ulan askerliğini kaçak yollarla halletmiş adam başkomutanım diye geçiniyor. şaka gibi la.

akepeliler tayyip ne başkomutan ne de başkan. ayrıca sikimin cumhurbaşkanı olur kendileri.
buyrunuz hakaret hakaret hakaret nereye kadar böyle gideceksin dostum.
görsel
tek ve sondur, diğerleri taklit bile değildir.
http://imgim.com/1686incir246838.jpg
http://www.youtube.com/watch?v=nrupg0SCMB8
Katıldığım bir gerçektir. Bu sıfatı kesinlikle taşımamaktadır.
(bkz: tamam)
kedi ulaşamadığı ciğere mındar dermiş .

ge pisipisispisisi .

bak sana ben ne vericem .
Öncelikle belirtilmeli ki Atatürk de Recep Tayyip Erdoğan da beğenin ya da beğenmeyin başkomutandır. Hukuki olarak yani Anayasa yapıcılık sıfatı bakımındansa atatürk asli kurucu iktidardır gerekli (gerekli şart olmasa da bu bir genellemedir istisnası pek yoktur) kuvvet kullanımı, devrim unsurları bulunmaktadır. Tayyip erdoğan ise arka arkaya yüksek seçilme oranıyla ve bunun sonucu olarak reformlarıyla tabir-i caizse sivil devrimi gerçekleştirme arifesindedir (parlamenter sistemin değişmesi, keskin anayasal değişiklikler vs. ) bu hususta denebilir ki tali kurucu iktidar bu şahıs için hafif bir tanım olacaktır. Burada en önemli olan fanatiklikten uzak soğukkanlı olmaktır (entrylere binaen). Zira mağdur bakımından özgü suçlardan olan soykırım suçu yalnızca etnik gruplara değil siyasi gruplara karşı da işlenebilir. Bu çerçevede muhalifler toplumsal saygı ve demokrasiye uygun eleştirilerde bulunmalı iktidar olan grupsa çoğunlukçu demokrasiyi değil çoğulcu demokrasiyi benimsediğimizi asla unutmamalı ve muhaliflere sağduyusuyla yaklaşmalıdır. Görüldüğü üzere hukuken safsata denebilecek bir tanımdır.
tuhaf bir durumdur, yasalar olduğunu söylemektir ama çoğunluk(ben dahil) olmadığını iddia etmektedir.
Cumhurbaşkani yasa ve kanun ile Cumhuriyetin başı aynı zamanda baş komutan vasfına sahiptir. Cumhurbaşkanını veya Cumhurbaşkanlığının bas komutanlik sıfatının kabul edilmemesi kendini Atatürkçü olarak bilen arkadaslara bir soru sormak istiyorum. Ataturk'un emek verip yaptığı yasayı kabul etmiyorum mu demek istiyorsunuz? Cumhurbaşkanı olarak görmek istemiyorsanız en doğal hakkınız olan seçimlerde oyunuzu atarsiniz. Seçilmiş kişi veya kişilere layık veya değildi demek geri kalan kimsenin düşüncesine saygı duymuyorum demektir.
O diil de diploma nerde diploma?
(bkz: baş komutan)
Bu ulkedeki baş komutan ataturktur. Diğerleri tırttır.
Devrinin her cumhurbaşkanı gibi Rte de bu devrin de başkomutanıdır.

Sen ister kabul et ister etme.

Dolayısıyla Yanlış önermedir. Olmayan gerçekliktir.
gerçeklik anlayışında körlük .

yasa körlüğü .

bunlar sizin iyi günlerinizdir .

yakında işitme kaybı baş dönmesi mide bulantısıda kapınızı çalacaktır .

yıllardan beri uyarıyoruz ama tabi akacak kan damarda durmazmış .

yani çukura düşmeden önünüzde çukur var söylentilerine kulak asmayacaksınız .

böylece çukura güzelce düşmüş olacaksınız .

bizede vay salaklar vay demek düşecek .

ben şimdiden diyim yarına çıkacağımız garanti değil ya o bakımdan içimde kalmasın yani .

vay salaklar vay .
islamiyetçi bir kafadan değil başkomutan er bile olmaz. Dini ele alıp siyaset yapmakla, geçmişten günümüze yaptığı her politikası alt üst olmuş bir kişiyi anca at gözlüklerini takan bir kısım yapabilir. Başkomutan dediğiniz Atatürkle karşılaştığında hangi yöne ağır basar birde siz bakın...