bugün

uzun mesafe koşularında (1500,3000,5000,10000 metre) tempoyu belirlemek amacı ile koşan ve koşunun son bir kaç turuna kadar ön sıralarda yer alıp hızı yüksek tutmaya çalışan ve dünya rekorunun kırılmasında yardımcı olan ve bu iş için yüklü miktarda para alan atletlerdir.
dağa küstüğünün dağ tarafından iplenmemsini farkettiği an yarışı bırakan atlettir.
uzun mesafe yarışlarında, "haliyle" iddialı sporcular tıknefes olmamak için temkinli davranırken, ilk turları dünya rekoru derecesiyle geçen, bir kaç tur sonra yarışı bırakan atlettir.
tempoyu belirledikten belli bir süre sonra yarışı bırakan atlettir.
kimi zaman tempoyu belirlemek amacıyla diğer atletleri geçmek isteyip de ön sıralara geçemeyen atletlerdir.
(bkz: kurt hoca)
hayatta pek bir amacı olmayan, nasılsa ben bir yarış kazanamam bari diğerlerini yorayım paramı alayım evimde rahat edeyim diyen bildiğin terbiyesiz atlettir. hiç sevmem.
bunları playboy üretiyomuş.
ilk duyduğumda böle tavşan dişleri olan, tavşana benzeyen atlet sanmıştım.*
geçen haftaki diamond league 3000 metre yarışında yarışı bırakmayıp üçüncü olmuştur bunlardan biri. böylece hem tavşan atlet yevmiyesi hem deüçüncülük ödülü almıştır.
dünyadaki en sevimli atlettir. kulakları da biraz büyük olsa tamamdır.
en sevimli atletizm terimi. yıllar boyu 'atlet ne alaka ya' diye şaşakalmış çocuklara bir diğer darbeyi de bu terim vurmuştu. allahtan ardından kulplu beygir geldi de konstantreyi oraya yönelttik.
birgün kafalarına dank edip dünya rekorunu kendileri kıracak atletlerdir.
pacemeker'ın türkçe karşılığı. amaç 800 ila 10 bin metre arasındaki yarışların daha hızlı koşulmasını, rekor çıkmasını sağlamak. atletizmde tavşanlığıyla nam salan atletler var. örneğin iddialı 3000 ve 5000 metre koşucusu kenyalı martin keino. tavşan atletin kazancı yarışın önemine göre 2000 - 3000 euro arasında. yarıştan önce tur dereceleri veriliyor, atlet kolundaki kronometreyle bu dereceleri koşuyor.
başlangıçta, tazı yarışlarında, tazıları hızlı koşmaya teşfik etmek için kullanılan ve iple çekilen oyuncak tavşanlardan esinlenerek kullanılmışlar ve başarılı sonuçlar alındığı gözlenerek kalıcı hale getirilmişlerdir.

- nadiren birinci geldikleri bile olmasına karşın çoğunlukla, tüm enerjilerini harcadıklarından yarış sonuna bir ya da iki tur kala yarışı terk ederler.
tam olarak mantığını kavrayamadığım atlettir. e diğer yarışçılar o önde yardırıp duranın tavşan atlet olduğunu bilmiyorlar mı da boşuna kendilerini paralıyorlar.
birçoğu "ulan ben madem bu kadar tempolu koşabiliyorum, o zaman neden normal atlet olmuyorum?" sorusunu kendilerine sorduktan sonra tavşan atletlikten istifa edip normal atlet olmaktadırlar. zaten olması gereken de budur. kariyer planlaması önemlidir. tavşan başlarsın, tazı olursun.
(bkz: beren saat)
tavşanlı linyit maçı öncesi kapıda atlet satan sincaptır.
o derece saçma bişi işte bırak nasıl koşuyorlarsa koşsun adamlar bi sktr git.
önceden piste tavşan bırakıyorlar sandığım daha sonra gerçeği öğrendiğim sporcu.
Dünya rekoru için yarışanları zorlayan sporcu. fakat çoğu yarışta takılmayan atlet. neden tavşana yetişip dünya rekoru zorlamazlar anlamam. evet yazması kolay.
tempoyu arttırmak için koşan ve belli bir mesafeden sonra yarıştan çekilen atlettir lakin ciğeri yetip 3. olanı vardır.
beni sallayan yok niye koşuyorum lan ben sorusuna cevap bulduktan sonra yarışı bırakan atlet.
hayattaki unutulan detaylardan biridir. formula 1'de ısınma turundaki safety car gibidir bir yönüyle.
Gereksiz buldugum atlettir,
iplemiyolar olum sizi. kosmayin, durun artik.