bugün

entry'ler (592)

türk kızındaki özgüvenin kaynağı

sırf birinin elini tutayım,
sırf birisi yanımda boy göstersin,
sırf birini öpeyim,

derdine düşmüş, hayatının en güzel zamanlarını (en güzel zaman yaşanılan andır) sadece karşı cins olduğu için onunla paylaşan adam gibi adamlar sayesinde kızlarımız da elimi sallasam ellisi havasına giriyor.(ki bence gayet de haklılar)

sevgiliden ayrıldıktan sonraki ilk gün

bir söz vardır bununla ilgili, leyla ile mecnun izleyenler bilir. ''bir iken iki oluyorsun onunla birlikte, o gidince tek kalman gerekir ya, kalmıyorsun işte yarım kalıyorsun.''

çok severken, terk edilen tarafsanız; ilk günlerde hep aynı soruyu sorarsınız kendinize = neden?

bu soru kemirir sizi, yarım kalmışken hiç' e dönersiniz.
iki seçenek vardır önünüzde ama siz hep size acı verecek seçeneği seçersiniz, çünkü bir kere yıkmıştır sizi, egonuzu, kendine güveninizi.

sonra kendi kendinize düşünürsünüz. ulan ben neden o gidince yarım kaldım? hiçbir zaman tam olamadım mı? işte burada gizlidir cevap. sizden yarımınızı başka bir değişle sol yanınızı alıp gitmiştir giden. eğer eksik kaldığınız şeyleri onunla doldurduysanız bugüne kadar, hayatınızın sonuna kadar eksik kalma duygusu hissedersiniz. ah şu kalp, o kadar aptal ki. önce kendini sevmeli insan, kalbine söz geçirmeli. ama olmuyor dostlar, hayat kuruyor bir zindan ve içine atıyor sizi.

sevmeyin demeyeceğim, çünkü çok güzel seviyor insan sevince.

ama biraz da kendinizi sevin, hiç etmeyin hayatınızı bir hiç uğruna.

ne demiş cemal süreyya '' üzülme değmez lafını duymaktan çok sıkıldım, değmeyenlere zaten üzülmem; üzüldüğüm şey, değmeyenlere yüreğimin değmiş olması.''

uludağ sözlük aşık atışması

saat sekiz erken olur,
bimden aldığın kondom sanma seni korur.

brokoli yiyen erkek

şırdan yiyen erkek tarafından eleştirilir.

bekledim, son damla kan akana kadar gönlümden,
inan daha beterdi ölümden,
gelecektin, söz vermiştim,
en azından ben olmadım sözünden dönen.

sabah kalkınca gördüğünüz ilk şey

ıslak bir burun. evet, yaramaz kedim her sabah çalar saat misali kafama çıkıyor. ve beni dünyanın en tatlı manzarası ile uyandırıyor.

sizin aldıgınız asgari ucret benim kedi mamam

(bkz: mal beyanı)

makine mühendisliği

üniversite zamanı herkes ağır taştaş geçer sizinle,
mezun olunca kral olursunuz.
o size kıçıyla gülen işletme öğrencileri abi çeker size,
sabredin gençler sonu güzel bitiyor.

(bkz: yaşandı onaylandı)

uzun süreli ilişkisi biten erkek

yaklaşık 35 gün önce ben de bu kervana katıldım.

