bugün

(bkz: ilkokul çağları sloganları)
29 Nisan mitingi ile daha da yüksek sesle söylenen slogandır.
genelkurmayın yaptığı antidemoktarik açıklama, bu yapılan mitingler ve toplumu germekten başka bir halta yaramayan bu sloganlarla siyasi boşluktan yararlanıp iktidar olan akp nin yeniden iktidar olmasını kolaylaştıracağı gün gibi ortadadır.
14 nisan 2007 cumhuriyet mitingi'ne katılanlar + 29 nisan 2007 cumhuriyet için çağlayan mitingi'ne katılan + ankara ve istanbul dışındaki laik demokratik türk halkı = ?

edit: örümcek ağıyla örülü zihinlerin matematiği bu toplamayı yapmaya yeterli değildir. parmak hesabı değil; insan çağlayanı
(bkz: yaratici miting sloganlari)
toplam iki mitingte ancak bir milyona ulaşmış olan insanların kendileriyle dalga geçtiğini düşündüren slogan. geriye kalan 74 milyon insan da gülüyordur televizyon başında..
ilk seçimde kaç kişi oldukları ortaya çıkacak olan topluluğun ürettiği saçma slogan
bu sloganlar atıldıkça AKP iktidar olma yolunda bir emin adım daha atıyor, zira halkın söylediği türkü bu değil
bu slogan türkiyenin çoğunluğu tarafondan atılmaktadır. bu çoğunluku az görenlerde vardır elbette. az görsünler küçümsesinler... ama unutmasınlarki bu çoğunluğu (onlara göre azınlık) YÜCE TÜRK ORDUSU desteklemektedir. Bu çoğunluk ATATÜRK'ün çocuklarıdır. bu sloganı bu insanlar atmaktadır.
bir takım insan topluluğunun söylediği saçma sloganlardan biri. * * * *
bir de oraya gidemese de, o sloganlara eşlik edemese de, onların yanında olan insanlar da vardır ki; onları da katarsak başbakan'ın sayması daha bir zorlaşacaktır.
ankaradaki miting sonrası siyasilerin bir avuç insan gibi söylemlerine karşı yartılan slogan. ama bazılarının hoşuna gitmemiş olacak ki çamur at izi kalsın hesabı ilk okul düzeyinde slogan onlardan daha iyisini beklemek hataydı gibi söylemler içine girmişler. onlar dediğin kim? onlar bu gün rejimi tehlikeye sokan siyasiye a karşı halka tercüman olan milyonlardır.
(bkz: yarası olan gocunur)
akp'nin bir dahaki seçimlerde kaç kişi olduklarını daha iyi anlayacağı, mevcut insan topluluğunun sloganı...
tatlı su cumhuriyetcilerinin, adlarınını demokrat koydukları bir takım insansıların attıkları slogan, bu ülkenin başbakanına saygınız yok, bakanlarına saygınız yok, onlara oy veren milyonlarca insanlara saygınız yok, dua etmeyi bilseniz gökten kemik yağacak sanarsınız, oda yok.

dibinizdeki ırak ıda unuttunuz siz, sayın başbakanla bağdaştırılamaz ama, saddam da ırak hükümetinin lideri bir devlet başkanıydı, ırak halkı başkanını sattı, her gün yüzlerce ölümlerin yaşandığı bir ülkeye döndü ırak, siz de bunumu istiyorsunuz, dünya ya türkiye cumhuriyetini rezil ettiğiniz yetmedi, daha fazlasınımı istiyorsunuz.

beyler asıl siz tehlikenin farkında değilsiniz, asıl siz türkiye üstüne oynanan oyunlara alet oluyorsunuz, açılışında kuran okunmuş meclisi ve onu açan atatürkü dünyaya din düşmanı olarak tanıtıp, yüzde 99 u müslüman olan bir ülkeyi kaosa sürüklüyorsunuz, yapmayın, bu yarayı kaşımayın, kanatmayın.
korkudan insanların kemiklerini titreten slogan.
"%10 bile olamazsınız" diyenlere cevap olan slogan.
kimileri hala bu görüşlerini saklamak da ki kanımca bu sloganı iplememektedirler.

--spoiler--
mitingde değilde sözlükte gördüm bunu,
bize %10 bile olamazsınız demişlerdi, hayır değiliz demiştim kanıtla demişlerdi, çıktım meydana gösterdim eve geldim sözlüğe girdim evet sözlükte %10 bile değilmişiz, ben bugün bunu gördüm.
--spoiler--
tahminen tüm türkiye genelinde 7,293,078 adettir. *
ama o * saymayi degil birlestirmeyi secmistir.

http://secim2007.ntvmsnbc.com/default.aspx
(bkz: onumuzdeki secimlere bakacagiz)
"ben seni sayabilirim ama sen beni sayamazsın o derece yani" şeklinde cevaplandırabilecek slogan.
(bkz: tam da sayacaktık ha nerde lan bunlar) *
şu sıralar rte nin baya bi dalga geçeceği ve sürekli ondan tarafa olmayanların kafasına kakacağı slogandır. tek başına bir 5 yıl daha saltanatını sürecektir, ve beş yılda ben hepinizi tek tek sayarım diyecektir maalesef.
maalesef bu slogan söyleyenlere kapak olmuştur.
sandık başında hepsi damgalandı, sayıldı.

pek bi azınlık çıktılar halbuki meydanlarda bile daha çok insan vardı hayret!
(bkz: ironi)
üçün beşin hesabını yaptırmayın bana... şimdi dağılın bakimm!!!

(bkz: rte)