bugün

en tilt olunan kız modelidir. asla sağlıklı bir şekil de tartışıp ortak bir payda da buluşamayacağınız türden bir insan çeşnisi. haklı ya da haksız tartışmanın olduğu heran ağlayabilir böyleleri. ee erkekler de kadına oranla daha merhametlidir genel de. sırf bu yüzden tartışma yarıda kesilir. dayanamaz erkek milleti kadınının gözyaşına. fazla taviz vermemeli.
duygusal olan kız modelidir.
tartışırken gülmek kadar doğal bir durumdur.
kendini savunmaktan ya da düşündüğünü savunmaktan aciz kızdır.
en sinir bozucu olanıdır.

mıyy mıyy höhh !
sizi vezirken rezil etmeye yetecek tek varlık...
halk arasındaki adı ağlaktır. olur olmaz ağlayan kızdır.
tartışmada kendini ifade edemeyen ağlar, üzülen değil. Tartışma biter yalnız kalınır, kapaklar o zaman açılır göz yaşının. Zayıflık değildir ağlamak ama Söyleyeceğini direk olarak söyleyemen zaten ağlama kılıfına mahkumdur.
normal görülesidir. çünkü kızlar hassas varlıklardır.

(bkz: hele bi otur soluklan kızanım)
öpülerek sakinleştirlmek istiyordur belki, çok film izliyordur ha olamaz mı? sair zamanda öptürse diye beklersiniz fırsat ayağınıza geliyor tepiyorsunuz hiç yakışıyor mu?
bazen gözlerinin taa içine bakarken "seni seviyorum" diyen kızdır.
son kozunu ve en etkili silahini kullanmaya baslayan kizdir. model midir bilemem.
artık benden eziği yok, yenildim kızım işte ben ondan ağlayarak acındırmak istiyorum diyen kız modeli.
acilen terkedilmesi gereken kız modelidir. ağlamaması için bir kaç dolar feda edebilirsiniz tabii. parayı gören insan ağlar mı? belki sevinçten ağlar, ee olacak o kadar.
boş yer bulduğunda hemen ağlar, mendil üreticilerinin arayıp da bulamadığı modeldir. arkadaş çevresinde gözyaşlarının kıymet-i harbiyesi olmaz.
arada bir yaparsa işe yarar suyunu çıkarırsa bi halta yaramaz. dozunu iyi ayarlamak gerekir..
karşıdaki ayının anlayamayacağı kız modelidir.
tartışmanın en hararetli yerindeyken duyulan isyanının, öfkenin yansıtılamaması sonucu içinizde patlamasına neden olan kızdır. önce bi bakmak lazım eğer ağlayacak gibiyse hiç tartışmaya girilmemeli. yoksa daha çok sinirleniyor insan.
kendini ifade edemeyeceğini düşünüp durumu damlalara bırakması hali..
-tamam ya ağlama. niye ağlıyosunki. tamam ayrılmıyoruz. sakin ol.
+gerçekten ayrılmıyomuyuz??
-ya saçmalama tabiki ayrılıyoruz. saçma sapan konuşma allaasen.
+üüüüüüüüüü ühüüüüüü!
-tamam ya ağlama. niye ağlıyosunki gene. tamam ayrılmıyoruz. sakin ol.
+gerçekten ayrılmıyo...
-aaaa! bi kalk git ama ya.
ANNESi ve babası tarafından fazlaca şımartılmış hanım abla davranışı.
Güçsüzlüğünü belirterek kendisini affettirme amacı güden kız.Bide erkek versyonu vardır ki kız versyonu daha makbuldür.
sinirlendiği için ağlaması muhtemeldir. karşısındaki şahs-ı muhterem saçmalayamaya başlamış, onur ve gurur kırıcı şeyler söylemiş ve dil uzatılmayacak kutsal değerlerine dil uzatmışsa bazen elinizde olmadan yanaklarınızdan yaşlar süzülür, karşınızdaki laftan anlamayıp ayrı telden çaldığı için sinirden ağlarsınız.
aylarca hep alttan almıştır tüm tartışmalarda. kızımızın en haklı olduğu tartışmalardan sonra bile sevgilisi surat asmakta ve kızı suçlamaya geçmektedir. dayanamaz kız "peki aşkım, tamam bitanem, haklısın hayatım, özür dilerim" diyerek kapatır konuyu. sevgilisinin olmadığı her yerde gözlerinden yaşlar süzülen, bir türlü kendisini anlamayan sevdiceğine karşı iyice içlemiştir artık. durdurulamaz bundan sonra olacaklar..

bir gün kız karar verir, ne kadar kırıldığını tam anlatacakken sevgilisi "bunalıyorum artık" der, "ayrılalım". oysa ki kız her şeye rağmen istemiyordur ayrılmayı. "ayrılmak istemiyorum, seni seviyorum" der sessizce, devam ettirmeye çalışırlar ilişkilerini.. ama o kız hala istediklerini söyleyememiştir işte, sessizce beklemeye devam eder sonraki konuşmayı.. sabah akşam farketmeksizin ağlar tek başına, anlamaz onu düşüncesiz sevgilisi.. o düşüncesiz sevgili hala kıza atmaktadır suçu. kız onu düşünmüyor, anlamsızca davranıyor, ilgilenmiyor, sevmiyor, istediklerini yapmıyor, sinirlendiğinde susuyor, sinirlendiğinde belli ediyor... ne yapsa suç! üstelik yine istediği zaman kızı öpebileceğini sanmaktadır, bilmez kızın verdiği kararları. son konuşmaları olacaktır muhtemelen bu tartışma, kız ağlamaya başlayacak ve "beni görmüyorsun" diyecektir.

bir kız tartışma sırasında ağlıyorsa haklıdır. tüm kırgınlıklarını içine atmışken daha fazla üstüne giderseniz sürekli olarak sonucu bu olur.

tartışırken ağlamaya başlayan kız zayıf değildir, sadece karşısındakinin düşüncesizliğine katlanamamaktadır artık.
dananın kuyrugunun koptugu birkaç andan sadece bir tanesidir.
oracıkta agzının üzerine vurulası kız modeli.