o günden beri ağzımdan çıkan her kelime boğazımda düğüm oluyor, çözemiyorum. ayrılığın da bir adabı vardır denir ya, işte o adabı görememek ilişkinin bitmesinden daha üzücü bir durum. ayrılmadan 6 gün önceydi son görüşmemiz, hiç beklemediğim kadar sıcak, hiç beklemediğim kadar iyiydi bana karşı. Eve nasıl döndüğümü hatırlamıyorum, yolda ev arkadaşımla karşılaştım ve bana ''ne oldu aq havada uçuyorsun'' dedi. Öyleydi amına koyayım, 6 yıllık sevgilimin bana her zamanki gibi sıcak davranması bu sefer farklı gelmişti. Mutluluktan sağı solu tekmeleyesim falan vardı, inanın o anki mutluluğumu hiçbir cümle anlatamaz. Son sarılmamızın ardından(bunun son sarılmamız olduğunu bilmiyordum, bilsem kollarım kopana kadar bırakmazdım.) , bir sonraki gün buluşmak istediğimi belirttim. işi olduğunu söyledi, bunu takip eden 5 gün boyunca da türlü türlü yalanlarla görüşmeyi erteledi. Hatalarımız vardı, eksiklerimiz oldu, çok kavga etmiştik, ama ben bunları telafi edeceğime hiç bu kadar emin olmamıştım, kendimi ona vermeye çok hazırdım. Bana; sensiz yaşayamam diyen 'o' kendisini son iki aydır ayrılığa hazırladığını( ve beni sik gibi ortada bıraktığını) artık mutlu olamayacağımızı söyledi. Ve gitti. 6 yıllık bir ilişkiyi telefonda bitirdi, telefonda derken mesajla bitirdi. aradım aradım açmadı. yüzü yoktu belki, orasını hiçbir zaman anlayabileceğimi sanmıyorum. bana 6 gün önce neden bu kadar sıcak davrandığı hakkında da, sanırım iyi bir veda istedi, ama benim bunun veda olduğundan haberim yoktu. Çok acı, inanın çok acı. içime işledi, ama öyle böyle değil geldi kuruldu, onu kalbime çok ince bir işçilik ile işledim, ama o bıçakla söktü aldı kendisini ordan, kullanılmaz hale getirdi belki. ikimiz de kedileri çok severdik, kendime bile zar zor bakan ben, yavru kedi sahiplendim sırf o gelsin de sevsin diye, şimdi her gece yanımda uyuyor o kedi. o' nun yattığı tarafa artık ondan hatıra kalan(her ne kadar görme fırsatı olmasa bile) kedim yatıyor artık.

uzun süreli ilişkisi biten erkek, ne yapar ne eder bilmem ama.

ben, kaybettim inancımı. öyle oh be özgürüm havalarına falan da girmedim, giremem öyle bir adam olamam. o ve o' nun gibiler kadar kötü olamam ben. sevmenin, sevilmenin, saygının, ayrılığın bir adabı var.

sevecekseniz, adam gibi sevin,
gidecekseniz, adam gibi gidin.

aksini yapan insanlar için söyleyebileceğim tek söz,

sizin ben insanlığınızı sikiyim.

sevgilisinin bindiği taksinin plakasını alan erkek

aşık olsa, taksiye tek bindirmezdi. plakayı da götüne soksun artık.

bizler hdp bizler meclise

ingilizceden çevrilmiş olması muhtemel slogan.

bizler hdp bizler meclise ne amk. kulağa çok acayip geliyor.

gecenin repliği

herkesi ve her şeyi karşımıza almadan, ne sen leyla olabilirsin ne de ben mecnun...

günlerden pazarım
entry girer azarım
sonra çok güzel yazarım
kah kah kah kah kah

(bkz: yılmaz morgüling)

içki içip sözlükte entiri girmek

içip içip anca entiri girer zaten, entry olsa duramazdı.

kızların konuşmaya bayıldığı 3 konu

-birbirini övme
-övülen arkadaşın ortamdan ayrılması, vedalaşma
-ortamdan ayrılan arkadaşın arkasından sövme, istiklal marşı ve kapanış.

kadınların ilişkide yaptığı hatalar

kadınların ilişkide yaptıkları en büyük hata karşısındaki insanı, hayalindeki insana dönüştürmeye çalışmasıdır. erkek kadının hayalindeki rolü üstlenmek için değişmeye çalışır ve sonrasında kendi benliğini de kaybeder, hayaldeki erkek de olamaz hiçbir zaman. o yüzden siz siz olun karşınızdaki insanı 'o' olduğu için sevin. öyle sizin hayallerinizdeki prens olmasını istiyorsanız, o adama şekil vermeye çalışmayın, gerçekten. çünkü seven adam değişmeye çalışır.

erkekler ne ister

erkekler güç ister.

kuş ötüyo mu len deyip kasığa el atan kız

kuşun attığı çığlık karşısında kulaklarını kapamak zorunda kalacak kızdır.

ikisi bir arada güzel olan şeyler

şarap
kadın.

geniş omuz

yaz ayları güneş yanıkları ile beraber kesip atılmak istenen, sevenlere geniş bir alan sağlayan lütuf.