokabılecegınız soylemsı.
Tabi zaten kanını döküp bu ülkeyi kurtaran da o ve yalakalarıydı zaten; ama bu milletin büyük bir çoğunluğunu bu zihniyetteki insanlar oluşturmasa zaten o adam da başta olmazdı. Yazık!!!
Allah mı ulan o tayip, iyice firavun oldunuz ekmeği de siz veriyonuz suyuda.
tayyip erdoğan'ın bir ülesi olmadığı için özne'ye göt, yazdığına bok deyip geçmek yeterlidir. ama tabii ki yine "evet efendim" diye başlamış yazarın sinilere dokunan bir tarafı vardır. bu ülke kimsenin malı değildir.

(bkz: biri bu yazarı sustursun)